Dovolená Kuba

Dovolená na Kubě naplní vaše představy o tropickém ráji. Toužíte po rušném nočním životě, nebo si naopak chcete dopřát odpočinek a uvolnění? Zajímají vás koloniální památky a unikátní národní parky? Kuba je správná odpověď. Ostrovní země doutníků, karibského rumu a klasických aut vás okouzlí.  

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Poslední recenze Kuba

Memories Varadero Beach Resort ****, Kuba, Matanzas, Varadero
4
11. 3. 2020 | Věra Szmudová
Datum pobytu: březen 2020

4/5 - Skvělé
Personál a animátoři naprosto bez chyb.. celá recenze
Starfish Cayo Santa Maria , Kuba, Villa Clara, Cayo Santa Maria
4
24. 1. 2020 | Blanka
Datum pobytu: leden 2020

4/5 - Skvělé
Byli jsme velmi spokojeni, jen strava byla průměrná.. celá recenze
Be Live Experience Varadero ****, Kuba, Matanzas, Varadero
5
21. 1. 2020 | Lukáš
Datum pobytu: prosinec 2019

5/5 - Úžasné
Až na první noc v tom hnusném pokoji se mi tam moc líbilo, jel bych znova. Nádherný ostrov.. celá recenze

Kuba

  • hlavní město: Havana
  • měna: kubánské peso a peso convertible
  • časový rozdíl oproti České republice: -6 hodin

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily v srdci Střední Ameriky. Zaujme bohatou bouřlivou historií, barvami, vášní, vůní rumu a doutníků. Největší cestovatelskou předností je kontrast a atmosféra otevírajícího se socialistického režimu vůči modernímu světu turismu. Kuba je monumentální historický skanzen zasazený do tropické pohádky palem, bílozlatých pláží a tyrkysového moře.

Dovolená Kuba

Dovolená na Kubě vás okouzlí exotickou atmosférou. Nádech retra všude okolo vás umocní cestovatelské zážitky a rozšíří obzory. Teplo je po celý rok, jen v srpnu až říjnu může přijít hurikán atlantské sezóny. Z toho plyne, že nejlepší období na návštěvu Kuby je od listopadu do července. Průměrná teplota na Kubě kolísá jen mezi 26°C v zimě a 31°C v létě. Moře je nejteplejší v létě, kdy má 28°C, v zimě se ochladí decentně na 25°C.

Moře, hotely, atmosféra

Kuba má krásná pobřeží. Vryjí se do paměti. Typické jsou palmové háje přímo u bílozlatých pláží. Voda je tyrkysově modrá. Jednoduše exotický ráj přesně jako z učebnice. Potápění nebo šnorchlování jsou místní specialita.

Hotely na Kubě mají tradiční atmosféru. Jsou zasazeny do tropických zahrádek s palmami. Pro pohodlí hostů nabízí často all inclusive stravování. Pokud hodláte poznávat zemi během pobytu, k dispozici je stravování se snídaněmi nebo polopenzí.

Atmosféra na Kubě je asi nejzajímavější ze všech běžných exotik. Retro svět socialismu se zde snoubí s postupným otevíráním se cestování. Lidé jsou přátelští a usměvaví, avšak určitě narazíte na místní problém s chudobou.

Nejzajímavější místa

Jedničkou zájmu na Kubě je Varadero, jedno z největších letovisek, rozprostírající se na poloostrově nedaleko hlavního města Havany. Nachází se v provincii Matanzas. Návštěvu Havany můžete spojit právě s pobytem ve Varaderu nebo naopak. V Havaně je mnohé k vidění ve starém městě Habana Vieja, hlavně jádro historického centra – náměstí Plaza de Armas.

Další kubánské turistické cíle: druhé nejvýznamnější město plné nádherných památek Santiago de Cuba, královské zahrady Jardines del Rey, muzeum bývalé věznice – Museo Presidio Modelo, město uprostřed tropické přírody Baracoa, jeskynní systém Gran Caverna de Santo Tomas, tabákové plantáže, údolí a oblast městečka Viñales a v neposlední řadě Město Cienfuegos.