Na Srí Lanku s dětmi

Srí Lanka (Cejlon), Negombo

Na Srí Lanku s dětmi

  Srí Lanka (Cejlon), Negombo
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Máme děti a proto víme, jaké to je cestovat s nimi! Sestavili jsme nenáročný rodinný program, kde poznáte nejen zajímavá místa na Srí Lance a zalenošíte si u moře, ale zažijete i spoustu zábavy. V itineráři jsme se snažili omezit dlouhé přejezdy, vynechat místa, které děti moc 'neberou'. Pokud však máte jinou představu, program vám rádi upravíme na míru. Okruh je na individuální bázi, tj. vždy se uskuteční a k dispozici budete mít vlastního řidiče/průvodce.

Poloha

Den 1: Negombo - pobyt u moře (večeře)
Po přistání uvítání na letišti s anglicky (česky - v případě zájmu lze za příplatek) hovořícím řidičem/průvodcem. Transfer do hotelu v plážovém letovisku Negombu (cca 15 km/30 min.), ubytování, odpočinek po letu. Večeře a nocleh v hotelu v Negombu.
Den 2: sloní sirotčinec Pinnawela, Village tour (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani transfer do Pinnawely (cca 80 km/2,5 h), kde návštívíte světoznámý sloní sirotčinec (k vidění mj. krmení, koupání slonů). Po přejezdu do oblasti Sigiriya (cca 100 km/3 h) budete mít možnost nahlédnout do tradičního života místních lidí formou tzv. village tour (plavba přes jezero s krásným výhledem na Sigiriya Rock, v ceně máte také autentický pozdní oběd v typickém vesnickém obydlí, podávaný na palmovém listu atd.). Následuje již jen krátký transfer do hotelu v Habaraně (cca 15 km/30 min.) - ubytování, odpočinek. Večeře a nocleh v hotelu v Habaraně.
Den 3: dopolední relax u bazénu, odpolední jeep safari v NP Minneriya (snídaně, večeře)
Po snídani individuální program v hotelu (relax u bazénu apod.), popř. fakultativně si lze s vaším průvodcem/řidičem dohodnout ranní výstup na Sigiriya, pokud s sebou máte již větší děti. Odpoledne transfer k národnímu parku Minneriya (cca 10 km/20 min.), kde zažijete jeep safari za největšími stády divokých slonů na Srí Lance, ale uvidíte samozřejmě i další zvířata žijící ve volné přírodě (vodní ptactvo, jeleni,...). Návrat do hotelu. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.
Den 4: jeskynní chrámy Dambulla, Zahrada koření, město Kandy (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Dambully (cca 30 km/40 min.), kde si prohlédnete unikátní komplex jeskynních chrámů (UNESCO), od nichž je i krásný výhled do krajiny. Následuje přejezd do Matale (cca 35 km/1 h). Tam navštívíte jednu z místních zahrad koření, kde se děti seznámí (i vy samozřejmě:-)) s tím, jak roste třeba pepř či vanilka. Děti dostávají horkou čokoládu z pravého kakaového prášku, fakultativně možnost vynikajícího oběda „Buffet Rice & Curry“. Transfer do Kandy (cca 40 km/1,5 h), posledního královského města na Srí Lance. Individuální program ve městě - můžete jet rovnou do hotelu nebo se s průvodcem dohodnout, aby vás vyzvedl po fakultativní návštěvě posvátného Chrámu Buddhova zubu (UNESCO) či lesní přírodní rezervace Udawata Kelle, která se nachází za chrámem (u vstupu mapka, domov tu mají desítky druhů ptáků). Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Kandy.
Den 5: zábavní park Kelaniya - akvárium a ptačí park (snídaně, večeře)
Po snídani transfer do Kelaniye (cca 115 km/3,5 h), kde návštívíte „Water World and Bird Park“. Vodní svět je domovem více než 500 druhů ryb a bezobratlých živočichů, nachází se zde mj. první podvodní tunel v jižní Asii. K atrakcí patří živé potápěčské show se žraloky, jízda v loďkách či ruční krmení ryb. V ptačím parku se pak nachází sbírka opeřenců z celého světa. Transfer po dálnici do Unawatuny (cca 120 km/2 h) na ubytování. Večeře a nocleh v hotelu v Unawatuně.
Den 6: Unawatuna - pobyt u moře (snídaně, večeře)
Individuální program u Indického oceánu. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.
Den 7: Unawatuna - pobyt u moře (snídaně, večeře)
Individuální program u Indického oceánu. Večeře a nocleh ve stejném hotelu.
Den 8: Unawatuna - pobyt u moře (snídaně)
Dopoledne individuální program u Indického oceánu, v poledne check-out dle hotelového řádu (zavazadla lze uložit na recepci). Transfer na letiště dle plánu letu. Možnost prodloužení pobytu.

Stravování

polopenze

Ubytování

Negombo - Beacon Beach Hotel ***+
Sigiriya - Elephas Resort ****
Kandy - Topaz Hotel ****
Unawatuna - Joe´s Resort ***
Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie. Rádi vám taktéž zajistíme ubytování ve vyšší kategorii ubytování (superior, deluxe hotely).

Základní cena zahrnuje

 • 7x ubytování s polopenzí v uvedených či podobných hotelech (pokoje s klimatizací)
 • letenka z Prahy do Colomba a zpět vč. letištních tax (s přestupem)
 • veškeré transfery v rámci programu klimatizovaným vozem
 • vlastní anglicky mluvící průvodce
 • česky mluvící delegát na telefonu

Základní cena nezahrnuje

 • víza na Srí Lanku
 • vstupy do navštívených objektů dle programu (cca 52 USD/os.)
 • česky mluvící průvodce
 • delší prodloužení o pobyt u moře
 • cestovní pojištění
 • vyšší kategorie ubytování
 • jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Nirvana Travel s.r.o., IČ 01981749.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Negombo
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 041 456
dnes 8–17 h

Srí Lanka (Cejlon)

Srí Lanka je ostrovním státem v Indickém oceánu u jihovýchodního výběžku Indie, s níž je spojen pásem korálových útesů, nazývaných Adamův most. Dříve byl ostrov známý pod názvem Cejlon. Přírodní krásy tohoto stálezeleného ostrova jsou díky příznivému podnebí velmi rozmanité a Srí Lanka je domovem jedinečných rostlinných i živočišných druhů. Krajina přechází od pobřežních písečných pláží a palmových hájů přes čajovníková a rýžová pole po deštné pralesy. Stejně bohaté je i moře, zejména korálové útesy jsou plné pestrobarevného života. Stejně jako příroda, tak i umělecké a architektonické památky na tomto ostrově své návštěvníky ohromí. Ve městech to jsou stavby pamatující éru kolonialismu. Po celém ostrově jsou rozesety posvátné chrámy, svatyně a poutní místa hinduistických a budhistických náboženství.

Nezávazná objednávka

Na Srí Lanku s dětmi
  Srí Lanka (Cejlon), Negombo

Cena
41 500 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 041 456

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
41 500 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
2 180 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 550 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 10 dní
0
1 050 Kč