Termín:
7. 7. – 15. 7. 2018
Počet dní:
9 (so – ne)
Počet nocí:
8
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Původní cena:
11 900  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Během sedmi dnů na nás čekají tři země, poznáme krásy a zajímavosti příhraničních oblastí Nizozemska, Belgie a Německa. Pokocháme se krásnou přírodou podél řeky Roer, která protéká belgickou náhorní plošinou Heutes Fagnes, pro níž jsou typické bažiny, dále protéká Národním parkem Eifel, zde vytváří krásné meandry. Projedeme nizozemskou provincií Limburák, jejíž hlavní město je Maastricht, které je zároveň nejstarším městem v Nizozemsku vůbec. Poznáme jeho historii i současnost. Dále na nás čeká spousta menších měst a malebných vesniček, krásná příroda, historie, ale ochutnávka místní vyhlášené pestré kuchyně. Je tento zájezd pro mne? Zájezd je vhodný, jak pro pokročilé cyklisty, ale i pro rodiny s dětmi. Etapy je možné individuálně přizpůsobovat. Na cestách nás ovšem nečekají žádná velká či náročná stoupání.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Noční přejzed do Nizozemí. Ráno příjezd do Vlodrop, navštívíme historické staré město Roermond, ležící u řeky Roer. Historie tohoto města, se datuje již do 3. století a dokonce jej prý navštívil i samotný Caesar. Je zde k vidění mnoho historických památek, kostelů, ale i mnoho moderních obchodů. Prohlídka města, odpočinek, přespání v Roermond ve Vlodrop.

2. až 2 den

Druhý den nás čeká trasa dlouhá cca 65km a našim cílem bude hornické město Genk. Pojedeme směrem na Maaseik, které je rodištěm malíře Van Rycl Bratry. Projedem údolím Roer a Meuse, národním parkem Kempen. Dojezd do Genk, zde navštívíme Euro planetárium a rekreační oblast Katteveia. V Genk nás čeká nás druhý nocleh.

3. až 3 den

Před námi je trasa dlouhá přibližně 50km a našim cílem je Maastricht. Jako první nás čeká na cestě mezi Rýnem a Loire vodní hrad Aldein Biesen, jedná se o místní největší hradní a zámecký komplex. Byl založen již v 11.století a stal se sídlem rytířů z Řádu německých rytířů. Pokračujeme směr Maastrichtt. Krásné staré město, které patří k nejstarším v Nizozemsku. Noční prohlídka města. Ubytování v Maastrichtu.

4. až 4 den

Dnešní cyklo túra nám začne na nenáročné rovinaté cyklostezce. Po přejezdu do Valonska, nás čekají první kopce, naskytne se nám velké množství úchvatnýchh výhledů na okolní krajinu a panoramata. Tato úchvatná cesta nás dovede až do belgické destinace Eupen. Nyní nás čeká relax a odpočinek,večerní procházka městem. Přenocování v Eupen.

5. až 5 den

Dnes máme před sebou etapu dlouhou 50/60km. Našim cílem je Rursee Heimbach. Cestou navštívíme přírodní rezervaci High Fens. Čeká nás náročnější kopcovitý terén, projedeme vrchovinou Eifel. Sestup nás čeká u Monschau, pokračujeme přes Roer, několik městeček a vesnic až do Heimbach. Zde nás čeká odpočinek, procházka městem, ti méně unavení, se mohou vydat na výlet lod po jezeře. Ubytování je zajištěno v Heimbach.

6. až 6 den

Ráno vyjíždíme z Heimbach směr hornické město Hückelhoven, před námi je přibližně 75km. Projedem podél Roer, přes město Jüluch, které bylo za 2. světové války převážně zničeno a většina historických památek se nedochovala. V Hückelhoven nás čeká velké množství obchodů a atrakcí, navštívíme muzeum minerálů. Noc strávíme v Hückellhoven.

7. až 7 den

Náš poslední den strávíme na kratší trase, dlouhé jen 40km. Vracíme se zpět do místa našeho prvního výjezdu, do Vlodrop. Po naučné stezce pojedeme přes Roer, kdo bude mít zájem, může navštívit Národní park De Meinweg. Odpočinek a relax v lese. Návrat zpět do ČR.

8. až 8 den

Návrat v ranních hodinách zpět do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Doprava
  • Ubytování v penzionu dle programu
  • Polopenze
  • Průvodce
  • Informační materiály
  • Technický doprovod
  • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • Cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Rhein|Mosel|Ahr|Lahn, Východní Flandry

Německo, Cyklistický výlet Belgií, Nizozemskem, Německem v okolí řek Roer a Máza ***

Číslo zájezdu: 847397
Belgie, Německo, Nizozemí, Rhein|Mosel|Ahr|Lahn, Východní Flandry

Všechny termíny a možnosti (1)