Nejsrdečnější oslavy Svatého Efisia

  Itálie, Sardinie, Cagliari, Cala Sinzias, Chia, La Maddalena, Porto Pino, Pula, Villasimius

Nejsrdečnější oslavy Svatého Efisia

    Itálie, Sardinie, Cagliari, Cala Sinzias, Chia, La Maddalena, Porto Pino, Pula, Villasimius
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Charakteristika

Vydejte se na jednu z nejpestřejších ostrovních slavností, která se pořádá nepřetržitě již od roku 1652.

Poloha

První část programu a zájezdu se odehrává v hlavním městě ostrova Cagliari a následně se přesouvá do malého městečka Pula, vzdáleného asi 35 km.

Vybavení

Ubytování ve 4* hotelu v Cagliari od 28.4. do 2.5. a od 2.5. do 5.5. v hotelu 4* v Pule. K dispozici je 24 hodinová recepce, wi-fi připojení, klimatizace.

Program
 • 1. DEN - přílet na letiště v Cagliari , přesun do centra města, ubytování, volný program
 • 2. DEN - dopolední prohlídka města s česky mluvící průvodkyní, individuální program, možnost navštívit botanickou zahradu , Citadelu muzeí , Sloní věž, podzemní krypty , hrad San Michele , laguny Molentargius nebo pláž Poetto .
 • 3. DEN - na výběr ze dvou variant celodenních výletů. Cesta jeepem do letoviska Chia , kde budete pozorovat růžové plameňáky v jejich přirozeném prostředí. Výlet do místních hor, několik zastávek na panoramatických místech na focení, návštěva vyhlášených pláží Cala Cipolla , Su Giudeu, Tuerredda . Alternativně cesta jeepem do letoviska Villasimius , kde budete pozorovat růžové plameňáky v jejich přirozeném prostředí. Panoramatická vyjížďka na mys Capo Boi, zastávky na plážích Porto Giunco a Cala Sinzias .
 • 4. DEN - v 10:00 začátek průvodu v ulicích historického centra. K vidění bude několik desítek zdobených dřevěných vozů tažených býky, folklórní skupiny ze všech koutů ostrova, rytíři v tradičních krojích, jezdci na koních a muzikanti doprovázející průvod hrou na launeddas. Ve 12:00 začíná pouť samotného patrona Svatého Efisia, jehož socha je vynesena z kostela, aby završila procesí následována tisícovkami věřících, kteří se přišli k patronovi pomodlit a donesli mu dary. Kolem 15:00 je předpokládán příjezd do kostela Sant'Efisio v Giorginu, kde je vyměněn vůz a světec je oblečen do cestovního oblečení. Z Giorgina na pláž La Maddalena bude simulakrum se světcem přepraveno vagónem autonomního vojenského velitelství Sardinie.
 • 5. DEN - po snídani check out a přesun do Puly do nového ubytování. Ve 12:00 je očekáván příchod Svatého Efisia u bran městečka a ve společnosti muzikantů hrajících na launeddas a folklórních skupin v krojích je doprovozen do kostela Svatého Jana Baptisty, kde proběhne tradiční požehnání. V 18:00 zde proběhne mše svatá a poté bude simulakrum se světcem doprovozeno do jemu zasvěcenému kostelu v Noře .
 • 6. DEN - v 11:00 proběhne v kostele Svatého Efisia mše. V 18:30 proběhne tradiční rituál ve formě rekonstrukce mučedníkovi smrti na pláži Nora a následuje procesí s pochodněmi do kostela Svatého Jana Baptisty, kde proběhne další mše svatá.
 • 7. DEN - v 7:00 ráno se po mši simulakrum se světcem vydává na zpáteční cestu do Cagliari. Volný den můžete využít k návštěvě archeologického naleziště Nora, přilehlé laguny nebo se vydat na výlet na člunu podél pobřeží.
 • 8. DEN - dopoledne volný program, přesun na letiště v Cagliari a v odpoledních hodinách odlet zpět do Prahy.
Stravování

V ceně zájezdu je mezinárodní snídaně. V hlavním městě Cagliari je celá řada restaurací otevřená přes obědy i večeře, rychlé občerstvení, supermarkety. V centru městečka Pula je otevřeno několik restaurací přes obědy i večeře i supermarkety.

Pláž

V Cagliari se nachází dlouhá vyhlášená písečná pláž Poetto, podél které vede promenáda s cyklostezkou. V Pule se nachází několik krásných písečných pláží a v dojezdové vzdálenosti najdete ikonické pláže letoviska Chia, Tuerreddu, či Porto Pino.

Základní cena zahrnuje

 • LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenka včetně všech tax, transfer z a na letiště, ubytování se snídaní na 7 nocí, 4. den transfer mezi městy Cagliari a Pula, prohlídku hlavního města s česky mluvícím průvodcem, výlet jeepem do letoviska Chia/Villasimius, interaktivního audioprůvodce, služby delegáta na telefonu.

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: SARDEGNA TRAVEL s.r.o., IČ 27112063.
Lokalita dle pořadatele: Sardinie, Cagliari, Cala Sinzias, Chia, La Maddalena, Oblast CAGLIARI, Porto Pino, Pula, Villasimius
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 699 424
dnes 8–19 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací

Nezávazná objednávka

Nejsrdečnější oslavy Svatého Efisia
    Itálie, Sardinie, Cagliari, Cala Sinzias, Chia, La Maddalena, Porto Pino, Pula, Villasimius

Cena
27 176 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 699 424

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
27 176 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dospělý
2
345 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dítě do 18 let
0
220 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 5 dní
0
1 090 Kč