Termín:
27. 2. – 9. 3. 2020
Počet dní:
12 (čt – po)
Počet nocí:
10
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
44 700
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v Havaně a na Cayo Santa Maria. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce, i s obědem ve slavné restauraci 'La Bodeguita del Medio.'. Po zbytek času si můžete užívat slunečné pláže a křišťálově čistou vodu na panenském ostrově Cayo Santa Maria. Ráj pro milovníky nádherného moře a úchvatné tropické přírody.
PRVNÍ 2 A POSLEDNÍ NOC STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU MEMORIES MIRAMAR 4* SE SNÍDANÍ A ZBYTEK NOCÍ NA CAYO SANTA MARIA V HOTELU STARFISH CAYO SANTA MARIA 5* - ALL INCLUSIVE.

Popis lokace

HAVANA:

Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ('Museo de Bellas Artes'), balet ('Ballet Nacional de Cuba'), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí 'Plaza de la Revolución', 'Cabaret Tropicana', 'Malecón' (promenáda) a 'La Rampa' (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.
CAYO SANTA MARIA:

Tento ostrůvek je součástí souostroví „Jardines del Rey“ při severním pobřeží Kuby. Zdejší ekosystém byl vyhlášen organizací UNESCO Rezervací biosféry. Tyto ostrovy jsou vyhledávaným turistickým střediskem díky překrásným bělostným plážím, jež jsou omývány křišťálově čistou tyrkysovou vodou Atlantského oceánu. Hotelová zařízení se nachází na třech hlavních ostrovech: Cayo Santa Maria, Cayo Ensenachos a Cayo las Brujas. Krom nádherných pláží stojí za zmínku i vnitrozemí ostrovů pokryté mangrovníky a bujnou vegetací, která je domovem řady endemických živočichů a rostlin. Spatřit zde můžete třeba krásné růžové plameňáky, kormorány, leguány, jutía a celou řadu dalších ptáků (Tocororo – národní ptáček), měkkýšů a podmořských ryb a živočichů, jako například kapustňáka. Ostrovy spojuje s pevninou hráz „Pedraplen“ dlouhá 48 km, která byla vybudována v roce 1989 a spojuje většinu přilehlých ostrovů. Na Cayo Santa Maria se pohodlně dostanete též letecky z Havany. Krásné a klidné moře naleznete především na panenském ostrůvku „Cayo Ensenachos.“ Pláže Cayo Santa Maria čítají celkovou délku 13 km. Pro volný čas doporučujeme návštěvu místního delfinária, výlet z maríny na katamaránu za potápěním nad korálovým útesem anebo si lze zapůjčit u hotelu automobil a vydat se na výlet do kubánského středozemí. V takovém případě pak zavítejte do historického koloniálního města Remedios nebo 100 km vzdálené hlavní město celé provincie, „Santa Clara.“ Jako celodenní výlet pak neváhejte navštívit překrásný Trinidad na jižním pobřeží Kuby, vzdálený 200 Km. Na Cayo Santa Maria se nachází velmi kvalitní hotely citlivě zakomponované do okolní krajiny mezi zelenými palmami, tropickými rostlinami a tyrkysově modrým mořem.

Popis ubytování

MEMORIES MIRAMAR HABANA 4****:

Moderní hotel, vhodný pro náročnější klientelu, svým hostům nabízí komfortní ubytování a služby. Nachází se v samém srdci rezidenční čtvrti Miramar, vzdálené 10 minut taxíkem od historického kulturního centra Havany 'Habana Vieja', letiště je odsud vzdáleno 15 minut a výstaviště pouhých 5 minut. Tento moderní hotel disponuje 427 klimatizovanými pokoji (z nichž 46 pokojů je vyšší kategorie – suites). Všechny pokoje jsou vybaveny telefonem, minibarem, satelitní TV, klimatizací, trezorem a vysoušečem vlasů. Hotel dále disponuje: 24 hodinovým pokojovým a zdravotnickým servisem, bufetovou restaurací, dvěma a la carte restauracemi, barbecue u bazénu, lobby barem, kavárnou, kadeřnictvím, 24 hodinovou ošetřovnou, wellness centrem, kongresovým centrem s připojením na Wi-Fi za poplatek, pěkným bazénem s lehátky a slunečníky, tělocvičnou, šesti tenisovými kurty a squashovým kurtem. K odpočinku lze využít poskytovaných masáží, sauny či solária. V lobby hotelu se dále nachází směnárna, obchůdky se suvenýry i se zbožím denní potřeby. Hotel má hlídané parkoviště a zajišťuje přepravu de centra města.
STARFISH CAYO SANTA MARIA 5*****:

Tento hotelový areál se nachází přímo na nádherné 3 km dlouhé pláži v severní části ostrova Cayo Santa Maria. Celý resort je obklopen krásnou tropickou zahradou, jíž dominují kokosové palmy a nabízí tak příjemný úkryt před horkým sluncem. Hotel byl otevřen v roce 2008 a disponuje 624 klimatizovanými pokoji s vlastním sociálním zařízením, minibarem, trezorem, vysoušečem vlasů, žehlící soupravou, CD přehrávačem, telefonem a satelitní tv. Všechny pokoje mají vlastní balkon či terasu. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetových restauracích „Matanzas“ či „La Vigia“ nebo v některé ze 4 specializovaných a la carte restaurací. V areálu je k dispozici 8 barů včetně pěkného baru přímo na pláži.  Nechybí zde 2 bazény se sladkou vodou pro dospělé, vířivka a 2 brouzdaliště pro děti. Lehátka, slunečníky a plážové ručníky jsou všem hostům k dispozici. V lobby hotelu se nachází směnárna, internet za poplatek, kadeřnictví, wellness centrum, obchůdky se suvenýry a zbožím denní potřeby. V hotelu probíhají každým dnem pestré animační programy pro děti i pro dospělé, taneční zábavy a diskotéky. Na pláži lze využít širokou škálu vodních sportů jako například šnorchlování, kajaky, katamarán nebo plážový volejbal. Pro milovníky sportu jsou zde tenisové a badmintonové kurty, fitness centrum, stolní tenis nebo kulečník. Lekce potápění, salsy či španělštiny Vám zpestří pobyt v tomto kvalitním hotelu. Pro výlety do okolí si můžete zapůjčit automobil, skútr nebo kolo přímo u hotelu.

Strava

V Havaně ubytování se snídaní s možností dokoupení polopenze. Program ALL INCLUSIVE v hotelu Star Fish Cayo Santa Maria nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci 'Matanzas nebo La Vigia'. Lze také navštívit některou ze čtyř a la carte restaurací. Po 24 hodin lze využít lehkého občerstvení v lobby baru nebo v dalších barech k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

Program

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních hodinách (cca 18:00 lokálního času)
Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu MEMORIES MIRAMAR v Havaně. Ubytování.

2. DEN
Prohlídka historické Havany s obědem ve slavné restauraci 'La Bodeguita del Medio' + návštěva továrny na výrobu doutníků či muzea rumu.

3. DEN
Transfer na Cayo Santa Maria. Ubytování v hotelu STARFISH CAYO SANTA MARIA.

4., 5., 6.,... (Počet dní dle zvoleného termínu)
Volný program - relaxace na panenských plážích s možností využití animačních programů hotelu s programem ALL INCLUSIVE v hotelu STARFISH CAYO SANTA MARIA.

PŘEDPOSLEDNÍ DEN
Transfer do hotelu MEMORIES MIRAMAR a zde ubytování na poslední noc.

POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program.
V odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně.
Odlet směr Praha. Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu v Havaně
 • 3 noci ubytování v Havaně ve vybraném hotelu se snídaní (první dvě a poslední noc)
 • Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (cca 5 hodin)
 • Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.)
 • Oběd ve světoznámé restauraci La Bodeguita del Medio" (tříchodové menu s nápojem)
 • Další noci ve vybraném hotelu na Cayo Santa Maria v režimu ALL INCLUSIVE
 • Kolektivní transfer hotel Havana - hotel Cayo Santa Maria - hotel Havana (případně z hotelu na CSM přímo na letiště v Havaně)
 • Transfer z hotelu na letiště
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku
"

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - cena 890 Kč
 • Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (51 Kč-139 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění)
 • Příplatek za polopenzi v Havaně
 • Fakultativní výlety
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, IČ: 26475693, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Cayo Santa Maria
 • Místo dle CK: Cayo Santa Maria

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Starfish Cayo Santa Maria
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Memories Miramar Havana ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: 570 m

Všechny zájezdy do Starfish Cayo Santa Maria
Všechny zájezdy do Memories Miramar Havana

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.


MEMORIES MIRAMAR HABANA + STARFISH CAYO SANTA MARIA ****

Číslo zájezdu: 1392662
Kuba, Havana, Villa Clara, Cayo Santa Maria, Havana

Všechny termíny a možnosti (206)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Čt 10.9 – Pá 25.9.2020
2 lůžkový pokoj
16 dní
kombinovaná
44 000 Kč
FM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 25.5 – Čt 4.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
35 700 Kč
Letecky
Praha
St 2.9 – Ne 13.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
38 900 Kč
Letecky
Praha
Po 24.8 – Pá 4.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 000 Kč
Letecky
Praha
Po 31.8 – Pá 11.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 200 Kč
Letecky
Praha
Po 20.7 – Pá 31.7.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 300 Kč
Letecky
Praha
Po 27.7 – Pá 7.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 300 Kč
Letecky
Praha
Po 3.8 – Pá 14.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 300 Kč
Letecky
Praha
St 11.3 – Ne 22.3.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 560 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
Po 14.9 – Pá 25.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 600 Kč
Letecky
Praha
St 30.9 – Ne 11.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 600 Kč
Letecky
Praha
So 19.9 – St 30.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 600 Kč
Letecky
Praha
Čt 17.9 – Po 28.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 600 Kč
Letecky
Praha
Čt 24.9 – Po 5.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
39 600 Kč
Letecky
Praha
Čt 29.10 – Út 10.11.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
41 800 Kč
FM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
St 7.10 – Ne 18.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 200 Kč
Letecky
Praha
Po 12.10 – Pá 23.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 200 Kč
Letecky
Praha
Čt 15.10 – Út 27.10.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
42 500 Kč
Letecky
Praha
Út 9.6 – Pá 19.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
38 100 Kč
Letecky
Praha
Út 19.5 – Pá 29.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
38 100 Kč
Letecky
Praha
Pá 29.5 – Po 8.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
38 100 Kč
Letecky
Praha
Pá 15.5 – Po 25.5.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
38 100 Kč
Letecky
Praha
Pá 5.6 – Po 15.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
38 100 Kč
Letecky
Praha
Po 17.8 – Pá 28.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 500 Kč
Letecky
Praha
Po 6.7 – Pá 17.7.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
40 800 Kč