Termín:
13. 9. – 20. 9. 2018
Počet dní:
8 (čt – čt)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Speciální nabídka

Zažijte s námi krásné dny v zemi, která je stále ještě opomíjená, ale nabízí nejednu přírodní i historickou zajímavost. Nachází se zde vše, co si můžete pro svoji pohodovou dovolenou přát. Hlavní výhodou Slovinska je jeho skvělá dostupnost. Vzdálenost mezi jednotlivými letovisky je velmi krátká, proto se bez problému za chvilku dostaneme z národního parku do centra hlavního města.

Program poznávacího zájezdu

Postojnska jeskyně - Ljubljana - Bled - Bohinj - Kranjska Gora - Planica - Maribor 1.den - odjezd z ČR ve večerních hodinách s možností přistoupení na trase Praha, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Mikulov 2.den - v ranních hodinách příjezd do Postojne, kde budeme mít možnost si prohlédnou jedny z největších krasových jeskyní v Evropě - jeskyně Postojna, poté přejedeme autobusem do hlavního města Slovinska – Ljubljana, s místním průvodcem si projdeme centrum Ljubljany a v průběhu prohlídky budete mít možnost vyjet pozemní lanovkou na Ljubljanský hrad, v podvečerních hodinách příjezd na ubytování v proslulém sportovním středisku Kranjska Gora. 3.den - po snídani pojedeme autobusem k soutěsce Vintgar (cca 4km od Bledu), kterou protéká říčka Radovna a vytváří nádherné přírodní scenérie, procházka soutěskou je velmi atraktivní a fyzicky nenáročná, po prohlídce soutěsky navštívíme další turistickou atrakci Julských Alp - Bohinjské jezero, které je největší slovinské sladkovodní jezero, při naší cestě nemůžeme vynechat jeden z turistických symbolů Slovinska – Bled, budeme mít možnost se projít kolem proslulého Bledského jezera, vystoupat 140 m nad hladinu jezera k Bledskému hradu, ze kterého je nejkouzelnější pohled na malý ostrůvek s kostelíkem uprostřed jezera, na zpáteční cestě do hotelu se ještě zastavíme v Planici, kde uvidíme jeden z mamutích můstků pro lety na lyžích, zde bude možnost si prohlédnout muzeum Nordic centra Planica, ubytování opět ve středisku Kranjska Gora. 4.den - po snídani v hotelu se vydáme na zpáteční cestu do ČR s krátkou zastávkou v druhém největším slovinském městě Maribor, zde se projdeme kolem domu, u kterého roste „Stara trta“, v průvodcích označovaná jako nejstarší rostlina vinné révy na světě, stará 400 let, příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Poznámka

cena nezahrnuje cestovní pojištění ani pojištění storna.

Ubytování

klimatizovaný pokoj s možností přistýlky – telefon, TV/sat, trezor, minibar, přístroj na přípravu kávy nebo čaje sprcha nebo vana/WC, vysoušeč vlasů, župan, bezplatná kosmetika, některé pokoje mají balkon.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

vlastní
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • polopenze
autobusem
 • Pobyt
 • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby
 • sprcha
 • wc
 • polopenze
 • Autobusová doprava

dopravu luxusním klimatizovaným autobusem, 2 x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2 x polopenzi, vstup do vodního parku Aqua Larix, Wi-Fi v hotelu, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

 • Doprava

vstup Postojnská jeskyně cca 21,-EUR, jízdenka lanovkou na Ljubljanjský hrad cca 9,-EUR, vstup soutěska Vintgar cca 4,-EUR, vstup do muzea Nordic centar Planica cca 6,-EUR.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kompas Praha, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Slovinsko
 • Místo dle CK: Julské Alpy, Postojna

Slovinsko

Vyhledávaná oblast pro letní i zimní dovolenou. Země sice malá rozlohou, ale o to více rozmanitá, má co nabídnout každému návštěvníkovi. Překrásná příroda, průzračná jezera, majestátní hory, města s bohatou historií a milí hostitelé dávají příslib k nevšedním zážitkům.


Malý okruh Slovinskem

Číslo zájezdu: 945 061
Slovinsko, Julské Alpy, Notranjsko, Slovinsko, Postojna