Termín:
24. 10. – 31. 10. 2018
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
bez dopravy
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
8 588
(337 EUR)
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

O hoteli

Exkluzívny mestský hotel Memories Miramar La Habana má výhodnú polohu vzhľadom na blízkosť centra mesta. Pre hostí sú tak dostupné rôzne kubánske atrakcie ako Stará Havana, akvárium, delfinárium alebo výstavisko PabExpo.

Poloha

Memories Miramar La Habana je situovaný v diplomatickej štvrti Havany Miramar. Historické centrum Havany je vzdialené cca 10 km. Spojenie je trikrát denne zabezpečené hotelovým shuttle busom. Od mora je hotel vzdialený cca 300 m, od letiska približne 15 km.

Dĺžka transferu

Transfer z letiska v Havane trvá približne 30 minút.

Doprava

Hotel je dostupný individuálnou dopravou.

Vybavenie

HOTEL

Hotel Memories Miramar La Habana má priestrannú recepciu, reštaurácie, obchodíky. Internet je za poplatok.

REŠTAURÁCIE

Hlavná reštaurácia podáva jedlá formou bufetu, Las Arcadas ponúka medzinárodné jedlá, El Patio podáva medzinárodnú a kreolskú kuchyňu. V hoteli sú k dispozícii tiež dva bary - Lobby bar a bar pri bazéne.

BAZÉNY

V záhrade je veľký bazén, pri ktorom sú ležadlá a uteráky zdarma.

ŠPORT & ZÁBAVA

Hostia môžu využiť 6 tenisových kurtov, kurt na squash a fitnes.

WELLNESS & SPA

K dispozícii sú služby spa centra a kozmetického salónu, ktoré sú za poplatok.

TIPY NA VÝLETY

Pobyt pri mori môžete skombinovať s výletmi na zaujímavé miesta Kuby.

Havana - historická Havana je považovaná za najkrajšie mesto sveta.

Piňar del Rio - najkrajšia kubánska provincia je rozmanitá krajina.

Cigary, čokoláda a domino - Kuba bez tabaku by nebola Kuba a najlepší tabak na svete sa pestuje v oblasti Piňar del Rio.

Hemingwayove bary - pri návšteve Havany ich nemôžete obísť. V baroch La Floridita a Bodeguita trávil Ernest Hemingway veľa času.

Ubytovanie

Svoju dovolenku na Kube v hoteli Memories Miramar La Habana strávite v priestranných izbách Standard . V hoteli je 427 izieb, ktoré majú sušič vlasov, telefón, SAT TV, minibar (za poplatok), trezor a klimatizáciu.

Stravovanie

Memories Miramar La Habana ponúka hosťom raňajky formou bufetu alebo možnosť doplatku na polpenziu.

Sluzby v cene

V cene je 1-krát ubytovanie s raňajkami.

Oficiálne hodnotenie

****

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

V prípade, že v hoteli strávite Vianoce alebo Silvester, je potrebné doplatiť vianočnú a silvestrovskú večeru.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Satur Travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Havana
  • Místo dle CK: Havana

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Memories Miramar ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: 400 m

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

1 uživatelů

Pořadí

12. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Havana

Poslední komentář

21.7.2017 | Standa
Datum pobytu: 1.5.2017
Výborná poloha, krásná zahrada s bazény, velké sportovní zázemí

Nejnovější recenze

5
21.7.2017 | Standa
Datum pobytu 1.5.2017
5/5 - Úžasné
Výborná poloha, krásná zahrada s bazény, velké sportovní zázemí

Havana

Největší metropole Karibiku, která byla a je centrem ostrova, město plné kontrastů, které nenechá nikoho lhostejným. Bohatá minulost a strnulá přítomnost, znovuvzkříšená nádhera výstavních koloniálních vil smíchaných se zapuštěnými věžáky ve Vedadu, luxusními vilami v Miramaru a socialistickými paneláky na okraji města, to vše je Havana, „stará dáma Karibiku“.

Havana byla založena na počátku 16. století a z malého kotviště se díky obchodu s otroky a cukrovou třtinou stal největší přístav v Karibiku a později i centrum hříchů Ameriky. Počátkem 80. let byla její stará část „La Habana Vieja“ zapsána jako památka do světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí vám nesčetné množství historických památek a muzeí. Podlehněte i vy kouzlu úzkých uliček a stejně jako Ernest Hemingway. Vychutnejte sklenku mojita a daiquiri v jeho oblíbených barech Bodeguita del Medio a Floridita.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kuba

Poloha: Karibský ostrovní stát, který je největším ostrovem souostroví Velké Antily o délce 1 200 km a široký místy až 190 km. Ze severu jej omývají vody Atlantského oceánu, z jihu Karibské moře. Florida je vzdálena pouze 50 km. Je jednou z posledních zemí, kde existuje socialismus sovětského typu. Na východě země se nachází vojenská základna Guantanámo, kterou mají USA pronajatu od roku 1901.

Přírodní podmínky: Kuba je převážně nížinatá, pouze na západě a e středu ostrova se nacházejí menší kopce, kde se místy vytvořily krasové útvary. Podél jihovýchodního pobřeží se táhne pohoří Sierra Maestra, ve kterém se nachází nejvyšší hora Pico Turquino o výšce 1974 m. Korálové útesy a atoly jsou u pobřeží. Stát Kuba tvoří cca 4 000 malých ostrovů.

Klimatické podmínky: Kuba se nachází v tropické oblasti a je celoročně ovlivňována pasáty. Průměrná roční teplota je 25°C, moře nemívá méně než 24°C. Nejvíce prší v říjnu, listopadu a v květnu. Cyklóny se objevují koncem léta a na podzim.

Počet obyvatel: 11 263 429 Původními obyvateli země byly indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Kuba byla objevena v roce 1492 Kryštofem Kolombem a na počátku 16. století se stala španělskou kolonií s okamžitým zavedením otroctví. Stát Kuba vzniknul 20. května 1902. Ve 20. století pak Kuba prošla revolucí, vojenskou dikaturou, ekonomickou a hospodářskou krizí související s embargem ze strany USA a rozpadem SSSR, pokusy o převrat.

Hlavní město: La Habana - Havana - (2 168 000 obyvatel) je označována jako „Paříž Karibiku“ a její část kolem Plaza de la Catedral je zapsána do světového dědictví UNESCO. V její historické části prostě musíte zůstat stát v překvapení před nádhernými stavbami v koloniálním stylu ze španělského období, na chvilku se posadit v jedné z kaváren a vychutnávat tóny hudby, které vás všude obklopí a když skončí skupinka ve vaší kavárně se svou hudbou, můžete si být téměř jisti, že o pár metrů dál za několik málo chvilek začne další koncert.

Jazyk: Oficiálním jazykem je španělština, v turistických oblastech je možné se bez problémů domluvit anglicky.

Měna: Konvertibilní peso (CUC ), které je k dispozici turistům, běžný Kubánec se k němu oficiálně nedostane. Kubánské peso (CUP), za které se dají koupit pouze přídělové potraviny, zelenina a ovoce na tržištích a omezeně technické výrobky kubánské produkce. V některých hotelích je možné platit v Eurech, ale zpět se vrací v CUC. Výměna peněz je možná v hotelích, bankách, směnárnách.

Ceny: Možností k pořízení levných suvenýrů je mnoho, zejména na trzích v rámci turistických letovisek, většina hotelů má i své obchody, kde ale mohou být ceny o něco vyšší. Zpravidla se příliš nesmlouvá.

Platební karty: Platby kartami jsou možné ve vybraných místech, nejsou přijímány platební karty vydané americkými bankami.

Půjčovna automobilů: Ve městech a na kratší vzdálenosti je možné využít služeb taxi, který zde existuje několik druhů. Jedná se o státní taxi, které používají taxametr, zajímavostí jsou cocotaxi, kdy se jedná o motocykl, ke kterému je připevněno „něco“ ve tvaru kokosového ořechu nebo také vajíčka, kam se vejdou maximálně 2 pasažéři, dále je možné vyžít mototaxi, kdy je z vás běžný spolujezdec na motorce, cyklotaxi což jsou jízdní kola s přidaným sedadlem pro pasažéra. Existují také sběrné taxi, které jsou ale využívány převážně místním obyvatelstvem. Na Kubě existují také autobusové společnosti určené pro přepravu na delší vzdálenosti, nicméně jízdní řád je pouze orientační a je nutná rezervace. Využívaný je rovněž autostop, ale platí se za něj.

Poznámka: Podmínky vstupu na Kubu: Pro dovolenou je potřeba vyřídit turistickou kartu, která zastupuje vízum, uděluje ji velvyslanectví Kubánské republiky v Praze na dobu pobytu 30 dní s jednorázovým vstupem s platností na půl roku ode dne vydání. Pro vyřízení turistické karty je nutné doložit cestovní pas platný 6 měsíců od vstupu do země. Na požádání pro občany ČR zařídí CK. Při odletu z Kuby se hradí odletová taxa 25 CUC na osobu.

Popis byl převzat z katalogu Alexandria.


MEMORIES MIRAMAR LA HABANA ****

Číslo zájezdu: 806954
Kuba, Havana

Všechny termíny a možnosti (96)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Bez dopravy
St 24.10 – St 31.10.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 17.10 – St 24.10.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 3.10 – St 10.10.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 12.9 – St 19.9.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 5.9 – St 12.9.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 27.6 – St 4.7.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 20.6 – St 27.6.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 30.5 – St 6.6.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 23.5 – St 30.5.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 16.5 – St 23.5.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 9.5 – St 16.5.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 4.4 – St 11.4.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 10.10 – St 17.10.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 26.9 – St 3.10.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 19.9 – St 26.9.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 29.8 – St 5.9.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 4.7 – St 11.7.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 13.6 – St 20.6.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 6.6 – St 13.6.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 2.5 – St 9.5.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 25.4 – St 2.5.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 18.4 – St 25.4.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 11.4 – St 18.4.2018
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
337 EUR
Bez dopravy
St 13.12 – St 20.12.2017
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
365 EUR
Bez dopravy
St 6.12 – St 13.12.2017
2 lôžková izba de luxe, prístelka
8 dní
snídaně
365 EUR