Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

  Španělsko, Palma, Pollensa

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

    Španělsko, Palma, Pollensa
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

PALMA

 • VALLDEMOSSA
 • POLLENSA
 • LLUC
 • SIERRA TRAMUNTANA
 • DEIA
 • PUERTO DE SOLLER
 • SA DRAGONERA
 • S ?ESTANYOL
 • COLONIA DE SANT JORDI
 • ES TRENC
  1. den:

  Odlet z Brna, z Prahy do Palmy de Mallorca. Transfer na ubytování. Ubytování je zajištěno ve 3* hotelích s polopenzí ve vzdálenosti do 150m od pláže.

  2. den

  Volný den k odpočinku a koupání.

  3. den:

  Ráno odjezd autobusem do Palmy, hlavního města ostrova, první zastávka bude u katedrály, která je považována za jednu z 5 nejhezčích gotických katedrál ve Španělsku, a přilehlých zahrad Parc de la Mar a S ?Hort del Rei, po té vyjedete k hradu Bellver ze 14. st., který se tyčí mezi parky na vršku zalesněného kopce. Z kruhových bašt se otevře jedinečný pohled na město a jeho okolí. Odtud budete pokračovat do nejhezčí vesnice ostrova Valldemossy, kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů ozdobenými kachlíky s patronkou města a barevnými květináči nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter - La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár F. Chopin a G. Sandová. Ve volném čase možnost návštěvy kláštera.

  4. den:

  Ráno odjezd autobusem do jižní části ostrova, do rybářské vesnice S ?Estanyol, pěší túra povede od místního jachetního přístavu k majáku a věži S ?Estalella (a zpět) podél moře s nádhernými výhledy na ostrov Cabrera, který je národním parkem, pláž Es Trenc a vesnici Colonia de Sant Jordi. Po túře přejezd autobusem do Colonia de Sant Jordi, volno ke koupání na proslulých plážích Es Trenc, které připomínají karibskou oblast, nebo k procházkám starým námořním přístavem nebo po cca 3 km dlouhé promenádě kolem moře se zastávkou v některé z místních restaurací. Zastávka u salin Es Trenc, které se nacházejí uvnitř přírodního parku a kde se produkuje sůl a proslulý solný květ. Možnost nákupů produktů. Návrat autobusem na ubytování.

  5. den:

  Ráno odjezd k vesnici Dei?, která svou krásnou polohou vždy přitahovala umělce a slavné osobnosti, mezi nimi spisovatele R. Gravese, arcivévodu L. Salvadora nebo hudebníka Mika Oldfielda. Nejdříve zastávka u Son Marroig, bývalého sídla arcivévody L. Salvadora, z jehož zahrad jsou úchvatné vyhlídky na moře a rozeklané pobřeží. Pěší túra povede z Refugio de Can Boi přes Dei? podél pobřeží až k Refugio de Muleta a kolem téměř kruhové zátoky až do Puerto de Soller (cca11,5 km). Volný čas v Puerto de Soller a návrat autobusem do hotelu.

  6. den:

  Ráno odjezd na severozápadní stranu ostrova. Nejdříve se vydáte do Pollensy, prohlídka půvabného starobylého městečka, kulturní metropole severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši. Za příznivého počasí možnost vystoupat k jednomu z prvních klášterů na ostrově na vršku Puig de Maria (340 m), odkud se vám otevřou ty nejkrásnější vyhlídky. Přejezd ke klášteru Lluc v čarokrásném prostředí pohoří Tramuntana. Kruhová pěší túra kolem kláštera vede po lesních pěšinách a dlážděných stezkách kolem skalních útvarů a bývalých pousteven s výhledy na okolní hory a klášter (cca10 km). Volný čas k prohlídce kláštera a při návratu autobusem do hotelu zastávka v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej.

  7. den:

  Volno ke koupání a odpočinku, možnost individuální túry z Paguery do vesnice ve vnitrozemí Es Capdella rozmanitou přírodou kolem říčky d ?es Girg (6 km jedna cesta) nebo z Paguery přes Cala Fornells do Camp de Mar (zpět MHD či taxi) nebo si vyjet lodí k ostrovu Sa Dragonera, který je chráněnou přírodní rezervací.

  8. den:

  Volný den, odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR. Pořadí výletů může být v průběhu sezony změněno.

  Doprava

  Doprava na Mallorcu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings. Předpokládaný letový řád (místní časy): 7 nocí, odlet neděle: Let 31.05. Brno - Palma Mallorca 19:20-21:55, Palma Mallorca - Brno 22:40-01:15 Další lety Brno - Palma Mallorca 12:45-15:20, Palma Mallorca - Brno 22:40-01:15 Praha - Palma Mallorca 18:05-20:35, Palma Mallorca - Praha 21:20-23:50 7 nocí, odlet středa: Brno - Palma Mallorca 19:20-21:55, Palma Mallorca - Brno 22:40-01:15 10/11 nocí: Odlet středa, návrat neděle Brno - Palma Mallorca 19:20-21:55, Palma Mallorca - Brno 22:40-01:15 Odlet neděle, návrat středa Brno - Palma Mallorca 12:45-15:20, Palma Mallorca - Brno 22:40-01:15 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm. Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

  Způsob prodeje

  on-line

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu na Mallorcu a zpět včetně tax
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět
 • 7x ubytování ve 3* hotelu s polopenzí
 • Výlety na Mallorce dle programu
 • Průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
Příplatky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc (na vyžádání)
 • fakultativní výlet lodí na ostrov Sa Dragonera 25-30 eur (dle sezony)
 • Předpokládaná částka na vstupy 20 €.

Informace o zájezdu

Pořadatel: EMMA Agency, spol. s r.o., IČ 44041918.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Palma, Pollensa
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 037 282
dnes 8–18 h

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

Nezávazná objednávka

Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura
    Španělsko, Palma, Pollensa

Cena
25 590 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 037 282

Zájezd

osoba
2
25 590 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
5 600 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
704 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
528 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč