Termín:
19. 8. – 23. 8. 2020
Počet dní:
5 (st – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Výrobna sýrů Gruyeres – Broc – čokoládovna Maison Cailler – Bern - město květin Yvoire – Ženevské jezero – Mont Blanc – Chamonix-Mont-Blanc – Aiguille du Midi – Montenvers – Mer de Glace – Annemasse – Ženeva – Rhôna – Lausanne – vinice Lavaux – Vevey
Čokoláda, sýry a Mont Blanc

Ubytování

2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe

Stravování

2x snídaně (francouzská kontinentální)

Další informace

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.
Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.
Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Program

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směrem Pardubice, Praha, Rozvadov, Mnichov, Bern, Gruyeres.
2. den: Časně ráno zastavíme v hlavním městě Bernu, procházka klidnými loubenými ulicemi překrásného hlavního města, uvidíme katedrálu, ostroh nad Aarou, vyhlídku na Alpy i medvědí příkop. V malebném středověkém městečku Gruyeres, navštívíme výrobnu slavných stejnojmenných sýrů (6 CHF). Tady se nejenom dozvíme vše o jejich výrobě a historii, ale budeme mít i možnost je ochutnat a nakoupit. Po krátkém přejezdu do městečka Broc zamíříme do výrobny čokolády Maison Cailler (12 CHF). I tady můžeme opět vše ochutnat a nakoupit kvalitní místní dobroty či shlédnout multimediální show o čokoládě. Poté sjedeme k Ženevskému jezeru, které objedeme po francouzské (jižní) straně, abychom mohli zastavit v jednom z nejkrásnějších francouzských kamenných měst Yvoire, přezdívaném „město květin'. Po procházce malebným městečkem budeme mít možnost vykoupat se v Ženevském jezeře a ochutnat nejlepší francouzskou zmrzlinu. K večeru přejezd na ubytování do Annemasse.
3. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet hluboko do francouzských Alp, do oblasti Chamonix-Mont-Blanc, luxusního letoviska, ležícího pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc (4 810 m n. m.). Dle fyzických možností a povětrnostních podmínek je možné vyjet lanovkou (62 €) na Aiguille du Midi (3 842 m n. m.), vedle Mt. Blancu, nebo i legendární zubačkou do Montenvers (34 €, Combi card na obě 68 €) pod Grandes Jorasses, nad třetí největší alpský ledovec Mer de Glace, ke kterému lze sestoupit a podívat se i do ledové jeskyně. (Jízdenky je nutné zajistit předem, proto již do smlouvy o zájezdu prosím uveďte, o který z výletů máte zájem: Aiguille du Midi, nebo Montenvers, nebo oba). Zbytek času využijeme k prohlídce malebného Chamonix-Mont-Blanc. K večeru odjedeme zpět do Annemasse na ubytování.
4. den: Po snídani vyrazíme do švýcarské Ženevy, sídla mnoha mezinárodních organizací. Tady se projdeme jak luxusním centrem hodinářské metropole, tak i po romantickém nábřeží. Uvidíme legendární květinové hodiny, vodotrysk, zájemci vystoupí na věž katedrály sv. Petra (5 CHF) s vyhlídkou na jezero, podíváme se, kde byla podepsána deklarace vzniku Červeného kříže či kde byla zavražděna rakouská císařovna Sissi. Dojdeme i na vyhlídku na Mont Blanc v místech, kde Rhôna opouští jezero. Odpoledne dojedeme severní cestou, tedy po švýcarské straně Ženevského jezera, do Lausanne, města na břehu jezera, které se stalo sídlem mezinárodního olympijského výboru, u kterého krátce zastavíme. Z jeho přístavu Ouchy, nakoukneme na olympijské muzeum, projdeme se po nábřeží a vyplujeme parníkem (22 CHF) po jezeře do města Vevey na úpatí pohoří Les Pléiades. Parník nás poveze pod prudkými svahy s vinicemi Lavaux (UNESCO), které jsou považovány za nejkrásnější v Evropě. V klimatických lázních Vevey, městě Charlie Chaplina, nás čeká krátká procházka centrem a potom volno k rozloučení s tímto kouzelným krajem. Večer odjezd zpět do ČR.
5. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Doprava

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;
+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň,  Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice
Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.
Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe;
- 2x snídani (francouzská kontinentální);
- pobytové taxy;
- služby průvodce (v plánu Lenka Čížová);
- pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

- pojištění léčebných výloh a storna;
- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 900 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné, loď, lanovku, zubačku.
Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení. Výše vstupu záleží i na velikosti skupiny (hromadné vstupné).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře ČiLe, IČ: 6563431, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Mont Blanc

Mont Blanc a Ženevské jezero

Číslo zájezdu: 1517847
Švýcarsko, Auvergne-Rhône-Alpes, Chamonix-Mont-Blanc, Rhône-Alpes, Mont Blanc

Všechny termíny a možnosti (1)