Termín:
21. 4. – 5. 5. 2018
Počet dní:
15 (so – so)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Katowice
Strava:
all inclusive
Původní cena:
21 684  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

ÚVOD:

Hotel Marina Lodge at Port Ghalib se nachází přímo u přístavu Port Ghalib v městečku Marsa Alam, jen 5 minut od pobřežní promenády s obchody, restauracemi a bary. Skládá z hlavní budovy a několika patrových vilek vystavěných v tradičním núbijského, stylu, je obklopen velkou zahradou s terasovitými bazénmy a nachází u uměle vybudované mořské laguně.

Můžete těšit na úžasný kulinářský zážitek, protože hotel Marina Lodge má několik restauračních zařízení. V restauraci Indigo se podávají speciality ? la carte (výběr z menu) a snídaňový bufet. Občerstvení si můžete vychutnat na střešní terase Viz.

Všechny pokoje jsou zařízeny v Núbijské stylu a mají balkon nebo terasu s výhledem na bazén, do zahrady nebo na moře. Ve všech pokojích se nachází satelitní TV, minibar a šatní skříň. Některé nabízejí orientální prostor k posezení s pohovkou.


LOKALIZACE:

letiště Marsa Alam - cca 15 km

centrum Marsa Alam - cca 70 km


PLÁŽ:

hotelová pláž se nachází na druhé straně zálivu (shuttle bus za poplatek)

písčitá

300 m dlouhé molo


UBYTOVÁNÍ:

max. obsazenost: 2+2

klimatizace

balkon / terasa

WC / koupelna, vysoušeč vlasů

SAT / TV, telefon, trezor

set na přípravu kávy a čaje


STRAVOVÁNÍ:

all inclusive


MOŽNOSTI VYŽITÍ:

občasné animační programy pro děti (hry, soutěže, tvořivé a výtvarné dílničky, mini klub, bazén, hřiště) i dospělé a večerní zábavné show

tenis, stolní tenis, minigolf, plážový volejbal, fotbal, volejbal, aerobik

vodní pólo a vodní sporty na pláži, windsurfing, šlapadla, kanoe, banán, katamarán, padák, vodní skútr

bazén s částí pro děti, hřiště a miniklub

lázeňské centrum (sauna, masáže, kosmetické ošetření, tělové zábaly, manikúra, pedikúra)


DOPORUČUJEME:
klientům všech věkových kategorií, jejichž hotel zaujme zejména díky své poloze přímo u laguny v blízkosti centra letoviska, příjemnou atmosférou a kvalitou nabízených služeb

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Sunflower Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Port Ghalib

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Marina Lodge Port Ghalib ****
(Webové stránky hotelu)

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

10 uživatelů

Pořadí

24. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam

Poslední komentář

27.8.2017 | Urbas
Datum pobytu: srpen 2017
Do tohoto hotelu opravdu již néééé.

Nejnovější recenze

1
25.8.2017 | Pavel
Datum pobytu srpen 2017
1/5 - Nic moc
Celkový dojem neco neskutečně strasneho. Predstavte si jako kdyz přijedete na mistni koupaliste se stravováním.POZOR,na Invii a Zajezdy cz jsou fotky obrovského bazénu nejhezčí fotka ze všech které nabizi.Bohuzel mala chybička zadny takový bazén tam neni.Doprucuju jsem opravdu nejezdit nikomu. Nakonec napíšu ze jsem si nic z toho nevymyslel takhle to opravdu je. Úroveň hotelu se vsim vsudy 2 hvězdy. Včera jsme se vratili byli jsme na 11 dnů. A jsme opravdu šťastní ze jsme doma. Tohle byl jeden velkej podvod.
5
9.8.2017 | Ivana
Datum pobytu červenec 2017
5/5 - Úžasné
Velmi pozitivní, klidně bych jela znovu. Ale kdo hledá luxus a chce mít organizovanou zábavu, pro toho to není. Kdo hledá klid, slušné stravování, korály a spoustu ryb, ten bude spokojený.
5
8.6.2017 | Ariam
Datum pobytu červen 2017
5/5 - Úžasné
kousek od letiste ktere nerusi a pomer cena vykon uzasny

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Marina Lodge ****

Číslo zájezdu: 879472
Egypt, Marsa Alam, Port Ghalib

Všechny termíny a možnosti (230)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
14 144 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
14 144 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
14 144 Kč
LM | Po slevě 35%
Letecky
Katowice
Út 24.4 – Út 8.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
Út 24.4 – Út 8.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
Út 24.4 – Út 8.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 14.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
12 870 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
10 504 Kč
LM | Po slevě 50%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 504 Kč
LM | Po slevě 50%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
10 504 Kč
LM | Po slevě 50%
Letecky
Warszawa
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
13 910 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Warszawa
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
13 910 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Warszawa
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
13 910 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
15 dní
all inclusive
13 910 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
13 910 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Katowice
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
13 910 Kč
SLM | Po slevě 41%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD
8 dní
all inclusive
11 284 Kč
LM | Po slevě 46%