Termín:
12. 6. – 16. 6. 2019
Počet dní:
5 (st – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
7 390  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Provence je bezesporu jedna z nejkrásnějších oblastí Francie nacházející se v jihovýchodní části země. Svým návštěvníkům může nabídnou opravdu hodně. Nádhernou přírodu s vůní levandule i tisíciletou historii, se kterou je spjat i název Provence pocházející z římského 'provincie'. Provence totiž bylo první území, které Římané zabrali mimo Itálii.

Program

1. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den: Dopoledne příjezd do města Orange, kde si prohlédnete nejvýznamnější památky z doby Římanů, např. 19 metrů vysoký vítězný oblouk nebo římské divadlo. V podvečerních hodinách odjezd do slavného vinařství Chateauneuf du Pape. Přejezd na ubytování.

3. den: Po snídani navštívíme archeologické naleziště Glanum v St. Rémy de Provence Les. Odtud odjezd do historického městečka Baux-de-Provence , jehož dominantu tvoří hrad tyčící se na skále. Odpoledne zastávka v Arles, které proslavil slavný malíř Vincent van Gogh. Zde zhlédneme římské lázně, Arenu, Amfiteátr, románský kostel a klášter. Navečer zastávka v Nimes, kterému se přezdívá francouzský Řím, a kde lze shlédnout chrám Maison Carrée a další památky. Přejezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do bývalého papežského sídla Avignon - elegantní starobylé město a jedno z hlavních kulturních center Francie. Středověkými uličkami prokličkujeme k Papežskému paláci - největší gotický palác na světě (UNESCO), ke katedrále Panny Marie - gotická hrobka Papeže XXII., katedrála Notre Dame, Avignonský most, malebné kavárny a obchůdky obehnané hradbami. V podvečer odjezd do ČR.

5. den: příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Nástup / Výstup

PRAHA - 16:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 17:15 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ - 18:00 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 19:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. CK má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)

Základní cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Plavba lodí 10€
Pobytovou taxu 4€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Orientační ceny vstupného:
Papežský palác Avignon 12 euro

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Provence
  • Místo dle CK: Arles, Nimes

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Návštěva Provence s vůní levandule

Číslo zájezdu: 1148667
Francie, Provence, Arles, Nimes

Všechny termíny a možnosti (1)