Termín:
3. 9. – 8. 9. 2019
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
9 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Pobřeží plné tajemných skalnatých útesů porostlých vřesem, tajemné kamenné pevnosti, opevněná středověká města, přístavy a slavné menhiry. V Normandii najdete nádherné pobřeží se strmými útesy, zachovalá městečka i jednu z nejnavštěvovanějších francouzských památek Mont Saint Michel.

Program

1.den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2.den: Dopoledne příjezd do města Camembert, kde se zrodil stejnojmenný sýr. Návštěva Muzea Camembertu s degustací normandských sýrů. Přejezd do historického Rouenu, kde si prohlédnete kostel Svaté Jany z Arku na náměstí Place du Vieux-Marché, místo upálení Panny orleánské, Hodinovou věž, Justiční palác, katedrálu Notre-Dame s náhrobky normanských vévodů nebo kostel Saint-Maclou s unikátní kostnicí. Možnost navštívit ultramoderní interaktivní muzeum L'Historial Jeanne d'Arc věnované Johance z Arku, dále muzeum výtvarných umění Le Musée des Beaux-Arts s bohatou sbírkou impresionistů, Muzeum uměleckého zámečnictví v prostorách bývalého gotického kostela, Muzeum keramiky, rodný dům klasicistního dramatika Pierra Corneille, Muzeum Gustava Flauberta a dějin lékařství, Námořní muzeum apod. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3.den: Po snídani navštívíme Le Mont-Saint-Michel - opevněné románsko-gotické opatství na ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. Přesuneme se do městečka Cancale, kde budete moci ochutnat vynikající ústřice, které si odtud nechával vozit i Ludvík XIV. Dále Saint Malo - malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům. Přejezd na ubytování.

4.den: Po snídani se vydáme na výlet do městečka Locronan, jehož jádro tvoří historické žulové domy a v němž se natáčel film Tři mušketýři. Poté odjezd do rybářského města Corcarneau, kde navštívíte jeho starou část nacházející se na malém ostrůvku v zátoce. Chybět nebude ani návštěva Maison Courtin, poslední funkční konzervárny ve městě, která pořádá exkurze a ochutnávky tuňáka. V odpoledních hodinách odjezd do Carnacu, proslavené neolitickými menhiry rozestavěné v řadách o délce cca 1 km. Odjezd na ubytování

5. den: Po snídani odjezd do města Rennes. Navštívíme Staré město, v jehož středověkých uličkách uvidíte ještě několik typických hrázděných domků. Navštívíte Palais du Parlement de Bretagne ze 17. století, katedrálu St-Pierre ze 17. století s neoklasicistním interiérem. Navštívit můžete několik muzeí, např. Musée des Beaux-Arts zabývající se malířskou pontaventskou školou, kultuře a dějinám Bretaně se věnuje Musée de Bretagne a je tu také interaktivní muzeum vědy s planetáriem Espace des Sciences. Večer odjezd do ČR

6.den: Návrat do ČR kolem poledne

Nástup / Výstup

PRAHA - 17:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 18:00 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ - 18:45 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 19:45 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. CK má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 6€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Orientační ceny vstupného:
Návštěva sýrárny Camembert 3 eura
Ochutnávka ústřic 12 euro 
Picassovy výstavy 12 euro
Mont Saint Michel 10 euro

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Normandie
  • Místo dle CK: Bretaň, Normandie

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Normandie a Bretaň

Číslo zájezdu: 1148669
Francie, Bretaň, Bretaň, Normandie