Dovolená Marsa Alam Egypt

Marsa Alam je jedinečným egyptským letoviskem na pobřeží Rudého moře. Dříve malá rybářská vesnička se vyvinula v turistický cíl plný kvalitních hotelů podél pobřeží. Rudé moře ukrývá pod svou hladinou korálové útesy, Marsa Alam je proto rájem potápěčů. Dovolená v Marsa Alam je celoroční zdroj neopakovatelných zážitků.

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Poslední recenze Marsa Alam

Royal Brayka Resort *****, Egypt, Marsa Alam
5
14. 10. 2019 | Václav
Datum pobytu: říjen 2019

5/5 - Úžasné
pohodová dovolená a v pohodovém prostředí.... celá recenze
Akassia Swiss Resort *****, Egypt, Marsa Alam, El Quseir
5
10. 10. 2019 | Jarka
Datum pobytu: říjen 2019

5/5 - Úžasné
Vynikající. celá recenze
Pensee Royal Garden Hotel , Egypt, Marsa Alam
5
8. 10. 2019 | Z+K
Datum pobytu: září 2019

5/5 - Úžasné
Jako vždy spokojenost, rádi se sem vrátíme.. celá recenze

Marsa Alam

  • Stát: Egypt 
  • Měna: 1 egyptská libra 
  • Časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Vítejte v Marsa Alam, vůbec nejoblíbenějším egyptském letovisku pro české turisty. Původně malinká rybářská vesnička se začala silně rozrůstat po vybudování letiště. Zahraniční kapitál zde vybudoval výbornou hotelovou infrastrukturu na pobřeží kouzelného Rudého moře. Přesto si Marsa Alam zachovává klidnější atmosféru než typický symbol dovolené v Egyptě Hurghada. Oblast je výborným výchozím bodem pro návštěvu Horního Egypta – místa bohů.

Dovolená Marsa Alam

Marsa Alam je parádní celoroční cíl letecké dovolené. V letních měsících teplota stoupá ke 40°C a v zimě neklesá pod 20°C. Žádná jiná destinace kromě Egypta není tak dobře dostupná po celý rok za účelem klidné dovolené u moře. Velkou předností letoviska je bohatý podmořský život, který zde obdivují milovníci šnorchlování a potápění. Vychutnejte si slunnou orientální atmosféru moderního letoviska s novými luxusními hotely, které nabízí služby all inclusive. Marsa Alam nabízí nespočet zvýhodněných Last Minute nabídek zájezdů. 

Pobřeží, moře a pláže

V celé oblasti Marsa Alam jsou krásné prostorné písečné pláže, vstup do moře je místy přes korálové útesy. Oblast je celosvětově proslulá vynikajícími podmínkami pro potápění a šnorchlování. Korály pod mořskou hladinou jsou v Rudém moři unikátní. Vyniká plážový servis. Teplota moře neklesá pod 22°C ani v zimě.

Hotely v Marsa Alam

Hotely v Egyptě jsou jako malé státy ve státě. V jejich areálech jsou k dispozici všechny potřebné služby na jednom místě. Zpravidla můžete využít velkých bazénů a v některých hotelech přímo i aquaparků. Hotely v Marsa Alam byly většinou vystavěny nedávno a jsou moderní. Převládá stravování all inclusive.

Atmosféra

V letovisku a jeho okolí se kombinuje atmosféra orientální pouštní země a živé destinace evropských turistů. Podmínky pro klasickou dovolenou u moře nebo bazénu s odpočinkem jsou v Egyptě výborné. Navštivte místní bazary a poznejte kulturu odlišného národa. Kvůli vysokým teplotám přes den tepe místní prostředí životem brzy ráno a pozdě večer.

Nejzajímavější místa

Kolem věhlasného a příjemného letoviska Marsa Alam můžete vyzkoušet střediska Port Ghalib, které se nachází přímo u mezinárodního letiště, nebo Abu Dabbab. Velmi oblíbená je také Coraya Bay, rovněž velmi blízko letiště.

Tipy na výlety

Egypt a oblast Marsa Alam nejsou jen vyprahlou pouští s mořem, mezi zajímavé přírodní oblasti patří ostrovy Hamata a Giftun nebo údolí Nilu s obří Asuánskou přehradou (300 kilometrů z Marsa Alam). Krásným tipem na výlet je Národní Park Wadi El Gemal jen 50 kilometrů jižně od Marsa Alam. Přestože se nachází na okraji pouště, je typický svou zelenou vegetací, množstvím divoce žijících zvířat a bohatou historií.

Marsa Alam je výchozím bodem výletů za starověkými památkami z dob faraonů. Pyramidy, sfingy, paláce, pohřebiště jsou tradičním kulturním a historickým dědictvím Egypta. Luxor s Údolím králů je vzdálen taktéž kolem 300 kilometrů.