Termín:
7. 9. – 16. 9. 2018
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Tu pravou kombinaci poznání kulturních památek s objevováním rozmanitých přírodních úkazů pyšně a s přehledem nabízí oblast západní a centrální Gruzie. Prohlédneme si historické centrum hlavního města Tbilisi, navštívíme několik působivých klášterů, zavítáme do Prometheovy jeskyně, necháme na sebe dýchnout historii ve Stalinově muzeu nebo se budeme kochat přírodou u jezera Paravani. Kromě aktivního poznání Vás čeká také odpočinek v lázních, ochutnáte výtečnou gruzínskou kuchyni, svlažíte se v moři nebo se projedete na loďkách nádherným přírodním Martvilským kaňonem. To vše a mnohem víc v podobě nabytého osmi-denního programu Vás čeká při účasti na tomto zájezdu plného poznání a jedinečných zážitků.

Trasa

Tbilisi – Tsalka – jezero Paravani – Achalkchalaki – Vardzia – Chertvisi – Achaltsiche – Borjomi – Zarzma – sedlo Goderdzi – Batumi – Gonio – Martvilský kaňon – Kutaisi – Prometheova jeskyně – Uplistsiche – Gori – Mtscheta – Tbilisi.

Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 295 919nebo na e-mailu: info@world-trek.cz

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Po příletu na letiště se přesuneme do hotelu, kde nás čeká ubytování. Dáme si zde pozdní ranní snídani a načerpáme novou energii formou odpočinku na pokojích. V odpoledních hodinách se již vydáme na průzkum města, kde na nás dýchne trocha té historie a večer se navečeříme u společné večeře a povíme si, co nás bude čekat v dalších dnech. Následně už nás čeká jen spánek na pokojích v hotelu.

2. až 2 den

Po dobré snídani nasedneme do aut a přejedeme do malého města Manglisi, které je jedno z nejstarších měst Gruzie. Zde si prohlédneme starobylý kostel a zajdeme se podívat i na přehradu Tsalka. Následně se podíváme na náhorní rovinu k jezeru Paravani, které má rozlohu 37,5 km2. Maximální hloubka tohoto jezera je jen 3,3 m. Oběd si dáme v Achalkhalaki a budeme pokračovat do Vardzie. Zde se ubytujeme v místním penzionu, kde proběhne i společná večeře.

3. až 3 den

Hned ráno pojedeme prozkoumat skalní město Vardzia, které bylo založeno legendární královnou Tamarou v roce 1185. V následujících letech zde bylo vytesáno v měkkých skalních stěnách další mnoho místností, které byly vzájemně spojené. I přesto, že tento skalní komplex byl poničen zemětřesením, je zde zpřístupněno mnoho krásných míst. Další zastávkou bude pevnost Chertvisi, která je nejstarší pevností v Gruzii. Nachází se na konci údolí u soutoku řek Paravani a Mtkvari. Přesuneme se do Borjomi, kde se nachází lázeňský park. V něm ochutnáme přímo z pramenů, léčivou minerální vodu, která nás osvěží na cestu do Achaltsiche. Zde se podíváme do pevnosti Rabat, která dohlíží na celé město. Po ubytování ve zdejším penzionu se společně navečeříme.

4. až 4 den

Hned po snídani se pojedeme podívat do Zarzmy. Tato vesnička leží v krásném zalesněném údolí, kterému dominuje nádherný klášterní komplex. Následně pojedeme serpentýnami přes sedlo Goderdzi do Batumi. Ale než tam dojedeme, čeká nás zastávka u historických mostů kolem Khedi. V Batumi se ubytujeme v místním hotelu, kde se společně i navečeříme.

5. až 5 den

Už od rána budeme prozkoumávat město Batumi, které je druhým největším městem Gruzie. Toto město je známe nejen díky svému opevnění, ale i kouzelnému nábřeží, historickému i novodobému centru, ale i překrásné botanické zahradě. Po prozkoumání všech úžasných míst zajedeme do pevnosti Gonio a do Sarpi, které leží na hranici s Tureckem. A pokud bude nálada, která určitě bude, budeme se zde moci vykoupat v moři. Po odpočinku u moře se vrátíme do Batumi, kde se společně navečeříme a přenocujeme.

6. až 6 den

V ranních hodinách odjedeme z Batumi a zamíříme do Kutaisi, ale než tam dojedeme, zastavíme se u Martvilskýho kaňonu, kde si pronajmeme loďku a celé místo si prohlédneme z paluby. Uprostřed tohoto nádherného kaňonu zahlédneme kaskádový vodopád, který je vysoký 15 metrů. Na večer dojedeme do města Kutaisi, zde si prohlédneme centrum, ubytujeme se a společně posedíme u večeře.

7. až 7 den

Dnes pojedeme za dobrodružstvím do jeskyň Promethea. V překrásném podzemním světě se projdeme v labyrintu chodeb a sálů, které jsou zdobeny stalagmity různých velikostí, barev a tvarů. Následně přejedeme do Gelati a zajdeme se podívat do středověkého klášterního komplexu, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Po nabití dojmů se vrátíme zpět do Kutaisi a společně se navečeříme.

8. až 8 den

V brzkých ranních hodinách se vydáme na cestu do Gori. Zde si prohlédneme muzeum, které bylo věnované životu Stalina a které mapuje kompletně celý jeho život. Následně se zastavíme ve skalním městě Uplisciche. Město, které bylo založeno již v 6 století př. n. l., leží na skalní plošině nad řekou Kura. Navštívíme také bývalé hlavní starobylé město Gruzie Mtscheta. K vidění je zde mnoho historických budov, ale dominou je Svetitskhovela katedrála z 11 století. Dále se zajedeme podívat do Jvari ke kostelu, který leží nad městem Mtscheta a odtud si budeme užívat nádherné výhledy na celé historické město. Poslední naší zastávkou tohoto dne bude město Tbilisi, kde nás čeká již jen ubytování, společná večeře a spánek.

9. až 9 den

Poslední den naší výpravy po Gruzii navštívíme historické město Tbilisi. Koukneme se na ruiny pevnosti Nariqala, která pochází z 3 století nebo na Turecké sirné lázně, které se nacházejí v lázeňské čtvrti Abanotubani. Odpoledne již budeme mít volné a tak se dá využít k nakupování či odpočinku. Večer si dáme poslední společnou večeři v tradičním gruzínském stylu a pak nás čeká již jen spánek.

10. až 10 den

V ranních hodinách se přesuneme na letiště, ze kterého odletíme zpět do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Zpáteční letenka do Tbilisi
  • snídaně a večeře
  • český průvodce
  • informační materiály
  • mapky měst navštívených oblastí, tras
  • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • ostatní strava
  • Cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Gruzie

Malým Kavkazem k moři - turistický zájezd Gruzie **

Číslo zájezdu: 862303
Gruzie

Všechny termíny a možnosti (1)