Termín:
25. 7. – 3. 8. 2018
Počet dní:
10 (st – pá)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha 9:25
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Bergen / fjord Geiranger / cesta Orlů / Alesund / Atlantickou cesta „Atlanterhavsveien“/ Trondheim / Steinkjer / Narvik / Lofoty – Svolvaer, Kabelvag, Henningsvaer, Nusfjord / Bod? / ledovec Svartisen / Stiklestad / Trondheim

Program zájezdu

1.den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy do hlavního města fjordů, Bergenu. Transfer do centra, kde si prohlédneme fascinující přístav, známý rybí a květinový trh, kostel Panny Marie a další pozoruhodnosti. Volno ve městě, pro zájemce výlet pozemní lanovkou Floyen, z jejíž horní stanice se nabízí krásný výhled na město. Nocleh nedaleko Bergenu.2.den: Brzy ráno vyrazíme za poznáváním západního Norska a trajektem Oppedal - Lavik se přeplavíme přes Sognefjord, který je délkou 205 km nejdelším fjordem na světě. Hornatým krajem Sogn og Fjordane pak doputujeme k fjordu Geiranger (UNESCO), který patří k nejnavštěvovanějším na světě. Klikatou „Cestou orlů“ přejedeme k Norddalsfjordu, který překonáme trajektem Linge - Eidsdal. Nocleh nás čeká v městečku Alesund, známém architekturou ve stylu secese (Jugendstill).3.den: Po snídani se vydáme na pozoruhodnou „Atlanterhavsveien“, Atlantickou cestu, kterou tvoří unikátní sestava několika náspů a mostů, spojujících četné ostrůvky a tyčící se nad rybářskými domky a drsnými žulovými skalisky. Krásu unikátní stavby umocňuje drsná severská příroda s množstvím ptáků; při troše štěstí spatříte i tuleně. Cílem dnešní cesty, zpestřené trajekty přes Romsdalsfjord a Halsafjord, je Trondheim, třetí největší město Norska, obchodní a kulturní centrum s bohatou historií. Již před více než 1000 lety král Olav zde nechal postavit první dřevěný kostel. V Trondheimu je nejkrásnější středověká budova ve Skandinávii, impozantní katedrála Nidaros, místo korunovace norských králů. Nocleh v Trondheimu nebo blízkém okolí.4.den: Dnešní cesta povede dále na sever krajem „Nord Tr?ndelag“, jehož centrem je město Steinkjer, okolo jezera Snasavatnet a údolím Namdalen. V Mosjoenu pak zamíříme opět do labyrintu ostrovů a ostrůvků na nocleh ve starém přístavním městečku Sandnessj?en.5.den: Hornatou krajinou modelovanou ledovci přejedeme do pustin polárního kruhu, kde se zastavíme v informačním centru Polarsirkelsenteret; zájemci si zde mohou zakoupit i certifikát o překročení polárního kruhu. Před dojezdem do nejsevernějšího norského města Narvik nás čeká ještě vycházka k řece Lonselva a trajekt Bognes – Skarberget přes Tysfjord. Nocleh v Narviku.6.den: Dnes dorazíme konečně na Lofoty, které jsou vysněným cílem mnoha cestovatelů. Tato ostrovní říše se nachází mezi 67. a 68. stupněm severní šířky a zdejší velkolepá příroda, kdy se obrovské a dramaticky tvarované horské štíty zrcadlí v průzračných vodách Norského moře, každého ohromí. Skutečný ráj pro fotografy! Postupně zastavíme ve Svolvaeru, Kabelvagu (možnost navštívit mořské akvárium) a malebném rybářském přístavu Henningsvaer (UNESCO). Ubytování v osadě Leknes.7.den: Po snídani pokračujeme v poznávání Lofot. Vše je tu zvláštní: sušáky na tresky, rybářské domky i řvoucí ptačí kolonie. Navštívíme Nusfjord (UNESCO), bílou písečnou pláž u Flakstadu i nejjižnější osadu. Odpoledne se pak v Reine i Moskenes nalodíme na trajekt do Bod?, kterým za 3,5 hodiny překonáme Vestfjorden. Nocleh v Bod?.

8. den: Dnes se musíme přesunout opět na jih. Před městem Mo i Rana odbočíme k ledovci Svartisen; dosáhnout jej však lze pouze lodičkou (170 NOK/os) a tříhodinovou vycházkou. Nocleh v okolí Mo i Rana. 9. den: Náš návrat do starobylého královského města Trondheimu si vychutnáme jízdou krajem Nord Tr?ndelag. Po cestě si můžeme zastavit na zajímavých místech. Nocleh v Trondheimu nebo okolí. 10. den: Po snídani prohlídka města a transfer na letiště. Odlet do Prahy dle letového řádu.

Tipy pro správnou volbu

- jedinečná příroda, kultura historie v rámci jednoho zájezdu - výborná cena

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob. Cena nezahrnuje vstupy do muzeí, a jiných objektů. (cca. 500 NOK) Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly). Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. Při zakoupení zájezdu do 31.1.2018 knižní průvodce Norskem ZDARMA.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha-Bergen / Trondheim – Praha (s přestupem) • dopravu autokarem po trase zájezdu • průvodce • 9 noclehů v hotelech kat. *** ibisy se snídaní • lokální trajekty v Norsku • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby

• příplatek na jednolůžkový pokoj 10 790,- Kč • příplatek na 9 večeří 7590, - Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Ålesund, Bergen, fjord Geiranger, Henningsvaer, Kabelvag, Lofoty, Narvik, Nusfjord, Steinkjer, Svolvaer, Trondheim
Informace o slevách

Lofoty - velká cesta na sever ***

Číslo zájezdu: 897770
Norsko, Ålesund, Bergen, Geirangerfjord, Henningsvaer, Lofoty, Narvik, Nusfjord, Svolvaer, Trondheim

Všechny termíny a možnosti (1)