Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

Španělsko, Baleárské ostrovy, Mallorca, Deia

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

  Španělsko, Baleárské ostrovy, Mallorca, Deia
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

FORNALUTX • BINIARAIX • SOLLER • POLLENSA • LLUC • SIERRA TRAMUNTANA • DEIA • PUERTO DE SOLLER • SA DRAGONERA

1. den:

Odlet z Brna (předpokládaný odlet v 19:20), z Prahy (předpokládaný odlet v 18:05) do Palmy de Mallorca. Transfer na ubytování. Ubytování je zajištěno ve 3* hotelích s polopenzí ve vzdálenosti do 150m od pláže.

2. den

Volný den k odpočinku a koupání večer fakultativní výlet lodí kolem nasvětleného hlavního města, spojený se zastávkou u katedrály.

3. den:

Ráno odjezd autobusem do bukolické vesnice Fornalutx v údolí kouzelného pohoří Sierra de Tramuntana, které je pod ochranou UNESCO. Procházka kamennou vesnicí s příkrými uličkami a idylickým okolím s pomerančovými sady a loukami plnými květin. Po té se autobusem přesuneme k přehradě Cuber, odkud začne pěší túra. Pěší túra povede od přehradní nádrže do Solleru nádhernou soutěskou Barranc de Biniaraix s terasami porostlými citrusovníky, které zastiňují okolní hory (cca 13-15 km). Po volném čase v Solleru se vydáte zpět autobusem do hotelu.

4. den:

Ráno odjezd k vesnici Dei?, která svou krásnou polohou vždy přitahovala umělce a slavné osobnosti, mezi nimi spisovatele R. Gravese, arcivévodu L. Salvadora nebo hudebníka Mika Oldfielda. Nejdříve zastávka u Son Marroig, bývalého sídla arcivévody L. Salvadora, z jehož zahrad jsou úchvatné vyhlídky na moře a rozeklané pobřeží. Pěší túra povede z Refugio de Can Boi přes Dei? podél pobřeží až k Refugio de Muleta a kolem téměř kruhové zátoky až do Puerto de Soller (cca11,5 km). Volný čas v Puerto de Soller a návrat autobusem do hotelu.

5. den:

Volný den ke koupání a odpočinku, možnost fakultativních výletů organizovaných místními kancelářemi nebo návštěva místní dopravou hlavního města ostrova a jeho proslulého mořského muzea Palma Aquarium.

6. den:

Ráno odjezd na severozápadní stranu ostrova. Nejdříve se vydáte do Pollensy, prohlídka půvabného starobylého městečka, kulturní metropole severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši. Po prohlídce přejezd ke klášteru Lluc v čarokrásném prostředí pohoří Tramuntana. Kruhová pěší túra kolem kláštera vede po lesních pěšinách a dlážděných stezkách kolem skalních útvarů a bývalých pousteven s výhledy na okolní hory a klášter (cca10 km). Volný čas k prohlídce kláštera a při návratu autobusem do hotelu zastávka v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej.

7. den:

Volno ke koupání a odpočinku, možnost vyjet si lodí na ostrov Sa Dragonera , který je chráněnou přírodní rezervací. Ostrovem vede několik značených turistických stezek s nádhernými výhledy na pobřeží a pohoří Tramuntana.

8. den:

Volný den, navečer transfer na letiště a odlet do ČR. Pořadí výletů může být v průběhu sezony změněno.

Doprava

Doprava na Mallorcu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.
Předpokládaný letový řád (místní časy): Brno - Palma Mallorca 19:20-21:55, Palma Mallorca - Brno 22:40-01:15 Praha - Palma Mallorca 18:05-20:35, Palma Mallorca - Praha 21:20-23:50
Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Způsob prodeje

on-line

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• Leteckou dopravu na Mallorcu a zpět včetně tax • Transfer z letiště do hotelu a zpět • 7x ubytování ve 3* hotelu s polopenzí • Výlety na Mallorce dle programu • Průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna (doporučujeme připlatit)

Příplatky

• příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc (na vyžádání) • fakultativní výlet lodí na ostrov Sa Dragonera 25-30 eur (dle sezony) Předpokládaná částka na vstupy 20 €.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Emma, IČ: 44041918. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Biniaraix, Deia, Fornalutx, Lluc, Pollensa, Puerto De Soller, Sa Dragonera, Sierra Tramuntana, Soller
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 480 104
dnes 7.30–17 h

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

Nezávazná objednávka

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura
  Španělsko, Baleárské ostrovy, Mallorca, Deia

Cena
23 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 480 104

Zájezd

osoba
2
23 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
5 600 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
308 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
148 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
508 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
510 Kč