Termín:
17. 8. – 27. 8. 2018
Počet dní:
11 (pá – po)
Počet nocí:
10
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Objevte s námi kouzlo svérázně půvabného 'západního Východu“. Čeká nás pestrá směs mohutných hradů a klášterů, klidných jezer a březových lesů západního Ruska; památky katolického i pravoslavného křesťanství; města západního střihu a charakteru Riga a Vilnius, užívající si již 25 let svou dlouho touženou svobodu. V kontrastu k nim poznáme Minsk se svým východním rázem nebo dnešní ruská 'maloměsta“ Pskov a Velikij Novgorod, ve kterých se začaly psát ruské dějiny. Celou cestu absolvujeme v pohodlí pronajatého minibusu s místním řidičem a solidní zázemí pro poznávání nám poskytnou hotely úrovně 3*.
Klima:
Zájezd se bude pohybovat v mírném vnitrozemském pásu, počasí lze očekávat srovnatelné jako u nás s možností větších teplot nad 30 °C a občasných bouřek.

1. den

Letecky Praha – Riga, podvečerní procházka hlavním městem Lotyšska.

2. den

Riga – dopolední prohlídka historického města, návštěva Rižského dómu a kostela sv. Petra, gotický dům Černohlaců, secesní čtvrť. Odpoledne přejezd do Ruska, zastávka u hradu Izborsk. 

3. den

Pskov – historické město známé především pro množství církevních památek v opevněném centru města v čele s katedrálou svaté Trojice. Pečory – opevněný hraniční klášter s jeskyněmi prvních poustevníků.   

4. den

Velikij Novgorod  – někdejší hlavní město Ruska a kolébka ruské historie. Městu dominuje opevněný Kreml s byzantskou katedrálou sv. Sofie z roku 1052. Odpoledne přejezd k jezeru Valdaj.

5. den

Plavba parníkem po jezeře k Iverskému klášteru, prohlídka souboru barokních budov pravoslavného kláštera ze 17. století, odpoledne přejezd k Seligeru, možnost koupání v jezeře, výlety v okolí. 

6. den

Klášter Nilov – monumentální klášter na ostrově v jezeře Seliger. Jeden z nejpůsobivějších souborů neoklasicistní architektury v Evropě. Přejezd do Smolenska.

7. den

Smolensk – brána do Ruska a jedno z nejstarších ale také mnohokrát zničených a znovu postavených měst v Rusku. Zastávka v Katyni, místě masakru polských důstojníků a inteligence za druhé světové války, přejezd do Běloruska.

8. den

Minsk – prohlídka hlavního města Běloruska, skanzen Dudutky – rekonstrukce tradičního běloruského venkovského života, ukázky řemesel jako je příprava sýrů nebo výroba podkov, ochutnávka tradičních pokrmů.

9. den

Zámek Mir – nejkrásnější zámek v Bělorusku, který v sobě snoubí stavební slohy od gotiky až po baroko, zámek v Ňasviži – nejzachovalejší zámecký komplex v Bělorusku zahrnující několik paláců, kostel i opevnění, přejezd do Litvy.   

10 - 11. den

Vilnius prohlídka hlavního města Litvy – Staré město s křivolakými uličkami, Katedrální náměstí, Gediminasův hrad, kostel sv. Anny, návštěva samozvané republiky Užupis; vodní hrad Trakai. Následující den letecky zpět do Prahy.  

Obecné informace k ubytování

HOTELY, PENZIONY, APARTMÁNY:
Standardně jde o ubytování ve 2–3lůžkových pokojích. Jeho styl a kvalita se značně liší podle navštívených zemí. V evropsky fungujících oblastech a lokalitách se značí celková úroveň ubytování počtem hvězdiček, kde jejich vyšší počet značí vyšší komfort. Od kategorie *** lze vždy počítat s WC a sprchou na pokojích, u nižších kategorií může být sociální zařízení společné. V exotických zemích využíváme pro standardní poznávací zájezdy převážně ubytovací zařízení na úrovni hotelů *** (tedy 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), pokud jsou v dané lokalitě k dispozici. Pro poznávací zájezdy cestovatelského typu a pro sportovně zaměřené zájezdy využíváme ubytování lokálního typu, tedy ne hotelové komplexy odtržené od místního života. Úroveň tohoto ubytování lze často obtížně popsat počtem hvězdiček, ale většinou se blíží kategorii **, v oblastech s obecně skromnou turistickou infrastrukturou kategorii *.
HOSTELY, TURISTICKÉ UBYTOVNY, HORSKÉ CHATY:
Zde je třeba počítat se společným ubytováním ve větších či menších pokojích (výjimečně 2lůžkových, nejčastěji 3 až 6lůžkových, někdy i vícelůžkových) a se společným sociálním zařízením. V standardních hostelech lze očekávat domácké prostředí a snídani v ceně.
BUNGALOVY, MOBILHOMY
Chatky různého typu a úrovně či trvale zaparkované velké karavany (mobilhomy) v rámci kempu či podobného ubytovacího zařízení.
KEMPY, TÁBOŘIŠTĚ
Pokud není uvedeno jinak, je potřeba mít vlastní stan. Kempy jsou vybaveny minimálně sociálním zařízením Jejich úroveň závisí na zvyklostech a vyspělosti navštívených zemí, ale většinou lze počítat s možností teplé sprchy (pokud jde o sprchy na žetony, není jejich placení zahrnuto v ceně zájezdu). Tábořiště se vyskytují převážně při vícedenním trekingu ve volné přírodě. Jde o místa určená k táboření se základním vybavením pro přenocování (tedy s vodou a alespoň suchými záchody).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Český průvodce
 • letenka včetně všech poplatků Praha–Riga
 • Vilnius–Praha
 • doprava minibusem s místním řidičem
 • 10x hotel *** se snídaní
 • plavba parníkem po jezeru Valdaj
 • vstupné do jeskyní v Pečorách a do skanzenu Dudutky
 • informační materiály

Základní cena nezahrnuje

 • vstupné do památek
 • ruské vízum – 2700 Kč
 • ostatní stravování
 • běloruské vízum – 2700 Kč
 • Ruské a běloruské vízum
 • případná individuální doprava ve městech
 • které není zahrnuto v ceně zájezdu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Adventura, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Minsk, Smolensk
Informace o slevách

Od Baltu do Ruska a Běloruska

Číslo zájezdu: 906420
Bělorusko, Rusko, Bělorusko, Centrální federální okruh, Minsk, Smolensk

Všechny termíny a možnosti (1)