Dovolená Kypr

Objevte s námi krásy středomořského ostrova Kypru. Prožijete dovolenou plnou slunce na malebných plážích u tyrkysového moře. Nejen odpočinkem ale můžete trávit volný čas. Kypr má velmi zajímavou historii a vy máte při svém putování šanci navštívit bájná místa řecké mytologie, například místo narození Afrodity. 

27 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Kypr

  • Hlavní město: Nikósie
  • Měna: 1 € (euro)
  • Časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Překrásný ostrov ve východním Středomoří se jmenuje Kypr a je oázou subtropické přírody. Dělí se na dvě politické části, severní náleží Turecku a pro české turisty zajímavější jižní je Kyperská republika, člen Evropské unie. Severní tureckou část mezinárodně uznává právě jen Turecko. Krajina Kypru je podobná řecké, je horská a subtropicky zelenavá v kontrastu s tyrkysovým mořem. Na Kypru trvá vhodné období ke koupání během roku ještě o měsíc déle než v Řecku a dalších destinacích.

Dovolená Kypr

Dovolená na ostrovním klenotu východního Středomoří je pravým receptem na načerpání energie. Tradiční cíl leteckých zájezdů nabízí jedinečné rodinné klidné prostředí plné slunce, zeleně a radovánek u moře. Horké počasí nastupuje na konci května a vydrží až do října. Kypr je jedním z nejvhodnějších míst pro výlety během dovolené. Přezdívaný Afroditin ostrov lásky a krásy je ideálním místem pro sport, poznávání, odpočinkovou rekreaci a romantické zájezdy. Každý si najde to svoje.

Kypr je díky přírodě a kulturním památkám také rájem poznávacích zájezdů a individuálních výletů během dovolené. Velké oblibě se těší Last Minute zájezdy na Kypr s výhodnými cenami.

Milovníci odpočinku obvykle volí stravování v hotelu formou all inclusive. Pro méně náročné nebo zájemce o individuální stravování jsou k dispozici zájezdy se snídaněmi nebo polopenzí.

Kultura

Kyperská kultura je svérázná a reaguje na letitou politickou situaci, ve které se střetává snaha o samostatnost a silný vliv Turecka. Pro Kypr jsou charakteristické životní optimismus jeho obyvatel, neuspěchaný způsob života, všeobecná družnost a ochota pomoci. Odkazy starých kultur najdete rozesety po celém ostrově.

Kyperská kuchyně

Kyperská kuchyně kombinuje díky své poloze ve východním Středomoří tradiční řecké, turecké, arabské a anglické prvky, a vytváří tak styl, který jinde neuvidíte. K daným jídlům stačí přidat tradiční kouzelné kyperské bylinky a nevšední kulinářské dílo je na světě. Začít můžete předkrmem - různými malými saláty či pyré. Občas se podávají před vlastním hlavním chodem olivy a grilovaný sýr. Z tradičních hlavních jídel jmenujme masové karbanátky, šneky či chobotnice. Hlavní jídlo se skládá z jehněčích kotlet, kuřecích stehen apod. Jako dezert můžete vychutnat různé druhy ovoce nebo nakládané sladké plody v sirupu.

Atmosféra

Kypr je jedinečným cílem pro vaši leteckou dovolenou u moře. Prostředí ostrova je klidné, nakloněné rodině i dobrodruhům, přírodní krásy jsou neopakovatelné. Skvělým jídlem vás potěší romantické taverny, objevíte mnohé vinárny a kavárny, drobné obchůdky se suvenýry. Večer je možné se zabavit v kinech, barech, klubech, nebo si můžete poslechnout hudební koncert.

Nejzajímavější místa

Z pohledu turismu je nejzajímavější jižní řecká část s mnoha zajímavými letovisky. Nejvíce oblíbená centra přímořského cestovního ruchu jsou Famagusta, Protaras, Ayia Napa, Paphos, Limassol a Larnaca. Na severu ostrova potom nejvíce zajímá milovníky moře a slunce letovisko Kyrenia. Hlavním městem ostrova je Nikósie s významnou mešitou Selimiye.

Tipy na výlet

Kromě možnosti poznávat nádherná přímořská letoviska na pobřeží Kypru se můžete na ostrově vydat na mnohá pozoruhodná místa zejména přírodního charakteru. Pozornosti určitě neujdou vysoké hory v centrálně-západní části. Nejvyšší hora Olympos (1 952 m n. m.) dokonce hostí v zimním období lyžařské středisko. Celé vysoké pohoří Trodos je národním parkem a v létě je to jediné místo na ostrově, kde uvidíte svěží potůčky a vlhké lesy. Jinak je ostrov dost vyprahlý.

Dalšími možnostmi výletů jsou návštěva vinařského závodu v letovisku Limassol, antické lázně a divadlo v Kurionu, archeologický park s antickými mozaikami z řecké mytologie (UNESCO) v městě Paphos nebo pláž, kde se dle pověsti zrodila z mořské pěny bohyně Afrodita v Petra Tou Romiou.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: