Termín:
13. 9. – 20. 9. 2018
Počet dní:
8 (čt – čt)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program poznávacího zájezdu

Postojnska jeskyně - Ljubljana - Bled - Bohinj - Kranjska Gora - Planica - Maribor 1.den - odjezd z ČR ve večerních hodinách s možností přistoupení na trase Praha, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Mikulov 2.den - v ranních hodinách příjezd do Postojne, kde budeme mít možnost si prohlédnou jedny z největších krasových jeskyní v Evropě - jeskyně Postojna, poté přejedeme autobusem do hlavního města Slovinska – Ljubljana, s místním průvodcem si projdeme centrum Ljubljany a v průběhu prohlídky budete mít možnost vyjet pozemní lanovkou na Ljubljanský hrad, v podvečerních hodinách příjezd na ubytování v proslulém sportovním středisku Kranjska Gora. 3.den - po snídani pojedeme autobusem k soutěsce Vintgar (cca 4km od Bledu), kterou protéká říčka Radovna a vytváří nádherné přírodní scenérie, procházka soutěskou je velmi atraktivní a fyzicky nenáročná, po prohlídce soutěsky navštívíme další turistickou atrakci Julských Alp - Bohinjské jezero, které je největší slovinské sladkovodní jezero, při naší cestě nemůžeme vynechat jeden z turistických symbolů Slovinska – Bled, budeme mít možnost se projít kolem proslulého Bledského jezera, vystoupat 140 m nad hladinu jezera k Bledskému hradu, ze kterého je nejkouzelnější pohled na malý ostrůvek s kostelíkem uprostřed jezera, na zpáteční cestě do hotelu se ještě zastavíme v Planici, kde uvidíme jeden z mamutích můstků pro lety na lyžích, zde bude možnost si prohlédnout muzeum Nordic centra Planica, ubytování opět ve středisku Kranjska Gora. 4.den - po snídani v hotelu se vydáme na zpáteční cestu do ČR s krátkou zastávkou v druhém největším slovinském městě Maribor, zde se projdeme kolem domu, u kterého roste „Stara trta“, v průvodcích označovaná jako nejstarší rostlina vinné révy na světě, stará 400 let, příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Poznámka

cena nezahrnuje cestovní pojištění ani pojištění storna.

Ubytování

klimatizovaný pokoj – telefon, LCD TV, trezor, psací stůl, Wi-Fi, sprcha/WC, bidet, vysoušeč vlasů, balkon.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

vlastní
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • polopenze
autobusem
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • polopenze
 • Autobusová doprava

dopravu luxusním klimatizovaným autobusem, 2 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2 x polopenzi, vstup do vodního parku Aqua Larix, Wi-Fi v hotelu, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

 • Doprava

vstup Postojnská jeskyně cca 21,-EUR, jízdenka lanovkou na Ljubljanjský hrad cca 9,-EUR, vstup soutěska Vintgar cca 4,-EUR, vstup do muzea Nordic centar Planica cca 6,-EUR.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kompas Praha, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Slovinsko
 • Místo dle CK: Julské Alpy, Postojna

Slovinsko

Vyhledávaná oblast pro letní i zimní dovolenou. Země sice malá rozlohou, ale o to více rozmanitá, má co nabídnout každému návštěvníkovi. Překrásná příroda, průzračná jezera, majestátní hory, města s bohatou historií a milí hostitelé dávají příslib k nevšedním zážitkům.


Malý okruh Slovinskem

Číslo zájezdu: 945061
Slovinsko, Julské Alpy, Notranjsko, Slovinsko, Postojna

Všechny termíny a možnosti (1)