Termín:
21. 2. – 28. 2. 2020
Počet dní:
8 (pá – pá)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Plán výletu

Den 1: Přímý let z Prahy do Tbilisi. Transfer a ubytování v hotelu Orient Old Town ***.
Den 2: Prohlídka města Tbilisi. Tbilisi, které se rozkládá v údolí podél řeky Mktvari, má oficiálně stejný počet obyvatel jako Praha. Dominantou města je Narikala, stará, mnohokrát dobytá a přestavovaná pevnost, která nabízí krásný výhled na město a řeku. Nahoru vyjedeme lanovkou a dolů sejdeme starou částí města.  Další zastávkou je katedrála Sameba, třetí největší a nejvyšší pravoslavná katedrála na světě a největší kostel Gruzie. V blízkosti katedrály se nalézá další kostel Metekhi. Velice zajímává je také návštěva Etnografického muzea, které slouží jako muzeum v přírodě s autentickými domy z gruzínských vesnic. Zastoupeny jsou všechny gruzínské regiony. Večeřet budeme v restauraci s gruzínskou kuchyní a bohatým folkovým programem. Ubytování v Orient Old Town ***.
Den 3: Odjezd do lyžařského střediska Gudauri. Největší a nejvýše položené lyžařské centrum Gruzie, nacházející se 120 km od hlavního města Tbilisi, láká kromě 60 km sjezdovek hlavně svými freeridovými terény ve výškách kolem tří tisíc metrů nad mořem. Infrastruktura střediska je na úrovni dnešní doby.  Podmínky pro lyžaře, snowboardisty i ski alpinisty jsou tu v mnoha směrech ideální. Freeride nebo heliski lze provozovat s místním profesionálním průvodcem. Mnohé tratě začínají na vrcholu nejvyšších hor, odkud máte za dobrého počasí nádherné výhledy po okolí. Cestou zastávka u hradu Ananuri. Za zdmi opevnění se do dnešní doby zachovala především velká čtvercová věž, nazvaná Šeupovari, na jejíž vrchol se dá vystoupat, a dva kostely. Ubytování v hotelu Gudarui Hat ***.
Den 4: Individuální volno, Ubytování v hotelu Gudarui Hat ***. Možnost zakoupení fakultativních výletů nebo wellness balíčků.
Den 5: Individuální volno, Ubytování v hotelu Gudarui Hat ***. Možnost zakoupení fakultativních výletů nebo wellness balíčků.
Den 6: Odjezd do lyžařského střediska Bakuriani. Cestou zastávka v Národním parku Borjomi. Bakuriani proslulo jako turistická a lázeňská destinace už v 19. století. V současnosti se středisko prezentuje jako celoroční letovisko s moderní infrastrukturou včetně několika nových hotelů, lyžařských vleků, lanovky, kina, dětského parku a řady dalších zajímavostí. Didveli (1861 m) je moderně rozvinutá sportovně rekreační lokalita v srdci Bakuriani s nejvyšším bodem v 2700 metrech. V lyžařském středisku je k dispozici 14 km sjezdovek členěných do šesti různých tratí pro všechny úrovně lyžařských dovedností. Část terénů je technicky zasněžována, což umožňuje středisku zajišťovat kvalitní sněhovou pokrývku po celou zimu. Kochta (2155 m) je nádherné místo a současně nejstarší část střediska v Bakuriani. Výhled odsud nabízí návštěvníkům fascinující horské hřebeny Kavkazu v plné kráse. Středisko má dva úžasné dětské parky 'Didveli' a 'Joyland', které nabízejí různé dětské atrakce ať už lyžařského nebo nelyžařského charakteru. Ubytování v hotelu Bakuriani Crystal***.
Den 7: Individuální volno. Možnost zakoupení fakultativních výletů nebo wellness balíčků.
Den 8:  Odjezd na letiště a odlet do Prahy. 

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Tbilisi – Praha, 2 noci v 3* hotelu v Tbilisi, 3 noci v 3* hotelu v Gudarui a 2 noci v 3* hotelu v Bakuriani, česky mluvícího průvodce, transfery dle programu, 7 x snídaně, 1x večeře, vstupné do navštívených památek během výletu po Tbilisi. 

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby

    Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 990Kč
Informace

Cena nezahrnuje
Pojištění, strava, která není označená v programu, nápoje, zapůjčení nebo přeprava lyží nebo snowboardu, ski pass, spropitné pro průvodce a řidiče.
Informace:  Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizace zájezdu je 16.
Lyžařské vybavení lze půjčit v místních půjčovnách a hotelech.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Tbilisi
Informace o slevách

Lyžování jinak aneb zimní radovánky v Gruzii

Číslo zájezdu: 1481847
Gruzie, Tbilisi