Dovolená Mexiko

Vydejte se s námi do slunného Mexika, země nádherných bílých pláží, jedinečných starověkých památek a přírodních krás. Obdivovat můžete pradávné indiánské kultury Mayů, Olméků a Aztéků v podobě pyramid, chrámů, paláců a obřadních staveb. Dovolená v Mexiku je vstupenka do jiného fascinujícího světa. 

+ Další lokality Mexiko
324 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Spojené státy mexické

Mexiko se nachází v Latinské Americe a rozlohou je cca 25 x větší než Česká republika. Úředním jazykem je španělština, měna peso a hlavním městem je přelidněná metropole Mexico City. Mexickými symboly jsou tequila, sombrero, kaktusy, papričky jalapeňo a býčí nebo kohoutí zápasy.

Mexiko zasahují 4 teplotní pásma, proto tu najdete místa, která jsou neustále pod sněhem, ale i destinace, kde se ohřejete po celý rok.

Dovolená Mexiko

Během jedné dovolené se s touto zemí určitě neseznámíte. K tomu, aby člověk Mexiko procestoval, by potřeboval velmi dlouhou dobu. Mexiko je země plná kontrastů a velkých sociálních rozdílů, korupce i násilí spojeného s drogovými kartely.

V zemi přesto panuje pohoda a Mexičané se umí velmi dobře bavit. Říkají, že každý den je co oslavovat a tímto heslem se také řídí. Milují společnost a rádi se vyrážejí bavit. Neřeší, zda je to všední den či víkend.

Celoroční turistická destinace

Letoviska leží v subtropickém a tropickém pásmu, a tak si obyvatelé i návštěvníci rozhodně nemohou stěžovat na ošklivé počasí. Teplé mexické klima nabízí celoroční pobyt. Ideálním místem pro odpočinek na písčitých plážích je Yucatánský poloostrov a jeho cíle Cancún a Riviera Maya.

Tato letoviska představují největší jistotu z hlediska počasí. Celoročně je tu velké teplo, a to mezi 26 °C a 33 °C, teplota vody je v průměru 27 °C.

Hlavní turistická sezona

Ideální období pro návštěvu Mexika je listopad až červenec. Od května se můžete setkat s odpoledními nebo večerními deštíky, které jsou ale krátké a jednorázové, takže vaši dovolenou určitě nezkazí.

Užitečné cestovní rady a informace

  • pro vstup do Mexika potřebujete biometrický pas
  • pokud nepoletíte přes USA, nepotřebujete formulář ESTA se zaplaceným poplatkem
  • vezměte si kopie cestovních dokladů
  • z důvodů vaší bezpečnosti se vždy řiďte pokyny delegáta a buďte opatrní

Pestrobarevná mexická kuchyně

Základem skvělých, zdravých a velmi oblíbených mexických jídel je kukuřice, chilli, fazole, dobré maso, hodně zeleniny a koření. Výběr pokrmů je rozmanitý a velký.

K přípravě jídel se často používají tortilly a oblíbené jsou i polévky. Z mnoha tradičních mexických pokrmů jmenujme alespoň tacos, fajitas, nachos, quesadilla, ...  

Tamales - trochu připomíná naši krupičnou kaši. Jde o směs kukuřičné mouky, papriček jalapeňos a červené omáčky, která se vaří v zabalených kukuřičných listech. Do směsi se mohou přidat i kostky vařeného kuřecího nebo vepřového masa.

Burrito - tortilla plněná libovolnou směsí. Vegetariánské burrito můžete ochutnat v kombinaci avokáda s česnekem, rajčatové směsi s bylinkami, rýží, zakysanou smetanou nebo majonézou. Do směsi se může přidat i sýr nebo se přidává masová směs.

Chilli con carne - směs mletého masa, fazolí, rajčat, cibule, česneku, ochucená koriandrem, pepřem, solí a nesmíme zapomenout na chilli papričky.

Poznávací cesty do Mexika

Z rozsáhlé nabídky poznávacích zájezdů do Mexika si může vybrat každý. Od prohlídek měst, historických památek a přírodních krás až po návštěvy nejkrásnějších pláží spojených s koupáním v blankytném karibském moři.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: