Termín:
11. 3. – 22. 3. 2020
Počet dní:
12 (st – ne)
Počet nocí:
10
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
36 300
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd v Havaně a na Varaderu. Poznejte krásy koloniálního města, královny Karibiku - Havany. Neopomeňte navštívit fabriku na výrobu doutníků či kubánského rumu Havana Club. Krásnou Havanou Vás provedeme během dopolední exkurze v českém jazyce i s obědem ve slavné restauraci 'La Bodeguita del Medio.'. Po zbytek času si můžete užívat slunce, krásné pláže a křišťálově čistou vodu v nejslavnějším kubánském letovisku 'Varadero'. Pobyt na Kubě Vám zpříjemníme možností realizovat fakultativní výlety v českém jazyce.
PRVNÍ 3 NOCI STRÁVÍTE V HAVANĚ V HOTELU NEPTUNO-TRITON 3* SE SNÍDANÍ A ZBYTEK NOCÍ NA VARADERU V HOTELU SUNBEACH 3* - ALL INCLUSIVE.
 

Popis lokace

HAVANA:
Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ('Museo de Bellas Artes'), balet ('Ballet Nacional de Cuba'), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí 'Plaza de la Revolución', 'Cabaret Tropicana', 'Malecón' (promenáda) a 'La Rampa' (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.
VARADERO:
Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km2  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

NEPTUNO -TRITÓN 3***:
Hotel se nachází ve čtvrti „Miramar. Má celkem 266 klimatizovaných pokojů s vlastním sociálním zařízením, minibarem/ledničkou, satelitní TV, trezorem a telefonem. Pokoje disponují balkonem či terasou. V hotelu se nachází bary a restaurace s nabídkou místní a mezinárodní kuchyně. Naleznete zde také venkovní bazén s lehátky. Hotel dále disponuje směnárnou, prádelnou, úschovnou zavazadel, lékařskou službou, půjčovnou aut, parkovištěm, internetem za poplatek, obchodem se suvenýry a room servisem. V hotelu se uskutečňují denní i noční tématické programy s živou hudbou.
SUNBEACH 3***:
Tento hotel se nachází nedaleko od pěkné písečné pláže v srdci letoviska Varadero. Disponuje celkem 272 klimatizovanými pokoji s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV a telefonem. Některé pokoje mají balkon s pěkným výhledem na oceán. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „El Nautilus“ (snídaně, obědy, večeře) nebo v některé ze dvou specializovaných a la carte restaurací – „Restaurante-Pizzería Venecia“ či „Restaurante Ranchón El Dujo“. K občerstvení během dne lze využít některého ze tří barů („Lobby Bar El Pilar“ – k dispozici 24 hodin denně, „El castero Bar de la playa“ – na pláži, „Bar Discoteca Eclipse“) ke konzumaci rozlévaných alkoholických i nealkoholických nápojů místní výroby. Hotel má příjemný venkovní bazén se slunečníky a lehátky, v lobby se nachází 24-hodinová recepce, směnárna, obchůdky se suvenýry, WIFI internet v lobby hotelu a u bazénu (za poplatek), zdravotnická služba nebo půjčovna aut. Nechybí zde diskotéka „Eclipse', ani zázemí pro sportovní vyžití, především pak pro plážové sporty. V hotelu u bazénu probíhají večerní animační programy s živou hudbou. Lokalita je ideální pro výlety do města Varadera. 

Strava

V Havaně stravování se snídaní s možností dokoupení polopenze. Program ALL INCLUSIVE v hotelu SUNBEACH nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci. Lze také navštívit některou z a la carte restaurací. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u bazénového snack baru 'Siboney' nebo v dalších čtyřech barech k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

Program

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách
Přivítání s česky hovořícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování.

2. DEN
Prohlídka historické Havany s obědem ve Staré Havaně + návštěva některého zajímavého turistického objektu (továrna na výrobu doutníků nebo muzeum rumu, Palacion de la Artesania či Conde Villanueva).

3. DEN
Volný den. Je možné využít nabídku fakultativních výletů (například: Viňales - západní Kuba nebo večerních exkurzí v Havaně)

4. DEN
Odjezd na Varadero. Ubytování v letovisku - ALL INCLUSIVE.

5., 6., 7., a další ... (Počet dní/nocí dle zvoleného termínu zájezdu)
Volné dny s možností využití fakultativních výletů a odpočinek na krásné pláži letoviska 'Varadero'.

POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně
Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně

Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu v Havaně
 • Ubytování v Havaně ve vybraném hotelu se snídaní (3 noci)
 • Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (cca 5 hodin)
 • Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.)
 • Oběd ve světoznámé restauraci La Bodeguita del Medio" (tříchodové menu s nápojem)
 • Kolektivní transfer z Havany do hotelu na Varaderu
 • Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu s ALL INCLUSIVE (zbytek nocí)
 • Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště v Havaně
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku
"

Základní cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum - cena 890 Kč
 • Příplatek za polopenzi v Havaně
 • Fakultativní výlety
 • Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie
 • Cestovní pojištění (51-139 Kč/os./den - dle zvoleného typu pojištění)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kentlucky, IČ: 26475693, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Varadero
 • Místo dle CK: Varadero

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hotel Neptuno Tritón ***
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Hotel Sunbeach ***
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: 150 m

Všechny zájezdy do Hotel Neptuno Tritón
Všechny zájezdy do Hotel Sunbeach

Kuba

Kuba je stát ležící v Karibiku a zároveň největší ostrov souostroví Velké Antily. Území tvoří kromě hlavního ostrova i tisíce malých ostrovů a ostrůvků. Nejen díky svým přírodním krásám, tropickým lesům, korálovým útesům a atolům je hojně navštěvovanou destinací. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě patří zimní měsíce, od května do října je zde období dešťů. Na Kubě panuje tropické počasí s příjemnými průměrnými teplotami okolo 25 ⁰C. Místní prostředí je velmi svérázné. Tropický ráj s pohnutou historií, který se ale postupně otevírá světu. Je to země latinských rytmů, barev, kontrastů, nejlepších doutníků a kvalitního rumu. Hlavním městem je pulzující a historická Havana, největší přímořský ráj je poloostrov Varadero a potápěči je nejvíce vyhledávaný ostrov Cayo Coco.


NEPTUNO -TRITÓN + SUNBEACH ***

Číslo zájezdu: 1427646
Kuba, Havana, Matanzas, Havana, Varadero

Všechny termíny a možnosti (385)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Čt 5.3 – Út 17.3.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
27 600 Kč
SLM | Po slevě 28%
Letecky
Praha
Čt 10.9 – Pá 25.9.2020
2 lůžkový pokoj
16 dní
kombinovaná
36 700 Kč
Letecky
Praha
Čt 19.11 – Út 1.12.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
34 400 Kč
FM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
Čt 3.12 – Út 15.12.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
34 400 Kč
FM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 25.5 – Čt 4.6.2020
2 lůžkový pokoj
11 dní
kombinovaná
31 000 Kč
Letecky
Praha
St 11.3 – Ne 22.3.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 396 Kč
SLM | Po slevě 8%
Letecky
Praha
St 2.9 – Ne 13.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 400 Kč
Letecky
Praha
Po 12.4 – Pá 23.4.2021
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 400 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 19.4 – Pá 30.4.2021
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 400 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Čt 29.10 – Út 10.11.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
35 300 Kč
Letecky
Praha
Po 24.8 – Pá 4.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 500 Kč
Letecky
Praha
Po 2.11 – Pá 13.11.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 600 Kč
FM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 9.11 – Pá 20.11.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 600 Kč
FM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 16.11 – Pá 27.11.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 600 Kč
FM | Po slevě 6%
Letecky
Praha
Po 31.8 – Pá 11.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 700 Kč
Letecky
Praha
Po 20.7 – Pá 31.7.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 800 Kč
Letecky
Praha
Po 27.7 – Pá 7.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 800 Kč
Letecky
Praha
Po 3.8 – Pá 14.8.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
33 800 Kč
Letecky
Praha
Čt 17.9 – Po 28.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
34 000 Kč
Letecky
Praha
Čt 24.9 – Po 5.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
34 000 Kč
Letecky
Praha
Čt 25.3 – Út 6.4.2021
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
35 900 Kč
FM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 14.9 – Pá 25.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
34 100 Kč
Letecky
Praha
St 30.9 – Ne 11.10.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
34 100 Kč
Letecky
Praha
So 19.9 – St 30.9.2020
2 lůžkový pokoj
12 dní
kombinovaná
34 100 Kč
Letecky
Praha
Čt 15.10 – Út 27.10.2020
2 lůžkový pokoj
13 dní
kombinovaná
36 300 Kč