Termín:
6. 8. – 12. 8. 2018
Počet dní:
7 (po – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Navštívíte zemi jantaru a dřevěných křížů, zemi s čarokrásnou přírodou i zemi protkanou sítí řek a zálivů, opředenou mýty a legendami.

Přehled

7/8denní zájezd

Stručná trasa

Vilnius • Trakai • Rumšiškés • Kaunas • Šiauliai • Rundále • Helsinky • Tallinn • Riga

1. den

Odjezd kolem poledne, přejezd přes Polsko do Litvy.

2. den

Příjezd do Vilniusu (UNESCO) hlavního města Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, jeho staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Procházka historickým centrem. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva vodního hradu Trakai, jedinečné památky v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery, který kdysi býval sídlem litevských knížat. Unikátní skanzen Rumšiškés a Kaunas - město na soutoku řek Nemunas a Neris se starým hradem a radnicí zvanou 'Bílá labuť'. Nocleh v Kaunasu.

4. den

Snídaně. Zastávka v Šiauliai, navštívíme Horu křížů - několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska, kde uvidíme velkolepý barokní zámek Rundále - sídlo kuronských vévodů, který byl postavený podle podle předlohy francouzského Versailles. Nocleh u Tallinnu.

5. den

Termín 1. 7. - 8. 7. Fakultativní výlet do Helsinek (ranní trajekt cca 2,5 hodiny) - Olympijský stadion, hala Findlandia, kostel ve skále Temppeliaukio, prezidentský palác, Senátní náměstí s katedrálou aj. Večer plavba zpět, návrat do hotelu v pozdních hodinách Termín 6. 8. - 12. 8. Snídaně. Prohlídka malebné estonské metropole Tallinn (UNESCO), města ležícího u Finského zálivu - Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea a starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.

6. den

Termín 1. 7. - 8. 7. Snídaně. Prohlídka malebné estonské metropole Tallinn (UNESCO), města ležícího u Finského zálivu - Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea a starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize. Termín 6. 8. - 12. 8. Snídaně. Hlavní město Lotyšska Riga (UNESCO) se starým městem na východním břehu řeky Daugavy. Kromě spousty historických památek najdeme v Rize také mnoho pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru, menších či větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací. Odjezd do ČR.

7. den

Termín 1. 7. - 8. 7. Snídaně. Hlavní město Lotyšska Riga (UNESCO) se starým městem na východním břehu řeky Daugavy. Kromě spousty historických památek najdeme v Rize také mnoho pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru, menších či větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací. Odjezd do ČR. Termín 6. 8. - 12. 8. Příjezd do Prahy kolem poledne

8. den

Termín 1. 7. - 8. 7. Příjezd do Prahy kolem poledne.

Minimální výměna na vstupy

80 EUR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

4(5) nocí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 4(5) snídaní, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, výlet do Helsinek (pouze v termínu 1.7. - 8.7.).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inex, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Helsinky, Riga, Tallinn, Vilnius

Malý okruh Pobaltím

Číslo zájezdu: 934248
Estonsko, Finsko, Litva, Lotyšsko, Helsinky, Riga, Tallinn, Vilnius

Všechny termíny a možnosti (1)