Termín:
11. 4. – 20. 4. 2018
Počet dní:
10 (st – pá)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 2:00
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Peking I Velká čínská zeď I Chengde I Shanhaiguan

Trasa

Peking I Velká čínská zeď I Chengde I Shanhaiguan

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Pekingu. 2. den: Přílet do Pekingu, po pasovém a celním odbavení odjezd do města, cestou z letiště navštívíme největší tibetský klášter mimo Tibet - Jong- che-gong, kde uvidíme mimo jiné největší dřevěnou sochu Buddhy na světě vytesanou z obrovského kmene santálového dřeva, pokračujeme k návštěvě největšího náměstí na světě, Náměstí nebeského klidu, odkud projdeme monumentální rozlohou Zakázaného města. Povečeříme ve speciální restauraci, kde servírují jeden z nejpopulárnějších čínských pokrmů Pekingskou kachnu. Nocleh v hotelu. 3. den: Ráno po snídani navštívíme manufakturu na řezbu do Jadeitu a poté vyjedeme do průsmyku Badaling, kde je zpřístupněná část Velké čínské zdi, možnost výjezdu lanovkou, či bobovou drahou na lépe přístupno část zdi. Nezapomenutelné dojmy v nás zanechá jistě procházka po tomto monumentálním díle staré Číny. Po obědě v odpoledních hodinách navštívíme jednu z hrobek Mingů a projdeme se po cestě mrtvých duší. Po příjezdu do města navštívíme Kliniku tradiční čínské medicíny, kde se můžeme seznámit se školou, jež dodnes úspěšně soupeří s klasickou medicínou a zastavíme se na Hedvábném trhu. Po večeři návštěva představení tradiční čínské opery. Nocleh v hotelu. 4. den: Po snídani návštěva Chrámu nebes a Konfuciánského chrámu. V odpoledních hodinách navštívíme Letní palác, ležící na malebném jezeře uprostřed pahorků nedaleko hlavního města, kde můžeme obdivovat nejdelší dřevěný koridor na světě či zajímavou mramorovou loď císařovny Cch´Si. Na zpáteční cestě se podle časových možností zastavíme v manufaktuře na zpracování perel. Večeře. Možnost fakultativně navštívit Kung-fu show. Nocleh v hotelu. 5. den: Snídaně. Celodenní výlet do 300 km vzdálené horské rezidence mandžuských císařů Chengde, která se rozkládá v nádherném parku u horského jezera a je obklopena osmi kopiemi nejvýznamnějších tibetských chrámů. Navštívíme kopii chrámů Potala a Samyia. Návrat do Pekingu, večeře, nocleh. 6. den: Po snídani celodenní výlet do okolí Pekingu, kdy navštívíme Most Marca Pola, zmíněný již v historické literatuře a malebná zákoutí přírody v oblasti Shi du / Deset brodů/, horské oblasti připomínající kouzelnou krajinu Guilinu. Výjezd lanovkou na vyhlídku. Po obědě návštěva s procházkou dvou údolních rezervací. Návrat do Pekingu, večeře, nocleh. 7. den: Po snídani odjedeme rychlíkem do města Shanhaiguan, kde tzv. „hlavou starého draka“ končí Velká zeď v moři. Návštěva městského opevnění, které bylo svědkem jediného překonání zdi nepřáteli, když v době rolnického povstání vpustil do země mandžuskou armádu generál Wu. Návrat do Pekingu. Nocleh v hotelu. 8. den: Po snídani odjezd na celodenní výlet do oblasti západních a severozápadních hor, kde můžeme obdivovat nádheru chrámů zasazených do romantické přírody horských zákoutí. Návrat do Pekingu, večeře nocleh. 9. den: Snídaně, volný čas v Pekingu. Odhlášení v hotelu do 12:00 hodin. Večeře, transfer na letiště. 10. den: Odlet a přílet do Prahy.

Fakultativní služby

* vízum 2.500,- Kč (na požádání zajistíme)

Tipy pro správnou volbu

Poznání širšího okolí Pekingu jako jsou letní palác mandžuských císařů v Chengde, most Marca Pola a další. Navíc ve vybraných termínech přímé lety.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků (vybrané termíny přímý let Praha – Peking – Praha) * dopravu a transfery po trase klimatizovaným busem nebo minibusem * 7 noclehů v hotelu *** * stravování dle programu * vstupy dle programu * českého průvodce * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

* spropitné (personál, řidič, místní průvodce)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Chengde, Peking, Shanhaiguan, Velká čínská zeď
Informace o slevách

Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí ***

Číslo zájezdu: 851131
Čína, Peking, Chengde, Peking, Shanhaiguan, Velká čínská zeď

Všechny termíny a možnosti (1)