Termín:
2. 5. – 9. 5. 2018
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha a popis

Hotel Marina View Port Ghalib se nachází v samotném srdci Ghalib, poblíž krásných plážích vhodných k potápění a poznávání podmořského života. Hotel se nachází jen 5 minut od přístavu Ghalib a 10 minut od mezinárodního letiště Marsa Alam.

Vybavení hotelu

Hotel Marina View Port Ghalib disponuje vstupní halou s 24 hodinovou recepcí, 75 pokoji, restaurací, 3 bary, 2 bazény, kulečníkem, obchodem se suvenýry, Wi-Fi na recepci, v lobby a v baru Red Island Pub zdarma

Vybavení pokoje

Hosté se mohou ubytovat v příjemně vybavených dvoulůžkových pokojích nebo v dvoulůžkových pokojích s výhledem na přístav.

Pokoje jsou vybaveny koupelnou se sociálním zařízením, trezorem (za poplatek), klimatizací (za poplatek), LCD televizí, vysoušečem vlasů, minibar (za poplatek) balkonem nebo terasou.

Bonus pro vás navíc

Při objednávce dostanete zdarma:

- Zdarma upgrade ze standardního pokoje s výhledem do zahrady na pokoj přímo s výhledem na marinu na termíny odletů od 01.05.2017 do 31.07.2017.

Ta nabídka platí při rezervaci od 04.04.2017 do 30.04.2017

Stravování

All inclusive:

- Snídaně: v hlavní restauraci (07:00- 09:00)
- Oběd: v hlavní restauraci (13:00- 14:30)
- Večeře: v hlavní restauraci (19:00- 21:00)

během dne lehké občerstvení, místní alkoholické a nealkoholické nápoje do 22 hodin. Čerstvé ovocné šťávy a některé importované nápoje jsou za poplatek.

Změna složení a služeb programu all inclusive vyhrazena - dle vedení hotelu. K večeři a do společenských prostor je požadováno vhodné formální oblečení, dlouhé kalhoty u mužů.

Pláž a plážový servis

Vlastní písčitá pláž se nachází cca 500 m od hotelu, od které je oddělena místní komunikací (možno využít hotelový minibus zdarma). K dispozici je barový servis a sprchy. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou zdarma.

Sport a zábava

Zdarma si můžete zahrát plážový volejbal, fotbal, šipky nebo stolní tenis přímo v areálu resortu. Za poplatek je možné využít širokou nabídku masáží. Pro děti je na pláži k dispozici dětské hřiště. Vodní sporty na pláži, včetně potápění, za poplatek.

Povolená hmotnost zavazadla:

23 kg na osobu + 7 kg kabinové zavazadlo .

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Ubytování, letecká doprava včetně povinných příplatků a paliva, transfer v místě pobytu, stravování dle uvedení, služby delegáta, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

Cestovní pojištění včetně storna zájezdu GENERALI POJIŠŤOVNA, fakultativní služby za poplatek, které nejsou zahrnuty do programu all inclusive či do ceny zájezdu. Vizum 30 dolaru

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Pantour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Marsa Alam

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Marina View Port Ghalib ***
(Webové stránky hotelu)

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

1 uživatelů

Pořadí

54. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam

Poslední komentář

2.7.2017 | Simona
Datum pobytu: červen 2017
Hrůza

Nejnovější recenze

1
2.7.2017 | Simona
Datum pobytu červen 2017
1/5 - Nic moc
Hrůza

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Marina View Port Ghalib

Číslo zájezdu: 900694
Egypt, Marsa Alam, Port Ghalib

Všechny termíny a možnosti (400)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 15.9 – St 26.9.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 8.9 – St 19.9.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 1.9 – St 12.9.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 21.7 – St 1.8.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 14.7 – St 25.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 7.7 – St 18.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 30.6 – St 11.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 23.6 – St 4.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 16.6 – St 27.6.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 9.6 – St 20.6.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 2.6 – St 13.6.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 26.5 – St 6.6.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 19.5 – St 30.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 12.5 – St 23.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 5.5 – St 16.5.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 790 Kč
Letecky
Praha
So 22.9 – St 3.10.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
12 dní
all inclusive
13 990 Kč
Letecky
Praha
St 19.9 – So 29.9.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 12.9 – So 22.9.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 5.9 – So 15.9.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 18.7 – So 28.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 11.7 – So 21.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 4.7 – So 14.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 27.6 – So 7.7.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 20.6 – So 30.6.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč
Letecky
Praha
St 13.6 – So 23.6.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
11 dní
all inclusive
13 390 Kč