Termín:
25. 10. – 9. 11. 2017
Počet dní:
16 (st – čt)
Počet nocí:
15
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

1. den

PRAHA – MEXICO CITYOdlet z Prahy do Mexico City. Po uvítání na letišti průvodcem CK transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

MEXICO CITYDopoledne Vás čeká polodenní prohlídka centra Mexico City zahrnující největší zajímavosti a pamětihodnosti metropole – Zocalo, katedrálu, vládní palác, park Chapultepec… prohlídku zakončíme návštěvou muzea antropologie /vstup není v ceně/. Odpolední hodiny jsou vyhrazeny samostatnému poznávání centra Mexico City.

3. den

GUADALUPE, TEOTIHUACAN Dopoledne nejprve navštívíte slavnou baziliku Panny Marie v Guadalupe, a poté Vás čeká výlet do jedinečného Teotihuacanu. Prohlédnete si ruiny města, zhlédnete ukázku výroby kultovních předmětů z obsidiánu a jistě absolvujete výstup na některou z městských pyramid. Po návratu do hotelu ještě zbyde čas na samostatnou vycházku podvečerním centrem.

4. den

TAXCO, ACAPULCORáno odjezd do slavného přímořského letoviska Acapulca. Cestou prohlídka neméně slavné metropole stříbrotepců – města Taxco. Po příjezdu do Acapulca orientační prohlídka města a ubytování.

5. den

ACAPULCOCelodenní volno k samostatným vycházkám v centru města či odpočinku a relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.

6. den

PUEBLA, CHOLULAČasně odjezd přes Mexico City do města Puebla. Návštěva slavné pyramidy Cholula a orientační prohlídka města, ubytování.

7. den

OAXACAPřejezd do města Oaxaca známého jedinečnou koloniální architekturou. Po ubytování prohlídka města, volný podvečer k samostatným vycházkám v centru.

8. den

MONTE ALBANNávštěva a prohlídka nedalekých ruin slavného města Monte Alban, poté odjezd směr Tuxtla Gutierrez, nocleh v motelu na trase.

9. den

KAŇON SUMIDERO, SAN CRISTOBALProgram dne zahájíme návštěvou kaňonu Sumidero a plavbou skrz tento pozoruhodný přírodní útvar. Pokračování cesty do města San Cristobal de Las Casas známého jedinečnou starobylou architekturou. Před ubytováním ještě navštívíte dvě indiánské vesnice Zinacantan a San Juan Chamula, které ač leží nedaleko sebe, neuvěřitelně se odlišují kulturou a mentalitou svých obyvatel.

10. den

AQUA AZUL, MISOL-HÁCelodenní přejezd jedinečnou přírodou horského masívu Sierra Madre. Nejprve navštívíte slavné, blankytně modré katarakty Aqua Azul, poté ještě krásné vodopády Misol-Há situované v tropickém pralese. V podvečer příjezd do Palenque, ubytování.

11.den

PALENQUENávštěva patrně nejslavnější mayské památky – ruin města Palenque situovaných na úpatí hor s vyhlídkou na nekonečné roviny Yucatánu, zarostlé v šťavnatém tropickém pralese. Po prohlídce následuje přesun do Campeche, ubytování.

12.den

UXMAL, MÉRIDADopoledne prohlídka dalšího ze skvostů mayské kultury – chrámového a pyramidového komplexu Uxmal, poté odjezd do Méridy, krátká prohlídka koloniálního centra města, přejezd do Chichen Itzá a ubytování.

13.den

CHICHEN ITZÁ, TULUMRáno prohlídka Chichen Itzá, bývalého hlavního města říše Mayů. Po prohlídce pokračování cesty napříč Yucatánem k další skvostné památce – zříceninám města Tulum na břehu Karibského moře. Čeká Vás koupel v Karibiku s jedinečnou historickou kulisou v zádech!! Ve večerních hodinách příjezd do Cancunu – cílového města Vašeho zájezdu, ubytování v hotelu na sněhobílé pláži.

14.den

CANCUN ( ISLA MUJERES )Celodenní volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu. Fakultativně Vám nabídneme plavbu na ostrov Isla Mujeres spojenou se šnorchlováním na korálovém útesu.

15.den

CANCUN – PRAHADle Vašeho cestovního plánu volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu, poté transfer na letiště a odlet do Prahy, eventuální prodloužení pobytu v Cancunu.

16.den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Obecný popis

16 dnů MexikoMexico City, Teotihuacan, Acapulco, Puebla, Oaxaca, Monte Alban, Tuxtla , San Cristobal, Aqua Azul, Palenque, Campeche, Uxmal, Merida, Chichen itza, Tulum, CancunMinimální počet 10 osobLetecká doprava může vést přes USA. K tranzitu je nutný biometrický pasa autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.Zájezd může být směřován opačně.

Příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj 25.300 Kč

Slevy

Sleva pro třetí osobu na pokoji 3.900 Kč

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě letištní taxy a poplatky ( aktuálně cca 11.000 Kč)14x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4* pozemní dopravu dle itinerářeprogram dle itineráře včetně uvedených vstupůslužby vedoucího zájezdu CK a místních průvodcůsnídaněstravu jmenovanou v itinerářikomplexní pojištění vč. pojištění stornazákonné pojištění CK proti úpadku all inclusive program během pobytu v Cancunu

Základní cena nezahrnuje

stravu nejmenovanou v itinerářivstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdupovinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restauracíevent. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinaceletištní taxy u vnitřních přeletů (splatné na místě)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře America Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Acapulco, Aqua Azul, Campeche, Cancún, Chichén Itzá, Mérida, Mexico City, Monte Albán, Oaxaca, Palenque, Puebla, San Cristóbal, Teotihuacán, Tulum, Tuxtla, Uxmal

Mexiko

Mexiko je jedna z nejrozmanitějších zemí světa. Je to skutečně barevná mozaika, kde se mísí historie, kultura a přírodní krásy. Ideální země k poznávání historie, ale také k odpočinku na jedněch z nejkrásnějších pláží na světě. Příjemné a teplé klima po celý rok, karibská oblast – záruka nádherných písčitých pláží a azurově modré vody.


Napříč Mexikem, Od Pacifiku po Karibik

Číslo zájezdu: 783196
Mexiko, Campeche, Ekvádor, Guerrero, Chiapas, Mayská riviéra, Mexico City, Oaxaca, Puebla, Quintana Roo, Yucatán, Galapágy

Všechny termíny a možnosti (1)