Laos a Kambodža s koupáním

  Laos, Luang Prabang, Phnom Penh

Laos a Kambodža s koupáním

    Laos, Luang Prabang, Phnom Penh
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

LUANG PRABANG • ŘEKA MEKONG • JESKYNĚ PAK OU • SLONÍ VESNICE • VODOPÁDY KUANG SI • VIENTIANE • PAKSE • OSTROV DON KHONG • SIEM REAP • CHRÁM ANGKOR WAT • PHNOM PENH • SIHANOUKVILLE

1. den:

Odlet z Prahy/Vídně do Luang Prabang (s jedním nebo dvěma přestupy).

2. den

Přílet do Luang Prabang, transfer do hotelu, ubytování. Večerní procházka v Luang Prabang, které je jedním z nejzachovalejších tradičních měst v jihovýchodní Asii s mnoha kulturními památkami i úžasnou přírodou.

3. den:

Po snídani odjedeme do Sloní vesnice, kde se seznámíme s těmito obřími zvířaty a kdo bude mít odvahu, užije si asi třicetiminutovou projížďku na slonech. Zastavíme ve vesnici Ban Xanghai, kde se vyrábí místní specialita z rýžového vína a odsud již budeme pokračovat lodí po řece Mekong. Naším cílem budou tajemné jeskyně Pak Ou, které jsou přeplněné tisíci Buddhových soch různých tvarů a velikostí jako dary od poutníků. Po prohlídce jeskyní se opět nalodíme a poplujeme po proudu řeky Mekon s okouzlujícím panoramatickým výhledem na klidnou krajinu zpět do Luang Prabang. Zde si prohlédneme nádherný královský chrám Wat Xiengthong, jehož střecha spadá až nízko k zemi, což je znak klasické laoské architektury. Večer procházka po městě a návštěva nočních trhů s nabídkou místních produktů.

4. den:

Ráno si přivstaneme, abychom mohli shlédnout v Laosu stále zachovalý unikátní každodenní ranní rituál obdarování buddhistických mnichů rýží od místních obyvatel. Po snídani navštívíme Královský palác , ve kterém je dnes národní muzeum a chrám ukrývající nejvzácnější laoskou sochu Buddhy Phra Bang. Po prohlídce odjedeme k vodopádům Kuang Si , kde se můžeme osvěžit koupelí v tyrkysovém bazénu pod vodopády nebo projít po lesních cestičkách. Po návratu do Luang Prabangu vystoupáme po 329 schodech na kopec Phousi , kde prozkoumáme posvátnou zlacenou stúpu a především si užijeme nádherný západ slunce s výhledem na město a řeku Mekong. Nocleh v Luang Prabang

5. den:

Dopoledne transfer na letiště a okolo poledne odlet z Luang Prabang do hlavního města Vientiane . Po příletu navštívíme památník Patuxay , nazývaný Vítězným obloukem Vientiane a posvátnou stúpu That Luang , která patří k nejposvátnějším místům Laosu. Ubytování v hotelu a večerní procházka po nábřeží kolem Mekongu.

6. den:

Po snídani se vydáme k další prohlídce hlavního města Laosu Vientiane. Uvidíme nejstarší chrám Wat Sisaket s tisíci miniaturními sochami Buddhy i bývalý královský chrám Wat Prakeo, kde byl před svým přestěhováním do Bangkoku umístěn slavný Smaragdový Buddha. Budeme pokračovat okolo Prezidentského paláce na prohlídku budhistického chrámu Wat Simuang. Odpoledne volno, individuálně možnost návštěvy Národního muzea. Nocleh ve Vientiane.

7. den:

Ráno transfer na letiště a odlet z Vientiane do Pakse . Odsud přejezd do oblasti Champasak a ubytování na ostrově Don Khong , jednom ze 4.000 ostrovů na řece Mekong.

8. den:

Celodenní pobyt v oblasti tisíců jezer - jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí Laosu. Procházka po ostrově k vodopádům Li Phi, nazývaným asijská Niagara. Zastávka na pláži Li Phi, možnost zapůjčení kola a projížďka na kolech k dalším zajímavostem ostrova, jako jsou pláže, rýžová políčka a původní vesnice. Odpoledne projížďka lodí mezi ostrovy na řece Mekong, za příznivých podmínek možnost pozorování zdejších delfínů. Večer návrat do hotelu.

9. den:

Ráno odjezd do Pakse a okolo poledne odlet do Siem Reap. Po příletu odjezd na první návštěvu unikátního chrámového areálu Angkor se stovkami chrámů roztroušenými na mnoha čtverečních kilometrech z období kmérské říše, svého času nejmocnější a nejskvělejší v jihovýchodní Asii. Prohlídka jednoho z nejpůsobivějších chrámů Ta Prohm sevřeného v zajetí džungle. Je to jediný chrám, kde cítíte sílu přírody, která pohltila kdysi dávnou a mocnou civilizaci. Staleté stromy prorůstají chrámy a bortí vznešené stavby. K večeru transfer na ubytování v hotelu.

10. den:

Celodenní návštěva areálu Angkor, kterou zahájíme návštěvou komplexu Angkor Thom, původně čtvercového královského města s impozantními rozměry 3 × 3 km. Je obehnáno mohutnými 8 m hradbami a z vnější strany chráněno 100 m širokým a 6 m hlubokým vodním příkopem. Projedeme jižní bránou South Gate, před níž budeme obdivovat balustrádu mostu, kterou tvoří sousoší 54 bohů a 54 démonů symbolizujících prastarou hinduistickou legendu. V samotném centru města si prohlédneme ústřední chrám Bayon Temple s původně 49 věžemi (většina se zachovala) s bohatou reliéfní výzdobou a neuvěřitelným množstvím vytesaných obřích tváří. Dále budeme moci obdivovat Sloní terasu a Terasu malomocného krále s bohatým zdobením, hinduistický chrám Phimeanakas a další. Odpoledne přijedeme k největšímu a nejzachovalejšímu chrámu Angkor Wat, mistrovskému architektonickému díly vystavěnému na ploše 210 ha. Budeme se procházet množstvím galerií se sloupovím a bohatým zdobením, pavilony, nádvořími i chrámy ve věžích. Procházka areálem chrámu a k večeru návrat do hotelu. K večeru návrat do hotelu.Individuálně možnost návštěvy centra města Siem Reap s nočním trhem i slavnou ulicí Pub Street plnou restaurací a barů.

11. den:

Po snídani odjezd k návštěvě chrámu Banteay Srei a poté přejezd do vesnice Preah Dark s chrámem Banteay Samre zdobeným scénami z hinduistických legend. Po poledni návrat do hotelu a transfer na letiště k odletu do hlavního města Phnom Penh. Transfer z letiště do hotelu na ubytování.

12. den:

Po snídani prohlídka centra hlavního města Phnom penh - návštěva Královského paláce, kde dodnes sídlí král a jeho rodina. Dále Stříbrná pagoda, ve které je uložen i národní poklad - 90kg zlatý Budha zdobený 2.086 diamanty. Přejezd na prohlídku nejvýznamnějšího chrámu Wat Phnom. Pozdě odpoledne transfer na jižní pobřeží Kambodže do letoviska Sihanoukville. Ubytování v hotelu u pláže.

13. den:

Pobyt na pláži, odpočinek, koupání. Možnost výletu lodí na ostrovy.

14. den:

Pobyt na pláži, odpočinek, koupání.

15. den:

Po snídani transfer (cca 5 hod) na letiště do Phnom Penh, odbavení a odlet z Kambodže zpět do Prahy/Vídně (s přestupem).

16. den

Přílet do Prahy / Vídně.

Doprava

Doprava do Asie je zajištěna leteckou společností Qatar Airways
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Katar 16:10-23:40, Katar - Bangkok 2:15-12:55, Bangkok - Luang Prabang 15:05-16:35
Phnom Penh - Katar 17:05 - 23:55, Katar - Praha 2:30-6:55
Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg (při vnitrostátních letech 20 kg)
a jedno příruční zavazadlo do 7 kg.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu z Prahy/Vídně do Laosu vč. tax
 • leteckou přepravu z Kambodže do Prahy/Vídně vč. tax
 • 4 x přelet v Laosu a Kambodže vč. tax
 • 13× ubytování ve 2lůžkových pokojích ve 3* hotelech
 • 13× snídani
 • dopravu a výlety dle programu
 • služby místních anglicky mluvících průvodců
 • služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)

Základní cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna

Příplatky
 • jednolůžkový pokoj - 14.900 Kč
 • vyřízení víz Laos a Kambodža cca 2.000 Kč
 • Předpokládané náklady na vstupy a spropitné 140 USD
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: EMMA Agency, spol. s r.o., IČ 44041918.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Luang Prabang, ostrov Don Khong, Phnom Penh, Sihanoukville
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 053 773
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Laos a Kambodža s koupáním
    Laos, Luang Prabang, Phnom Penh

Cena
77 770 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 053 773

Zájezd

osoba
2
77 770 Kč
příplatek za ubytování na pláži ve 4* hotelu
0
2 400 Kč
příplatek za ubytování na pláži v 5* hotelu
0
6 300 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
14 900 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 488 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 480 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč