Nepál - pestrý svět pod Everestem

Nepál, Kathmandu, Pokhara

Nepál - pestrý svět pod Everestem

  Nepál, Kathmandu, Pokhara
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:

Program

1: ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Káthmándú s přestupem.

2: PŘÍLET DO KÁTHMÁNDÚ
Přílet do Káthmándú. Odpoledne prohlídka města a návštěva pagody Svajambhunáth, přezdívané „Opičí chrám“, odkud se otevírá nádherný výhled na Káthmándské údolí. Dále návštěva paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairávy. Nocleh v Káthmándú.

3: KÁTHMÁNDÚ
Snídaně. Prohlídka unikátního historického centra města Patan v okolí Palácového náměstí. Pokračujeme exkurzí do historického Bhaktapuru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, náměstíčkem hrnčířů i mistrovských děl nevárského řezbářství a desítkami dalších chrámů,. Nocleh v Káthmándú.

4: KÁTHMÁNDÚ - POKHARA
Po snídani přejezd do druhého největšího města Nepálu, do Pokhary. Odpoledne projížďka loďkou po jezeře Phewa a následuje malebná procházka kolem jezera. Jezero patří k nejnavštěvovanějším a nejmalebnějším v celém Nepálu. Je oblíbené především pro své půvabné okolí a krásně se na něm odráží hora Machhapuchhre a další vrcholky pohoří Annapurna. Nocleh v Pokhaře.

5: POKHARA
Snídaně. Celodenní prohlídka Pokhary. Navštívíte Mezinárodní horské muzeum, ve kterém je část expozice věnovaná fenoménu Yeti. Dále malebné vodopády Davis Fall, jeskyni Gupteshwor Mahadev nebo vystoupáte k Pagodě Míru – budhistické stúpě ležící v nadmořské výšce 1.113 m n m, odkud se rozprostírá nádherný výhled do okolí na město či na vrcholky Annapurny. Nocleh v Pokhaře.

6: POKHARA – CHITWAN
Snídaně. Odjezd malebnou krajinou k národnímu paku Chitwan. Po cestě zastávka u Gorkha palace postaveného v 16. století Rámem Šáhem. Palác je postaven na vrcholu kopce v nadmořské výšce asi 1 000 metrů. Odpolední příjezd do NP Chitwan, ubytování, večeře a nocleh v Chitwanu.

7: NP CHITWAN
Po snídani odjezd na nezapomenutelné safari. Jedinečným zážitkem může být jízda na slonu v tropické džungli, pozorování různých druhů zvířat, medvědů a krokodýlů či leopardů a tygrů. Největším lákadlem je zde tygr bengálský a nosorožec indický. V parku žije více než 700 druhů zvířat. Vydáte se také do vesnice, kde poznáte kulturu domorodého etnika Tharu. Večeře a nocleh v Chitwanu.

8: CHITWAN – KÁTHMÁNDÚ
Snídaně a ranní odjezd do Káthmándú. Odpolední prohlídka tajemného chrámu Pashupatinah zasvěceného bohu Šivovi. Chrám patří k jednomu z nejdůležitějších náboženských míst v Asii pro Šivovy uctívače. Provádějí se zde kremace a poslední obřady hinduistů. Následuje návštěva Boudhanath stúpy – největší kulové stúpy v Nepálu. Obě pamětihodnosti jsou zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování a nocleh v Káthmándú.

9: KÁTHMÁNDÚ - PRAHA
Snídaně a transfer na letiště, odlet s přestupem do Prahy. Večerní přílet do Prahy.

Základní cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Káthmándú – Praha
  • letištní taxy
  • 7x nocleh se snídaní v hotelech 3*
  • 2x oběd, 2 x večeře v NP Chitwan
  • transfery a program dle itineráře se vstupy
  • průvodce CK (minimálně 11 osob)

Základní cena nezahrnuje

  • vízum do Nepálu 30,- USD + 1 fotografie
  • fakultativní výlety nad rámec programu
  • bakšišné 35,- USD na osobu
  • cestovní pojištění
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: ESO travel a.s., IČ 27957039.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Kathmandu, Pokhara
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 038 440
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Nepál - pestrý svět pod Everestem
  Nepál, Kathmandu, Pokhara

Cena
47 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 038 440

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
47 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
8 500 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 962 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 395 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 9 dní
0
990 Kč