NAPŘÍČ MEXIKEM - PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA

Mexiko, USA, Kalifornie, San Diego

NAPŘÍČ MEXIKEM - PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA

  Mexiko, USA, Kalifornie, San Diego
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Ze San Diega přes celý nejdelší poloostrov světa – Baja Californii. Pouště a mesety s obřími kaktusy, nádherné pláže a laguny Pacifiku i Cortésova moře, vysoké pobřežní duny s kostrami velryb, kolonie lvounů a především stovky živých velryb na jednom místě – to nikde jinde na světě neuvidíte! Vinné sklípky v Ensenadě, exkluzivní letovisko Cabo San Lucas. Pohoří Sierra Madre s impozantním Měděným kaňonem, obývaným indiány Tarahumara s nepochopitelnými zvyky a schopnostmi. Stříbrné doly, historická města i metropole Ciudad de México s proslulými památkami indiánských civilizací…

Doprava

Letecká do Mexika včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní (dálkové komfortní autobusy, taxi, minibusy nebo minivany), trajekt přes Cortésovo moře

Ubytování

16x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x-3x noční přejezdy v komfortním dálkovém busu, popř. 1x na trajektu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 200 Kč (16x)

Stravování

16x snídaně

Délka tras

letadlem 21 000 km, po zemi 4800 km, lodí 300 km, pěšky 4x 4-10 km (volitelně)

Program
1. až 3 den

Let do USA do jižní Kalifornie. San Diego: starosvětská Čtvrť plynových lamp, jedinečné oceanárium a ZOO, ostrov a hotel Coronado (film Někdo to rád horké). Vláčkem na mexické hranice. Přejezd z Tijuany do Ensenady.

4. až 7 den

Sněhobílá Ensenada: exkurze v klášterních vinných sklepech sv. Tomáše s ochutnávkou, pobřeží s pelikány a lvouny. Výlet k La Bufadora, největšímu mořskému gejzíru světa (přes 30 m výšky). Jízda po celé délce Baja Californie - nejdelšího poloostrova planety. Světová rarita - zátoka Ojo de Liebre (na 2000 velryb - plejtváci šedí i obrovští, kteří se zde páří a vyvádějí mladé). Obří písečné duny na pobřeží s kostrami velryb, početní lachtani. Nezapomenutelná plavba ve člunu mezi velrybami. Centrum mexické Kalifornie - La Paz.

8. až 11 den

Nejjižnější mys Kalifornie - Konec země, kde se stýkají vody Tichého oceánu a Cortésova moře. Pláž milenců. Jachetní přístav a letovisko Cabo San Lucas s vilami hollywoodských hvězd. Fascinující měsíční krajina pouští, obřích kaktusů a oceánu, pobyt na nádherných pacifických plážích: bizarní čedičové útesy, koupání. Lodí přes Cortésovo moře.

12. až 15 den

Výletním vlakem po jedné z nejkrásnějších tratí světa s 88 tunely a 38 mosty do kaňonu Barranca del Cobre - hlubšího (až 1870 m) a čtyřikrát většího než Grand Canyon. Westernový Creel, skalní puebla indiánů Tarahumara, termální řeka, jezero Arareco, možnosti výletů v kaňonu - vodopády Basaseachi (vysoké 310 m), skalní město Údolí mnichů aj. Jízda krajem pozoruhodných mennonitských komunit do Čivavy - města legendárního bandity a politika Pancho Villy. Přejezd na jih do „srdce“ Mexika.

16. až 18 den

Starobylé univerzitní Guanajuato - dle mnohých nejkrásnější město celé Ameriky: Ulička polibků, podzemní cesty, koloniální architektura, exkurze do stříbrných dolů, morbidní muzeum mumií, vyhlídka El Pípila. Hora Cerro de Cubilete s obří sochou Krista krále - geografický střed Mexika. Přejezd do Mexico City.

19. až 21 den

Prohlídka metropole Mexika: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztéckého Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadálupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, Národní antropologické muzeum. „Benátky“ Mexika - Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi… Návrat domů.

Základní cena zahrnuje

V ceně je zahrnuto

Doprava. Výlety k La Bufadora a 1 den v Barranca del Cobre. Plavba lodí za velrybami v zátoce Ojo de Liebre. Výletní vlak Los Mochis - Creel. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Mexika včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní (dálkové komfortní autobusy, taxi, minibusy nebo minivany), trajekt přes Cortésovo moře. Ubytování: 16x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x-3x noční přejezdy v komfortním dálkovém busu, popř. 1x na trajektu. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 200 Kč (16x). Strava: 16x snídaně. V ceně není turistická taxa za vstup do Mexika po zemi (cca 27 USD).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Arareco, San Diego
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 045 503
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

NAPŘÍČ MEXIKEM - PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA
  Mexiko, USA, Kalifornie, San Diego

Cena
88 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 045 503

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
88 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
4 578 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
3 255 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 21 dní
0
1 Kč