OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ, KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ

Japonsko, Jižní Korea, Honšú, Pusan, Tokio

OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ, KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ

  Japonsko, Jižní Korea, Honšú, Pusan, Tokio
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Rjúkjú – protáhlé souostroví asi 60 ostrovů, bývalé samostatné království mezi Tchaj-wanem a Kjúšú, „úplně jiné“, tropické Japonsko. Hlavní ostrov Okinawa s nejjižnějším japonským velkoměstem Nahou. Připomínky jedné z nejkrutějších bitev 2. světové války, jedna z nejpůsobivějších světových jeskyní. Nejjižnější ostrovní skupina Jaejama s odlehlými ostrůvky Išigaki, Iriomote a Taketomi. Pěší a lodní výlety v porostech džungle a mangrove, vodopády, přírodní termály, korálové útesy a překrásné bílé pláže teplého Filipínského a Východočínského moře. Po jižní části Korejského poloostrova a přes moře do Japonska. Jižní Korea – dříve agrární provincie, dnes vyspělá ekonomická mocnost, jeden z „asijských tygrů“. Obří metropole Soul i malebné národní parky. Horské scenérie, pastelové barvy podzimních lesů. Krátery, lávová pole, tunely, jeskyně, vodopády, termální lázně i pláže Východočínského moře. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Rozdělený svět na hranici s KLDR. Sopečný ostrov Čedžu (Jeju) – „korejská Havaj“. Japonský ostrov Kjúšú a jeho živé centrum Fukuoka. Návštěva zápasů sumo na jednom z šesti turnajů japonského „grand slamu“.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Výlet lodí po řece Urauči a pěší výlet k vodopádu s místním průvodcem. Výlet lodí na ostrov Takašima. Vstupenka na Grand Sumo Tournament ve Fukuoce (na balkón či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Tokia a přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Soul, přelet na Čedžu a zpět včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi a z Pusanu do Fukuoky, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi). Ubytování: 21x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 18 900 Kč (21x). Strava: 21x snídaně (na asijský způsob).

Doprava

Letecká do Tokia a přelety Tokio-Išigaki-Okinawa-Tokio, přelet Tokio - Soul, přelet na Čedžu a zpět včetně tax a poplatků. Lodě mezi ostrovy Išigaki, Iriomote a Taketomi a z Pusanu do Fukuoky, po trase veřejnou (na Okinawě monorail a autobusy, v Tokiu vlaky, metro) a nájemní (auta či minibusy, taxi).

Ubytování

21x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 18 900 Kč (21x).

Stravování

21x snídaně (na asijský způsob).

Délka tras

letadlem 25 000 km, po zemi 1400 km, lodí 300 km, pěšky 7x 4-7 km (volitelně)

Program
1. až 3 den

Odlet do metropole Japonska. Prohlídka Tokia dle časových možností. Přelet na ostrov Išigaki v jižním Rjúkjú.

4. až 6 den

Išigaki: možnost výletu na glassboatu v Kabira Bay, nejkrásnější zátoce ostrova. Korálové pláže, samurajská rezidence. Rychlolodí na panenský ostrov Iriomote, z 90% porostlý pralesy a obývaný endemickou kočkovitou šelmou jamaneko. Výlet lodí džunglí po řece Urauči k dvěma krásným vodopádům, možnosti potápění a šnorchlování na útesech a mezi mantami či na kajacích divočinou s porosty mangrove. Koupání v tradičních přírodních termálech (rotemburo). Lodí na ostrov Taketomi: tradiční vesnice z období království Rjúkjú, vyhlídka z věže Nagaminoto. Prvotřídní koupání a šnorchlování na všech třech ostrovech.

7. až 9 den

Přelet na Okinawu ve středním Rjúkjú. Centrum souostroví - Naha: bulvár Kokusai s rušným nočním životem. Místní folklór včetně pálenky awamori s jedovatým hadem habu na dně láhve. „Zakázané město” Šuri: královský zámek a park, chrámy, hroby, symbol Okinawy - brána Šureimon. Tomigusuku: památník krvavé bitvy v r. 1945, katakomby velitelství, kde 4000 Japonců spáchalo sebevraždu. Jedinečné dvoukilometrové krápníkové jeskyně Gjokusendó pod mořským dnem. Ocean Expo Park na poloostrově Motobu s Okinawa Churaumi, jedním z největších a nejkrásnějších mořských akvárií světa.

10. až 13 den

Odlet zpět na Honšú. Prohlídka Tokia dle časových možností. Let do korejské metropole. Soul: královský palác Kjongbokkung, Modrý dům - sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž - pohled na město z celkové výšky 483 m, Památník války aj. Možnost výletu do rozdělené obce Pchanmundžom na nejostřeji střežené hranici světa: pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě.

14. až 15 den

Přejezd na jihovýchod k Japonskému moři. Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii - národní park Kjongdžu: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Silla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy.

16. až 18 den

Přelet na „korejskou Havaj“ Čedžu - pozoruhodný sopečný ostrov ve Východočínském moři se subtropickým charakterem. Jeskyně Mandžanggul - nejdelší lávový tunel na světě (13 km), vulkanický kráter Sangumburi, sopečný kužel Songsan. Vodopád Čongbang - jeden ze dvou v Asii, padající kolmo do moře. Skanzeny s původními domy a kulturou obyvatel ostrova, pláže s lávovým pískem. Možnost výstupu na sopku Hallasan - nejvyšší horu Koreje (1950 m).

19. až 20 den

Odlet zpět na pevninu. Nejvýznamnější přístav a druhé město země - Pusan: chrám Beomeosa, Dongnae - největší termály Asie, Pusanská věž. Tongdosa - nejslavnější buddhistický chrám v Koreji.

21. až 23 den

Přes Korejský průliv lodí do Japonska. Hlavní centrum ostrova Kjúšú a nejrychleji rostoucí město Japonska - Fukuoka: nábřežní promenáda, vyhlídka z Fukuoka Tower (123 m), centrum města s pověstnými stánky jatai. Návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku. Po pobřeží do Karacu, proslulého místní specialitou jobuko - sašimi z živých olihní: unikátní „mořský“ Hrad tančícího jeřába, pláž s rozlehlým hájem černých borovic. Lodí na ostrůvek Takašima se svatyní a vyhlídkou na záliv. Návrat do Fukuoky, odlet domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Pusan, Rjúkjú, Tokio
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 003 479
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

OKINAWA, OSTROVY RJÚKJÚ, KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ
  Japonsko, Jižní Korea, Honšú, Pusan, Tokio

Cena
125 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 003 479

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
125 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
6 486 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
4 485 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 23 dní
0
1 Kč