OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ A OSTROV TCHAJ-WAN - JINÁ ČÍNA

Japonsko, Tchaj-wan, Japonsko, Honšú, Tokio

OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ A OSTROV TCHAJ-WAN - JINÁ ČÍNA

  Japonsko, Tchaj-wan, Japonsko, Honšú, Tokio
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Rjúkjú – protáhlé souostroví asi 60 ostrovů, bývalé samostatné království mezi Tchaj-wanem a Kjúšú, „úplně jiné“, tropické Japonsko. Hlavní ostrov Okinawa s nejjižnějším japonským velkoměstem Nahou. Připomínky jedné z nejkrutějších bitev 2. světové války, jedna z nejpůsobivějších světových jeskyní. Nejjižnější ostrovní skupina Jaejama s odlehlými ostrůvky Išigaki, Iriomote a Taketomi. Pěší a lodní výlety v porostech džungle a mangrove, vodopády, přírodní termály, korálové útesy a překrásné bílé pláže teplého Filipínského a Východočínského moře. „ Čínská republika na ostrově Tchaj-wan“, dřívější Formosa (Krásný ostrov) s nekomunistickým politickým systémem, zatím stále ještě separovaná od obří kontinentální matky. Úchvatné pohledy na téměř čtyřtisícové vrcholky hor prorážející moře mraků, vodopády halící se v mlze, kaňon s mramorovými útesy (jeden ze „sedmi zázraků Asie“), sopečná a krasová pohoří, jezera, termální prameny, letoviska a pláže teplého Pacifiku i životem vibrující metropole Tchajpej.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Výlet lodí po řece Urauči a pěší výlet k vodopádu s místním průvodcem. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Tokia a zpět z Tchaj-pej, přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Tchaj-pej včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi), vlaky - včetně vysokorychlostního superexpresu z Kao-siungu do Tchaj-pej). Ubytování: 17x hotely, motely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 16 100 Kč (17x). Strava: 17x snídaně.

Doprava

Letecká do Tokia a zpět z Tchaj-pej, přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Tchaj-pej včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi), vlaky - včetně vysokorychlostního superexpresu z Kao-siungu do Tchaj-pej).

Ubytování

17x hotely, motely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 16 100 Kč (17x).

Stravování

17x snídaně

Délka tras

letadlem 25 000 km, po zemi 2200 km, lodí 100 km, pěšky 6x 4-8 km (volitelně)

Program
1. až 3 den

Odlet do metropole Japonska. Prohlídka Tokia dle časových možností. Přelet na ostrov Išigaki v jižním Rjúkjú.

4. až 6 den

Išigaki: možnost výletu na glassboatu v Kabira Bay, nejkrásnější zátoce ostrova. Korálové pláže, samurajská rezidence. Rychlolodí na panenský ostrov Iriomote, z 90% porostlý pralesy a obývaný endemickou kočkovitou šelmou jamaneko. Výlet lodí džunglí po řece Urauči k dvěma krásným vodopádům, možnosti potápění a šnorchlování na útesech a mezi mantami či na kajacích divočinou s porosty mangrove. Koupání v tradičních přírodních termálech (rotemburo). Lodí na ostrov Taketomi: tradiční vesnice z období království Rjúkjú, vyhlídka z věže Nagaminoto. Prvotřídní koupání a šnorchlování na všech třech ostrovech.

7. až 9 den

Přelet na Okinawu ve středním Rjúkjú. Centrum souostroví - Naha: bulvár Kokusai s rušným nočním životem. Místní folklór včetně pálenky awamori s jedovatým hadem habu na dně láhve. „Zakázané město” Šuri: královský zámek a park, chrámy, hroby, symbol Okinawy - brána Šureimon. Tomigusuku: památník krvavé bitvy v r. 1945, katakomby velitelství, kde 4000 Japonců spáchalo sebevraždu. Jedinečné dvoukilometrové krápníkové jeskyně Gjokusendó pod mořským dnem. Ocean Expo Park na poloostrově Motobu s Okinawa Churaumi, jedním z největších a nejkrásnějších mořských akvárií světa.

10. až 11 den

Odlet zpět na Honšú. Prohlídka Tokia dle časových možností. Let na Tchaj-wan. Vlakem (popř. autem) podél východního pobřeží do N.P. Taroko - největší turistické atrakce ostrova, řazené mezi „sedm zázraků Asie“: pěší výlet v kaňonu řeky s impozantními mramorovými útesy. Vodopády, deštné lesy se subtropickým rostlinstvem.

12. až 14 den

Napříč Tchaj-wanem z východní na jihozápadní stranu hor. Adrenalinový přejezd přes vysokohorský průsmyk (ve výšce 3200 m, a to pouhých cca 20 km od moře), dechberoucí jízda serpentinami nad propastmi. Jezero Slunce a Měsíce. N.P. Jü-šan s Nefritovou horou (3952 m) - nejvyšším vrcholem Tchaj-wanu i celé Východní Asie. Palmové háje a čajové plantáže. Horské letovisko A-li-šan. Úžasné horské scenérie při východu slunce za Nefritovou horou. Pěší výlet kolem obrovských tisíciletých cypřišů.

15. až 16 den

Pod obratník Raka na jih Tchaj-wanu. Odpočinek na riviéře v nejznámějším přímořském letovisku - Kchen-tchingu: koupání v tropickém moři, možnosti potápění (korálové útesy) a vodních sportů. Nejjižnější bod Tchaj-wanu - park a mys Eluanbi: Líbací skála, historický maják, kde se mísí vody Jihočínského moře a Tichého oceánu. Národní akvárium mj. se žraloky velrybími - jedno z největších a nejzajímavějších v Asii.

17. až 20 den

Taiwanským „šinkansenem“ (přes 300 km/h) z Kao-siungu zpět na sever ostrova. Hlavní město Tchaj-pej: jedinečné Národní palácové muzeum s největší sbírkou čínského umění na světě, Svatyně Mučedníků a Čankajškovo mauzoleum, taoistický Lungšan a další chrámy. Taipei 101, mezi lety 2004-2007 nejvyšší budova světa (508 m) i s nejrychlejším výtahem, vyhlídka na město z 382 m. Vzrušující noční trhy s ochutnávkou exotických pokrmů. Relaxační výlet do lázní Pej-tchou: Pekelné údolí, koupání v termálech, masáže. Návrat domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Išigaki, Tokio
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 019 318
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ A OSTROV TCHAJ-WAN - JINÁ ČÍNA
  Japonsko, Tchaj-wan, Japonsko, Honšú, Tokio

Cena
112 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 019 318

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
112 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
5 640 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
3 900 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 20 dní
0
1 Kč