NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SARDINIE

Itálie, Sardinie, Cagliari

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SARDINIE

  Itálie, Sardinie, Cagliari
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Pokud preferujete cestování v menší skupině která s sebou přináší i jistou dávku flexibility programu, určitě věnujte pozornost tomuto zájezdu.

Opět se vydáme na ostrov ležící na půl cesty mezi Evropou a Afrikou, který si dodnes zachoval svébytnou kulturu i vlastní dialekt. Termíny zájezdu volíme lehce mimo hlavní sezónu, abychom se vyhnuli nejteplejším měsícům a přitom se mohli koupat v moři.

Ubytování se snídaní je zajištěno v hotelích, penzionech i přímořských resortech. Stravovat se budeme restaurací, tak abychom si mohli dostatečně vychutnat místní kuchyni, která je velmi podobná té italské. Těstoviny, pizza, plody moře, vynikajíci sýry, šunka, saláty a samořejmě vynikající káva. Na své si přijdou i milovníci vína, zmrzliny a sladkostí.

Navštívíme archeologicky zajímavý Tharos, starobylá města Bosa, Alghero a Castelsardo, projdeme se po nejsevernějším mysu Sardínie Capo Testra, prohlédneme si pohádkové pobřeží Coste Smeralda. V zátoce Orosei budeme ubytování dvě noci na jednom místě, abyste si mohli vychutnat odpočinkový den u moře. Zájemci mohou podniknout lodní výlet s koupáním. Po vyhlídkové silnici se vydáme i do hornatého vnitrozemí ostrova, odkud nás čekají nádherné výhledy.

V tomto zájezdu se snoubí poznávání s odpočinkem a výbornou místní kuchyní.

Pro vstup do Itálie je aktuálně potřeba certifikát o očkování (po dvou dávkách platí pouze 6 měsíců), nebo PCR test.

Program zájezdu

1. den: Po poledni odlet z Prahy. Po příletu se nejprve ubytujeme a poté si krátce prohlédneme hlavní město Sardínie Cagliari.
2. den: Z Cagliari se vydáme na západní pobřeží. Projdeme se historickým centrem městečka Oristano, kde se mimo jiné nachází katedrála Santa Maria Assunta, která je největší na Sardínii. Dále budeme pokračovat na poloostrov Sinis, kde si budete moci prohlédnout archeologické naleziště Tharros, nebo se projít ke starému majáku. Nabízí se možnost koupání na pláži. Ubytujeme se v malebném přístavním městečku Bosa. Na večeři se vydáme do klikatých dlážděných uliček starobylé čtvrti pod středověkým hradem Castelo Malaspina.
3. den: Divokým pobřežím přejedeme do města Alghero s překrásnou architekturou v katalánsko-gotickém stylu. Projdeme se historickou částí, můžete si zajít na oběd nebo se okoupat. Pak se vydáme na vyhlídku na poloostrově Capo Caccia. Zastavíme se u jednoho z nejznámějších kostelů v Pisánském stylu a budeme pokračovat do barvami hýřícího přístavního městečka Castelsardo, situovaného na mohutných skalách nad mořem, jehož dominantou je středověký romantický hrad. Projdeme se klikatými uličkami v podhradí a užijeme si nádherné výhledy na moře a pobřeží.
4. den: Část dopoledne strávíme procházkou po malém poloostrově Capo testa, který nabízí výhled na úžinu Bonifacio. Mys je vytvořen z typických žulových kamenů erodovaných větrem. Zastavíme se v městečku Santa Teresa di Gallura, projdeme se v okolí obranné věže Longosardo odkud se dá dohlédnout až na břehy Korsiky. Poté se přesuneme na poloostrov Capo d´Orso a podnikneme krátký výstup k žulovému skalisku Roccia dell´Orso s úžasnými výhledy na ostrovy San Stefano, La Maddalena a Caprera. Na závěr dne možnost koupání. Fakultativně možnost přeplout trajektem na ostrov La Maddalena.
5. den: Nejprve se vydáme do Arzacheny, kde si prohlédneme hrobky a jeden z nuragů. Budeme pokračovat na Smaragdové pobřeží do letoviska Porto Cervo s výhledem na přístav luxusních jachet. Zastavíme se na některé z překrásných pláží a ubytujeme se v Cala Gonone (2 noci)
6. den: Volný den, koupání a odpočinek u moře. Fakultativně se můžete zúčastnit lodního výletu v Oroseiském zálivu (platí se na místě cca 30 EUR - nezapomeňte si boty do vody).
7. den: Nejprve se zastavíme v Dorghali kde ochutnáme nejznámější místní vína. Pak se vydáme na vyhlídkovou jízdu po silnici R225. Cestou se zastavíme na vyhlídce na kaňon Su Gorropu a také v horské vesničce Baunei. Přejezd na ubytování na jihovýchodním pobřeží v oblasti Villasimuss. Možnost procházky nebo koupání.
8. den: Před polednem odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Základní cena zahrnuje

 • letenky Praha - Cagliari a zpět vč. let. tax s přiručním zavazadlem (8 kg).
 • dopravu mikrobusem
 • 7x ubytování v penzionech nebo hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 7x snídaně
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K6S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

Základní cena nezahrnuje

 • daší stravování a výše neuvedené služby
 • odbavené zavazadlo - možno dokoupit za příplatek
 • vstupné cca 20 EUR, ochutnávka vína cca 6 EUR, výlet lodí do Oroseiské zátoky cca 30 EUR, trajekt na ostrov La Madalena cca 7 EUR
 • 1lůžkový pokoj omezený počet
 • odbavené zavazadlo
 • připojištění na krytí nákladů při karanténě v zahraničí a storna z důvodu nařízené karantény před cestou v ČR - lze sjednat jen při objednání zájezdu

Informace o zájezdu

Pořadatel: Periscope travel s.r.o., IČ 08416435.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Cagliari
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 043 796
dnes 8–18 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Nezávazná objednávka

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SARDINIE
  Itálie, Sardinie, Cagliari

Cena
35 700 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 043 796

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
35 700 Kč
příplatek za odbavené zavazadlo
0
1 300 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
5 500 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
704 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
528 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
790 Kč