Termín:
27. 4. – 5. 5. 2018
Počet dní:
9 (pá – so)
Počet nocí:
8
Doprava:
bez dopravy
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
27 900  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poznávací okruh po Tibetu Vám poodkryje tajemství této mýtické země. Rádi bychom Vám ho doporučili jako doplnění k některému z kratších treků v Nepálu. Nabízí se Vám tak srovnání obou tak vzájemně propojených kultur Tibetu a Nepálu. Je možné ho absolvovat po jakémkoli programu v Nepálu.

Ani film ani kniha nemůže nahradit návštěvu Tibetu. Existuje jen několik dalších míst, které se mohou rovnat kouzlem a přitažlivostí této záhadné zemi. Poznávací okruh po Tibetu je nezapomenutelným zážitkem. Rozkládá se na ploše rovnající se zhruba střední Evropě a je položen více než 4900 m nad mořem. Některé z největších řek v Asii, včetně Brahmaputry, Mekongu, a Gangy, mají své prameny taktéž v Tibetu.

Tibet, známý také jako střecha světa, překoná představivost lidí na západě, jako žádné jiné místo na světě. Po staletí byl považován za zakázanou zemi. Cesty do legendárního města Lhasa, zvaného také trůn bohů, často končily neúspěchem. Vetřelci byli chyceni a posláni zpět domů. Dokonce i Sven Hedin, přední dobrodruh a objevitel Himálaje, nikdy neviděl Potalu, bývalý domov Dalai Lamy. Jen málo zpráv od nebojácných cestovatelů se někdy dostalo do vnějšího světa. Jednalo se obvykle o mystické příběhy z božské země. Invaze do Tibetu ze strany čínských ozbrojených sil a jejich mírové osvobození změnilo úplně všechno. Desítky tisíc Tibeťanů museli uprchnout z vlasti a najít exil v Indii, Nepálu a na Západě.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Nyalam - Lhatse '3900 m' - 244 km.Po dvou hodinách jízdy z Nyalam vyjedem až na průsmyk Nyalam Pass '3800 m' s výhledem na Jugal Himal. Dále pokračujeme přes Lalung La '5050 m', kde nás uchvátí výhledy na Mt. Langtang '7245 m', Mt. Xixipangma '8013 m', Mt. Lakpa '6980 m', Mt. Makalu '8464 m', Mt. Everest '8850 m', MT. Lhotse '8516 m' a Mt. Cho Oyu '8201 m'. Přenocování v hotelu

2. až 2 den

Nyalam - Lhatse '3900 m' - 244 km.Po dvou hodinách jízdy z Nyalam vyjedem až na průsmyk Nyalam Pass '3800 m' s výhledem na Jugal Himal. Dále pokračujeme přes Lalung La '5050 m', kde nás uchvátí výhledy na Mt. Langtang '7245 m', Mt. Xixipangma '8013 m', Mt. Lakpa '6980 m', Mt. Makalu '8464 m', Mt. Everest '8850 m', MT. Lhotse '8516 m' a Mt. Cho Oyu '8201 m'. Přenocování v hotelu

3. až 3 den

Lhatse - Shigatse '3900 m' - 248 km.Lhatse je 3 hodiny daleko od sedla ve výšce 5220 m, odtud dále pokračujeme až do Shigatse, místo, kde nalezneme slavný klášter Tashilumpo, sídlo Panchen Lámy až do jeho smrti v roce 1989, s obrovskou malbou Thankamna na jeho stěně. Ta je krásně vidět na sever od silnice. Přenocování v hotelu.

4. až 4 den

Shigatse - Gyantse '3950 m' - 90 km V dopoledních hodinách návštěva kláštera Tashilumpo a tržiště v Shigatse. V odpoledních hodinách odjezd do Gyantse. Gyantse je malé městečko kypící životem plné historie. Leží 264 km na jihozápad od Lhasy na severním břehu řeky Nyang Chu. Ve 15. století bylo hlavním městem malého království. Navštívíme klášter Phalkor a stupu Khumbum. Přenocování v hotelu.

5. až 5 den

Gyantse - Lhasa '3650 m' - 281 km Po zhruba osmi hodinách jízdy se dostanete do Lhasy. Do cesty se nám však postaví průsmyky Karo La '5010 m' a Kamba La '4794 m'. Karo La se vypíná mezi dvěma vznešenými horami Nozing Khanga La '7223 m' a Ralung '6236 m'. Během jízdy uvidíte Yamdrok Tso 'tyrkysová jezera'. Po překonání Kamba La už vidíme na severu údolí Lhasa Valley. Budeme také muset překonat řeku Brahmaputru. Příjezd do Lhasy. Ubytování v hotelu.

6. až 7 den

Lhasa. Tyto dny věnujeme poznávání a prohlídkám památek ve Lhase Poznáme tak proslulý palác Potala i palác Nobrulinka. Prohlédnete si chrám Jokhang, a budem pokračovat na Barkhor bazar. Neméně zajímavé jsou i chrámy Drepung a Sera. Nocleh v hotelu.

8. až 8 den

Lhasa – Káthmándú. Po snídani transfer na letiště, odlet do Kathmandu přistání očkáváme zhruba v 9:00 Nepálského času. Let Lhasa / Kathmandu trvá jednu hodinu a deset minut. Pokud nám bude přát počasí uvidíme během letu řeku Yarlung Tsangpo River, jezero Lake Yamdrok a vrcholy, Mt. Kanchenjunga '8586 m' a Mt. Makalu '8463 m' a Mt. Everest '8850 m'.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Letecká doprava z Lhasa do Kathmandu
 • Vízum
 • Treking permit
 • Transfery
 • Ubytování v hotelu turistické třídy
 • Celodenní okružní cesta a prohlídka Kathmandu a královského města Patan
 • Vnitrostátní doprava
 • Ubytování v jednoduchých lodžiích na trase trekingu
 • Průvodce
 • Nosič '5 kg/osoba'
 • Informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • Cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Tibet

Malá Tibetská ochutnávka ***

Číslo zájezdu: 847369
Čína, Nepál, Tibet