Termín:
26. 12. – 6. 1. 2019
Počet dní:
12 (st – ne)
Počet nocí:
11
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1. den

LOS ANGELES     30 mil / 50 km
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po uvítání na letišti průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

LOS ANGELES, HOLLYWOOD, SANTA MONICA     60 mil / 100 km
Celodenní prohlídka Los Angeles zahrnující největší atrakce města – Hollywood, Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive… Navštívíte též Kalifornské vědecké centrum, kde si z bezprostřední blízkosti prohlédnete raketoplán Endeavour a zhlédnete expozici věnovanou dobývání kosmu. Den zakončíte návštěvou slavné Santa Monica Beach.

3. den

PALM SPRINGS, LAKE HAVASU, LAUGHLIN     370 mil / 590 km
Ráno odjezd do letoviska boháčů, aristokratů a umělců Palm Springs ležícího v hornaté Mojavské poušti. Prohlídka centra této zelené oázy ve vyprahlé poušti, poté pokračování cesty k řece Colorado a přehradnímu jezeru Lake Havasu. Návštěva kontroverzní atrakce „London Bridge“ v Lake Havasu City. V podvečer příjezd úchvatnou hornatou pouští do Laughlinu – města na břehu Colorada tvořeného převážně kasiny a hotely. Ubytování a volný večer k návštěvě kasin a heren.

4. den

ROUTE 66, OATMAN, HOOVER DAM, LAS VEGAS     180 mil / 290 km
Odjezd přes řeku Colorado do Arizony. Zde navštívíte „město duchů“ Oatman ležící přímo na slavné silnici Route 66, pamatující zašlou slávu zdejšího dobývání zlata a stříbra. Pokračování cesty Vás přivede k nejvyšší přehradní hrázi v USA – Hoover Dam. Zde navštívíme návštěvní centrum s muzeem, projdeme se po přehradní hrázi a vychutnáme si hloubku pod sebou při přechodu mostu, který před několika lety překlenul údolí nad přehradní hrází. Po zastávce s vyhlídkou na jezero Lake Mead se vydáme do Las Vegas. Čekají nás dvě noci v „hlavním městě zábavy“ !! Po ubytování následuje orientační okružní prohlídka a volno k návštěvě kasin a atrakcí města. Fakultativně Vám nabídneme jednu z nejlepších show světa – Le Réve v amfiteátru hotelu Wynn. /Bezvýhradně doporučujeme!!/

5. den

LAS VEGAS     25 mil / 40 km
Celodenní volno v Las Vegas!! Můžete na vlastní pěst poznávat atrakce města, či relaxovat u hotelového bazénu. Protože však „to pravé“ poskytuje teprve noční rozzářené město, nabízíme Vám v tento den fakultativní letecký výlet do národního parku Grand Canyon /s místním průvodcem v angličtině/. Po návratu Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas – jedinečný zážitek!!

6. den

NP DEATH VALLEY, BAKERSFIELD     390 mil / 620 km
Ráno odjezd do národního parku Death Valley, nejnižšího a nejteplejšího místa západní hemisféry. Prohlídka parku se zastávkami na vyhlídkách. Pokračování cesty podhůřím Sierry Nevady do kalifornského Bakersfieldu, ubytování v podvečer.

7. den

NP SEQUOIA a KINGS CANYON     230 mil / 370 km
Čeká Vás celodenní návštěva národního parku Sequoia a Kings Canyon, domova obřích sekvojí a největšího skalního monolitu Ameriky Morro Rock. Sekvojí si tento den užijete dosytosti na několika horských trailech, můžete si zkusit svoji fyzickou zdatnost výstupem na vrchol největšího skalního monolitu Ameriky Morro Rock. S trochou štěstí potkáte i černého medvěda baribala, zdejšího „domorodce“. V podvečer ubytování ve Fresnu.

8. den

NP YOSEMITE     180 mil / 290 km
Časně odjezd do národního parku Yosemite – perly mezi národními parky Kalifornie. Celodenní prohlídka Yosemitského údolí, úchvatné vyhlídky, traily k ohromujícím vodopádům. Ubytování ve večerních hodinách v podhůří Sierry Nevady.

9. den

SACRAMENTO, SAN FRANCISCO     200 mil / 320 km
Odjezd do Sacramenta, hlavního města Kalifornie. Prohlídka historického i moderního centra města, návštěva Capitolu státu California, sídla senátu a guvernéra. Odpoledne přejezd do San Francisca, po příjezdu a ubytování prohlídka největších atrakcí a zajímavostí města – downtown, Bay Bridge, Lombard Street, Fishermans Wharf, China Town…

10. den

SAN FRANCISCO     70 mil / 110 km
Pokračování prohlídky San Francisca návštěvou vyhlídek Twin Peaks, Coit Tower, a slavného Golden Gate Bridge. Pozveme Vás také k plavbě po zálivu pod Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz. Odpoledne individuální volno v San Franciscu k samostatné prohlídce centra města. /V případě odletu zpět z Los Angeles kolem 16.00 hod. odjezd ze San Francisca, večer ubytování v hotelu na cestě do Los Angeles/

11.den

Odlet domů     15 mil / 25 km
Dle Vašeho cestovního plánu poslední shopping, transfer na letiště a odlet do Prahy nebo odlet k fakultativnímu pobytu na Havajské ostrovy.

12.den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Obecný popis

Zájezd nabitý návštěvami nejatraktivnějších národních parků a přírodních zajímavostí, v kombinaci se vzrušujícími metropolemi. Není divu, že tato trasa se stala bestsellerem…. Pro ještě větší atraktivitu jsme upravili trasu a přidali dva dny, které Vám poskytnou více času v San Franciscu, navštívíte Sacramento, hlavní město Kalifornie, a dopřejete si delší pobyt v Las Vegas. Trasa zahrnuje tři ohromující národní parky – Death Valley, Sequoia/Kings Canyon a Yosemite, a z bezprostřední blízkosti Vám ukážeme raketoplán Endeavour, nejnovější exponát California Science Center v Los Angeles. Samozřejmě také zůstává naše nabídka na prodloužení zájezdu o čtyřdenní individuální pobyt na Havajských ostrovech. Máte se na co těšit !!!
Los Angeles – Hollywood – Beverly Hills - Mojavská poušť – Palm Springs - Laughlin – Route 66 – Oatman – Hooover Dam – Lake Mead – Las Vegas – NP Death Valley – Bakersfield – NP Sequoia / Kings Canyon – Fresno - NP Yosemite – Sacramento - San Francisco
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 1.750 mil ( 2.800 km)
Zájezd může být směrován opačně
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.

Slevy
 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 2.300 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji 1.700 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) 9.600

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické třídě)
 • letištní poplatky)
 • 10× ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • 10× snídani
 • dopravu klimatizovaným autokarem či minibusem itineráře
 • program dle itineráře
 • služby průvodce CK
 • komplexní pojištění vč. pojištění storna
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu mimo snídaní
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím

Příplatky

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 15.500 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře America Tours, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Bakersfield, Beverly Hills, Fresno, Hollywood, Hooover Dam, Kings Canyon, Lake Mead, Las Vegas, Laughlin, Los Angeles, Oatman, Palm Springs, Sacramento, San Francisco
Informace o slevách

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.


Malý okruh západem USA

Číslo zájezdu: 914794
USA, Florida, Kalifornie, Nevada, Bakersfield, Beverly Hills, Fresno, Hollywood, Kings Canyon, Las Vegas, Laughlin, Los Angeles, Oatman, Palm Springs, Sacramento, San Francisco

Všechny termíny a možnosti (1)