Termín:
30. 7. – 12. 8. 2018
Počet dní:
14 (po – ne)
Počet nocí:
13
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Možnost prodloužení pobytu v Moskvě o 2 noci – cena od 21.900,- Kč
Den 1: Snídaně. Polodenní prohlídka Moskvy založené v roce 1147 a jejích nejzajímavějších pamětihodností. Po širokých bulvárech dojedeme k první zastávce, která nás čeká na Rudém náměstí. Ze tří stran je charakterizováno symboly – chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina a obchodním domem GUM. Poté se přesuneme do hlavní dominanty Moskvy – Kremlu. Prohlédneme si katedrálu Nanebevstoupení se slavnými freskami a katedrálu sv. Archanděla Michaela, 200 tun těžký zvon Car a úřední budovy ruského prezidenta. Prohlídka Moskvy pokračuje cestou k Moskevské univerzitě s výhledem na olympijský stadion Lužniki. Odpoledne doporučujeme individuální plavbu lodí po řece Moskva mezi Kremlem a hotelem Ukraina.
Den 2: Snídaně. Polodenní výlet do městečka Sergijev Posad, 75 km vzdáleného poutního místa pro věřící z celého Ruska. V roce 1345 zde byl mnichem Sergejem, známým jako „Strážce Rusi“, založen klášter Nejsvětější Trojice. V 16. století zde byly vybudovány masivní hradby a impozantní chrám Nanebevstoupení. V době obléhání Moskvy zde pobýval i car Petr Veliký. Návrat do Moskvy kolem 16.00 hod., poté doporučujeme procházku po pěší zóně – ulici Arbat a večerní prohlídku osvětleného Kremlu..
ATOMOVÝ LEDOBOREC 50 YEARS OF VICTORY

Nejvýkonnější a nejmodernější světový ledoborec byl uveden do provozu v roce 2007. Jedním z několika revolučních prvků je trup ve tvaru lžíce. Tato loď také drží světový rekord v rychlosti plavby na severní pól – 4 dny, ačkoli naše expedice takto spěchat nebude. Pohon je zajištěn 2 turbínami o síle 75.000 koňských sil, které pohání atomové reaktory chráněné 160 tunovou ocelovou schránou, stíněné betonem a vodní clonou. Loď je schopna samostatného provozu bez přerušení po dobu 4 let. Ledoborec má dvojitý ocelový trup (silný místy až 48 mm). Mezi oběma trupy je voda, kterou lze díky důmyslné konstrukci podle potřeby přečerpávat do různých částí trupu a tak zlepšit ledoborné schopnosti lodě. Ke stejnému účelu slouží také trysky umístěné v trupu lodi 9 m pod vodou, které vhánějí pod led horkou vodu. Kajuty: vlastní sociální zařízení, postel, stůl, TV, vysoušeč vlasů. Všechny kajuty mají okna. Společné prostovy: restaurace (volný zasedací pořádek), přednáškový sál/klubovna, knihovna, bar Victory, salonek, fitness centrum, 2 sauny, bazén, ošetřovna, masážní salonek. Lodní můstek je otevřen po většinu plavby, k pozorování scenérií se hodí i rozsáhlé vnější otevřené paluby. Technické parametry lodě: délka 159,6 m, šířka 30 m, ponor 11,08 m, výtlak 25.840 t, pohon: 2 atomové reaktory o výkonu 227,6 MW pohánějící turbíny o síle 75.000 ks, max. plavební rychlost 21,4 uzlů, posádka 140 osob, cestující 128 osob. Ledoborná klasifikace: Arktida.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Murmansk – Moskva – Praha
1x nocleh v Murmansku v hotelu 4* se snídaní 1x nocleh v Moskvě v hotelu 4* se snídaní
11 x nocleh na lodi v kajutě Twin Standard s plnou penzí
čaj, káva, kakao a voda po celý den
všechny výlety na pevninu, výlety čluny zodiac a helikoptérou
zkušeného arktického průvodce, který povede přednášky a výlety
zapůjčení vodotěsné expediční obuvi
nepromokavou expediční bundu (zůstane účastníkům)
podrobné informační materiály před od letem, arktickou příručku
expediční deník a fotoalbum na DVD-Disku
krytí výloh při záchranné akci do 100.000 EUR (pouze dny na ledoborci)
vízum do Ruska
transfery

Základní cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh
poplatky za nadváhu zavazadelMožnost prodloužení pobytu v Moskvě o 2 noci – cena od 21. 900,– Kč
Poznámka

ČESKÝ PRŮVODCE - minimum 8 osobNA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Eso travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Moskva

Ledoborcem na Severní pól

Číslo zájezdu: 903273
Finsko, Centrální federální okruh, Moskva