Termín:
27. 1. – 10. 2. 2018
Počet dní:
15 (so – so)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Vídeň 14:30
Strava:
polopenze
Původní cena:
21 791  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Přehled

Poloha:
Hotel Marina Lodge at Port Ghalib sa nachádza priamo pri prístave Port Ghalib v mestečku Marsa Alam. Môžete sa z neho pokochať výhľadom na Červené more. Nachádza sa len 5 minút jazdy od pobrežnej promenády s obchodmi, reštauráciami a barmi.

Popis:
V komplexe sa nachádza 201 izieb umiestnených v rôznych budovách. Vo vstupnej hale sa nachádza recepcia, spoločenská miestnosť a TV miestnosť. Ďalej sa v hoteli nachádza: hlavná reštaurácia, snack bar pri bazéne, shisha bar, niekoľko barov, malý supermarket, obchody, práčovňa a lekárska starostlivosť vo vymedzenej otváracej dobe. Vo vonkajšom areáli je bazén, 1 detský bazén a slnečná terasa. Pri bazéne a na pláži sú ležadlá, slnečníky a plážové osušky k dispozícii zadarmo.
Pokoje

Všetky izby sú zariadené v núbijskom štýle a majú balkón alebo terasu s výhľadom na bazén, do záhrady alebo na more. Vo všetkých izbách sa nachádza satelitná TV, minibar a šatníková skriňa. Niektoré ponúkajú orientálny priestor na posedenie s pohovkou .Dvojlôžkové izby sú zariadené nasledovne: kúpeľňa s WC a fénom, telefón, TV so satelitným príjmom, trezor, klimatizácia a klienti majú na výber izby s terasou alebo balkónom.

Sport

Bez poplatku môžu hostia využiť volejbal, aerobic, stolný tennis, či denné a večerné show a živú hudbu. Za poplatok sú jazda na koni, potápanie, požičovňa bicyklov alebo masáže.,2 bazény, posilňovňa, sauna a masáže, potápačské centrum, možnosť vodných športov, jazda na koni a ťavách, tenisové kurty, stolný tenis, bowling,

Pro děti

K dispozícii je Mini Club pre deti vo veku 4-12 rokov a detské ihrisko. Stráženie detí je za príplatok.

Stravování

All-inclusive zahŕňa raňajky, neskoré raňajky, obed, kávu a zákusky, večeru, miestne nealkoholické nápoje a lokálne alkoholické nápoje v čase od 10 do 24 hodiny.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Letiskové poplatky

Základní cena nezahrnuje

  • Víza

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře ETI, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Port Ghalib

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Marina Lodge Port Ghalib ****
(Webové stránky hotelu)

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

10 uživatelů

Pořadí

25. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam

Poslední komentář

27.8.2017 | Urbas
Datum pobytu: srpen 2017
Do tohoto hotelu opravdu již néééé.

Nejnovější recenze

5
8.6.2017 | Ariam
Datum pobytu červen 2017
5/5 - Úžasné
kousek od letiste ktere nerusi a pomer cena vykon uzasny
5
24.5.2017 | bursik
Datum pobytu květen 2017
5/5 - Úžasné
Jedinecne !!!ten Hotel mel vse, more hory poust a styl !! Lode pro potapece odjizdely prakticky ze zahrady hotelu zadny kolos s masovym turismem- nejlepsi za posleni 3 roky kdy jsme navstivili Egypt 9x a ta cena naprosto bezkonkurencni
5
22.5.2017 | bm
Datum pobytu květen 2017
5/5 - Úžasné
urcite dva tydny bylo malo, priste pobyt od 15.5. bude teplejsi voda. Cestovní kancelar ma nadherne zpracovane vse o Egypte nad recepci v knihovne,rady atd.Vylety byly moc drahe a take masaze a vse extra v hotelu. Muzete Jet velkou lodi se potapet ale pocitejte od 50 eur kazdy vylet i vice Sportovci snorchlari jsou v opravdovem raji zvirat od velbloudu az po obrovske zelvy

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Marina Lodge ****

Číslo zájezdu: 858816
Egypt, Marsa Alam, Port Ghalib

Všechny termíny a možnosti (1950)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň
Čt 7.6 – Čt 21.6.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 784 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
Čt 14.6 – Čt 28.6.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 784 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
Čt 21.6 – Čt 5.7.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 784 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
Čt 28.6 – Čt 12.7.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 784 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň 13:20
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 891 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Vídeň 17:45
Čt 19.4 – Čt 3.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 972 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 5.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 079 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Vídeň 17:45
Čt 12.4 – Čt 26.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 079 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Vídeň 13:20
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 160 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Vídeň 13:20
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 375 Kč
Po slevě 18%
Letecky
Linz 7:30
Pá 20.4 – Pá 4.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 246 Kč
Po slevě 20%
Letecky
Vídeň
So 2.6 – So 16.6.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 590 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
So 9.6 – So 23.6.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 590 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
So 16.6 – So 30.6.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 590 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Vídeň
So 23.6 – So 7.7.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 590 Kč
Po slevě 16%
Letecky
Linz 7:30
Pá 6.4 – Pá 20.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 408 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Linz 7:30
Pá 13.4 – Pá 27.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
13 408 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Vídeň 13:20
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
14 912 Kč
Po slevě 10%
Letecky
Vídeň 17:45
Čt 26.4 – Čt 10.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
15 208 Kč
Po slevě 10%
Letecky
Vídeň 6:30
Čt 15.2 – Čt 1.3.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
15 315 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Vídeň
So 30.6 – So 14.7.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
15 396 Kč
Po slevě 15%
Letecky
Vídeň
Čt 7.6 – Čt 21.6.2018
2 lůžkový pokoj , výhled do přístavu
15 dní
polopenze
15 396 Kč
Po slevě 15%
Letecky
Vídeň
Čt 14.6 – Čt 28.6.2018
2 lůžkový pokoj , výhled do přístavu
15 dní
polopenze
15 396 Kč
Po slevě 15%
Letecky
Vídeň
Čt 21.6 – Čt 5.7.2018
2 lůžkový pokoj , výhled do přístavu
15 dní
polopenze
15 396 Kč
Po slevě 15%
Letecky
Vídeň
Čt 28.6 – Čt 12.7.2018
2 lůžkový pokoj , výhled do přístavu
15 dní
polopenze
15 396 Kč
Po slevě 15%