Nepoznané Bulharsko

Bulharsko, Varna

Nepoznané Bulharsko

  Bulharsko, Varna
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Výhody nabídky
  • Města a přírodní rezervace
  • To nejlepší z Bulharska
  • Poznávání a koupání
Plán výletu

DEN 1.
Přílet do Varny, hlavního přímořského města Bulharska. Transfer z letiště na hotel. Nocleh.
DEN 2.
Po snídani odjezd do Balchiku, kterému se také přezdívá Bílé Město. Tento název si Balchik získal kvůli vápencovým skalám, které obklopují město. Hlavní dominantou je – Palác – bývalá letní residence rumunské královny (Marie Edinburghské). Během prohlídky Paláce ochutnáme víno v Královském vinném sklepě. V areálu residence se nachází botanická zahrada, která je jedna z největších a nejkrásnějších v Evropě s unikátní sbírkou kaktusů. Další zastávkou je maják Shabla, nejstarší maják v Bulharsku. Fotografická pauza na skalnatém pobřeží v oblasti Tyulenovo. Den zakončíme návštěvou skalnatého mysu Kaliakra. Návrat na hotel. Nocleh.
DEN 3.
Snídaně. Odjezd do prvního hlavního města Bulharska Pliska, které bylo založeno v 7.století a bylo zde přijmuto křesťanství. Další zastávkou je návštěva Maďarského jezdce, přes 20 metrů velký skalní reliéf symbolizující jezdce na koni, který se stal součástí UNESCO. Odjezd do Pobiti Kamani, nazýván též Skalnatý les. Jedná se o pustou buš, na které se nachází vápencové sloupy staré 50 milionů let. Návrat do Varny. Volný čas na procházku po hlavní pěší ulici a návrat na hotel. Nocleh.
DEN 4.
Snídaně. Transfer do letoviska Kamchia a přírodní rezervace Longoza. Řeka Kamchia se nachazí v biosferické rezervaci a je na seznamu UNESCO. V této rezevraci je množství zeleně a čerstvý vzduch. Příjezd na molo, ze kterého zahájíme plavbu na řece. Během plavby můžete pozorovat unikátní divokou vegetaci, která je podobná tropickým džunglím a zahlédnout vodní želvy. Odjezd do starobylého města Nessebar ve kterém se zachovalo několik desítek kostelů z 14.-16. století. Procházka úzkými romantickými uličkami se spoustou obchodů se suvenýry, kavárnami a restauracemi. Návrat na hotel. Nocleh.
DEN 5.-7.
Pobyt u moře.
DEN 8.
Transfer na letiště a odlet do Prahy. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Změna programu vyhrazena
Povinné poplatky splatné na místě. vstupy a místní poplatky cca 40 EUR.

Základní cena zahrnuje

  • 4 noci v hotelu s polopenzí
  • 3 noci v hotelu s All Inclusive
  • Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Varna
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 285 278
dnes 8–18 h

Bulharsko

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem.

Nezávazná objednávka

Nepoznané Bulharsko
  Bulharsko, Varna

Cena
14 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 285 278

Zájezd

dospělá osoba
2
14 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
440 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
272 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 290 Kč