Mont Blanc a Ženevské jezero

  Francie, Auvergne-Rhône-Alpes, Chamonix-Mont-Blanc, Rhône-Alpes, Mont Blanc

Mont Blanc a Ženevské jezero

    Francie, Auvergne-Rhône-Alpes, Chamonix-Mont-Blanc, Rhône-Alpes, Mont Blanc
Číslo zájezdu: 2 296 634
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Mont Blanc a Ženevské jezero

Mont Blanc a Ženevské jezero

Výrobna sýrů Gruyères – čokoládovna Maison Cailler Broc – město květin Yvoire – Ženevské jezero – Mont Blanc – Chamonix – Aiguille du Midi – Montenvers – Mer de Glace – Annemasse – Ženeva – Rhôna – Lausanne – vinice Lavaux – Vevey

Čokoláda, sýry,  Mont Blanc a Ženevské jezero. 
Mont Blanc a Ženevské jezero

Výrobna sýrů Gruyères – čokoládovna Maison Cailler Broc – hlavní město Bern – město květin Yvoire – Ženevské jezero – Mont Blanc – Chamonix – Aiguille du Midi – Montenvers – Mer de Glace – Annemasse – Ženeva – Rhôna – Lausanne – vinice Lavaux – Vevey – zubačeka na Rochers de Naye 

Ubytování je zajištěno v jednoduchém hotelu řetězce Premierre Classe, určeného k přenocování, pokoje mají malé vlastní příslušenství. Nedaleko hotelu je několik restaurací, kam je možné dojít na večeři. Snídaně jsou francouzské (sladké). 

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 2 000 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
 • 2x snídani (francouzská kontinentální);
Program

1. den:

Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směr Pardubice, Praha, Rozvadov, Mnichov, Bern, Gruyères.

2. den:

Ráno zastavíme v do městečku Broc zamíříme do výrobny čokolády Maison Cailler (12 CHF). Po procházce multimediálním muzeum můžeme vše ochutnat a nakoupit kvalitní místní dobroty či zhlédnout multimediální show o čokoládě.

Poté přejedeme do klimatických lázní Vevey, města Charlie Chaplina, kde nás čeká krátká procházka centrem a po nábřeží, na úpatí pohoří Les Pléiades.

Nastoupíme na parník flotily Belle epoque (nejspíše kolesový parník SUISSE - 25 CHF). Parník nás poveze pod prudkými svahy s vinicemi Lavaux (UNESCO), které jsou považovány za nejkrásnější v Evropě.

Přejedeme do přístavu města Lausanne  - Ouchy, města na břehu jezera, které se stalo sídlem Mezinárodního olympijského výboru, u kterého krátce zastavíme.

V přístavu města Laussane Ouchy nakoukneme na Olympijské muzeum, projdeme se po nábřeží.

Severní cestou po švýcarské straně Ženevského jezera se vydáme směrem Ženeva na ubytování do Annemasse. 

K večeru přejezd na jednoduché ubytování do  Annemasse.

3. den:

Po snídani nás čeká celodenní výlet hluboko do francouzských Alp, do oblasti Chamonix-Mont-Blanc, luxusního letoviska, ležícího pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc (4 810 m n. m.).
Dle fyzických možností a povětrnostních podmínek je možné vyjet lanovkou (62 €) na Aiguille du Midi (3 842 m n. m.) vedle Mt. Blancu, nebo i legendární zubačkou do Montenvers (34 €, Combi card na obě 74 €) pod Grandes Jorasses nad třetí největší alpský ledovec Mer de Glace, ke kterému lze sestoupit a podívat se i do ledové jeskyně. (Jízdenky je nutné zajistit předem, proto již do smlouvy o zájezdu prosím uveďte, o který z výletů máte zájem: Aiguille du Midi, nebo Montenvers, doporučuji oba).

Zbytek času využijeme k prohlídce malebného Chamonix-Mont-Blanc.

K večeru odjedeme zpět do Annemasse na ubytování.

4. den:

Po snídani sjedeme k Ženevskému jezeru do švýcarské Ženevy, sídla mnoha mezinárodních organizací. Tady se projdeme jak luxusním centrem hodinářské metropole, tak i po romantickém nábřeží.

Uvidíme legendární květinové hodiny, vodotrysk, zájemci vystoupí na věž katedrály sv. Petra (5 CHF) s vyhlídkou na jezero, podíváme se, kde byla podepsána deklarace vzniku Červeného kříže či kde byla zavražděna rakouská císařovna Sissi. Dojdeme i na vyhlídku na Mont Blanc v místech, kde Rhôna opouští jezero.

Jižní (tzn. francouzskou) stranou Ženevského jezera odjedeme do středověkého města květin Yvoire, projdeme se malebnými kamennými uličkami, porostlými květinami, až k jezeru. Zájemci mohou navštívit zahrady pět smyslů či se vykoupat, případně si dát výbornou zmrzlinu. 

V podvečer zastavíme v malebném středověkém městečku Gruyères, kde navštívíme výrobnu stejnojmenných slavných sýrů (6 CHF). Tady se nejenom dozvíme vše o jejich výrobě a historii, ale budeme mít i možnost je ochutnat a nakoupit.

Večer odjezd zpět do ČR.

5. den:

Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy. 

Základní cena zahrnuje

 • dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
 • 2x ubytování ve 2–3lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v **hotelu Premiére Classe;
 • 2x snídani (francouzská kontinentální);
 • služby průvodce (v plánu Lenka Čížová);
 • pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh
 • pojištění storna zájezdu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 2 000 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
 • vstupné, loď, lanovky;
 • pobytové taxy (cca 1 €/os/noc, nutné platit na místě);

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář ČiLe s.r.o., IČ 6563431.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Mont Blanc
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 296 634
dnes 10–17 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Mont Blanc a Ženevské jezero
    Francie, Auvergne-Rhône-Alpes, Chamonix-Mont-Blanc, Rhône-Alpes, Mont Blanc

Cena
7 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 296 634

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
7 990 Kč
příplatek za místenku v autobuse dle výběru - osoba
0
300 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
275 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
170 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč