Dovolená Kuba

Dovolená na Kubě naplní vaše představy o tropickém ráji. Toužíte po rušném nočním životě, nebo si naopak chcete dopřát odpočinek a uvolnění? Zajímají vás koloniální památky a unikátní národní parky? Kuba je správná odpověď. Ostrovní země doutníků, karibského rumu a klasických aut vás okouzlí.  

+ Další lokality Kuba
328 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Kuba

  • hlavní město: Havana
  • měna: kubánské peso a peso convertible
  • časový rozdíl oproti České republice: -6 hodin

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily v srdci Střední Ameriky. Zaujme bohatou bouřlivou historií, barvami, vášní, vůní rumu a doutníků. Největší cestovatelskou předností je kontrast a atmosféra otevírajícího se socialistického režimu vůči modernímu světu turismu. Kuba je monumentální historický skanzen zasazený do tropické pohádky palem, bílozlatých pláží a tyrkysového moře.

Dovolená Kuba

Dovolená na Kubě vás okouzlí exotickou atmosférou. Nádech retra všude okolo vás umocní cestovatelské zážitky a rozšíří obzory. Teplo je po celý rok, jen v srpnu až říjnu může přijít hurikán atlantské sezóny. Z toho plyne, že nejlepší období na návštěvu Kuby je od listopadu do července. Průměrná teplota na Kubě kolísá jen mezi 26°C v zimě a 31°C v létě. Moře je nejteplejší v létě, kdy má 28°C, v zimě se ochladí decentně na 25°C.

Moře, hotely, atmosféra

Kuba má krásná pobřeží. Vryjí se do paměti. Typické jsou palmové háje přímo u bílozlatých pláží. Voda je tyrkysově modrá. Jednoduše exotický ráj přesně jako z učebnice. Potápění nebo šnorchlování jsou místní specialita.

Hotely na Kubě mají tradiční atmosféru. Jsou zasazeny do tropických zahrádek s palmami. Pro pohodlí hostů nabízí často all inclusive stravování. Pokud hodláte poznávat zemi během pobytu, k dispozici je stravování se snídaněmi nebo polopenzí.

Atmosféra na Kubě je asi nejzajímavější ze všech běžných exotik. Retro svět socialismu se zde snoubí s postupným otevíráním se cestování. Lidé jsou přátelští a usměvaví, avšak určitě narazíte na místní problém s chudobou.

Nejzajímavější místa

Jedničkou zájmu na Kubě je Varadero, jedno z největších letovisek, rozprostírající se na poloostrově nedaleko hlavního města Havany. Nachází se v provincii Matanzas. Návštěvu Havany můžete spojit právě s pobytem ve Varaderu nebo naopak. V Havaně je mnohé k vidění ve starém městě Habana Vieja, hlavně jádro historického centra – náměstí Plaza de Armas.

Další kubánské turistické cíle: druhé nejvýznamnější město plné nádherných památek Santiago de Cuba, královské zahrady Jardines del Rey, muzeum bývalé věznice – Museo Presidio Modelo, město uprostřed tropické přírody Baracoa, jeskynní systém Gran Caverna de Santo Tomas, tabákové plantáže, údolí a oblast městečka Viñales a v neposlední řadě Město Cienfuegos.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: