Okruh Marokem

Maroko, Casablanca

Okruh Marokem

  Maroko, Casablanca
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:

Program

1: PRAHA – CASABLANCA
Odlet z Prahy, přílet do Casablancy. Po průchodu imigrační kontrolou transfer do hotelu 4*,
večeře a nocleh.

2: CASABLANCA - RABAT - MEKNES
Dopoledne prohlídka Casablancy, ekonomického centra Maroka. Navštívíte mešitu Hassana II.,
největší v Maroku a zároveň 3. největší na světě. Zastávka na náměstí Mohammeda V. s budovami
ve stylu art deco z 1. pol. 20. stol. Je zde budova soudu, banka, hlavní pošta, francouzský konzulát
a věžní hodiny. Nejstarší část města Anfa, původně malé nezávislé království osídlené Berbery v 7.
stol., dnes již nestojí. Vyrostl zde oblíbený bulvár Corniche, plný restaurací a luxusních hotelů. Po
krátké pauze odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka, čas na oběd. Odpoledne prohlídka „politického hlavního města“ Maroka a jeho slavné památky, věže Hassan Tower a přilehlého mauzolea Mohammeda V. Odjezd do Meknesu, večeře a nocleh v hotelu 4*.

3: MEKNES – VOLUBILIS – FES
Po snídani prohlídka Meknesu, dodnes chráněného 41 km dlouhými hradbami. Město bývalo baštou krutého sultána Moulaye Ismaila. Začnete na náměstí El Hedim, které připomíná slavné
marrakechské Djemaa el Fnaa. Procházka mekneskou medinou s možností nákupů na místním
souku. Návštěva mauzolea Moulaye Ismaila a zastávka u slavné brány Bab Mansour, prý nejhezčí v Maroku. Odjezd do Volubilis, centra obchodu mezi starým Římem a Berbery. Prohlídka starověkých římských ruin s nádherně zachovalými mozaikami. Odjezd do Fesu, večeře a nocleh v hotelu 4*.

4: FES
Celodenní prohlídka Fesu, duchovního hlavního města“ Maroka. Po zastávce u nádherně tepané brány královského paláce projdete židovskou čtvrtí. Pak už se ponoříte do uzounkých uliček fesské mediny. Uvidíte mešitu Karouiine, založenou v roce 859 jako náboženskou školu, při níž vznikla
univerzita Al Karaouine, jež ve středověku hrála hlavní roli v kulturním a akademickém sbližování
islámského světa a Evropy. Prohlédnete si medresy Attarine či Bou Inanja, přístupné nemuslimské
veřejnosti. Nevynecháte místní bronzotepce, tradiční fesské koželužny a také porcelánku s ruční
výrobou dílků na mozaiky a typické fesské keramiky. U prodejce koberců se seznámíte i s jejich výrobou. Večeře a nocleh v hotelu 4*.

5: FES – ERRACHIDIA - ERFOUD
Po snídani odjezd na jih, do Erfoudu, brány do marocké písečné Sahary. Průjezd cedrovými háji
Středního Atlasu, mezi vrcholy Vysokého Atlasu a „měsíční krajinou“ pohoří Sahro s úchvatnými výhledy na oázy ležících v údolí. V cca 16:30 hod fakultativní výlet k písečným dunám, kde můžete pozorovat úžasný západ slunce; a to buď z místní kavárny, nebo ze hřbetu dromedára (za příplatek). Večeře a nocleh v hotelu 4* v Erfoudu.

6: ERFOUD/MERZOUGA
Dopoledne čas na osvěžení v bazénu. Po obědě prohlídka manufaktury na zpracování mramoru,
možnost nákupu kvalitních datlí na místním trhu. V cca 16:30 hod fakultativní výlet k písečným
dunám, kde můžete pozorovat úžasný západ slunce; a to buď z místní kavárny, nebo ze hřbetu
dromedára (za příplatek). Večeře a nocleh v hotelu 4* v Erfoudu. Pro zájemce možnost večeře a
noclehu v kvalitním, autentickém kempu na Sahaře mezi dunami, kam dojedete na hřbetech
dromedárů (nutno nahlásit již při rezervaci, cena zájezdu beze změny).

7: ERFOUD – KAŇON TODRA - OUARZAZATE
Odjezd do Tinghiru. Objevíte kouzlo pouštní cesty, procházející mezi pohořím Djebel Sahro a
Antiatlasem. Zastávka v kaňonu Todra, jehož strmé stěny vám budou připadat, jakoby na vás padaly. Procházka kaňonem. Následuje cesta do Ouarzazate s výhledy na panoramata Antiatlasu, Vyskoého Atlasu a oáz Údolí růží. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Ouarzazate, hlavním městě marockého filmového průmyslu.

8: OUARZAZATE - MARRAKECH
Po snídani prohlídka kasby Glaoui (UNESCO), sídla bývalého paši stejného jména. Průjezd městem s krátkou zastávkou u filmových ateliérů. Město leží mezi Atlasem a pouští. Díky nádherným okolním scenériím se zde natočilo mnoho slavných filmů. Odjezd k opevněné kasbě Ait Ben Haddou, ležící na svahu kopce u bývalé karavanní stezky mezi Saharou a Marrakechem. Pěší prohlídka dodnes obydlené kasby (návštěva příbytků místních obyvatel za jimi určený poplatek). Čas na oběd. Pokračování cesty do Marrakeche. Večeře nocleh.

9: MARRAKECH
Prohlídka Marrakeche. „Červené“ město, jehož vznik je datován do 11. stol., fascinuje návštěvníky především etnickou různorodostí a úžasnou architekturou. Navštívíte zahrady Menara a poté se vydáte do mediny, nejstarší části města, kde můžete pozorovat tradiční marockou ruční výrobu a čilé obchodování. Souk společně s náměstím Djemaa El Fnaa tvoří srdce Marrakeche. Ještě před hradbami stojí mešita Koutoubia, která je v Marrakechi největší. Podle legendy se původně plánovalo postavit pouze tři báně. Čtvrtou přidala manželka Yacouba el-Mansoura jako kompenzaci za její rozmařilost během Ramadánu. Odpoledne čas na relaxaci u bazénu. Večer návrat na náměstí Djemaa el Fnaa, kde jistě neodoláte a ochutnáte některou z pochoutek u místních stánkařů. Volný čas na vstřebání nezapomenutelné večerní atmosféry náměstí. Návrat do hotelu, nocleh.

10: MARRAKECH - CASABLANCA
Po snídani návštěva úžasně vyzdobených hrobek Saadů. V mauzoleu se nachází okolo 60 členů této bohaté dynastie. Prohlídka nádherného paláce Bahia z 19. stol., který byl využíván také jako sídlo francouzského protektorátu. Přesun k zahradám Jadrins Majorelle, které založil slavný návrhář Yves
Saint Laurent. Prohlídka zahrad, jejichž zeleň ostře kontrastuje s kobaltově modrými zdmi návrhářova domu. Odpoledne odjezd do Casablancy, večeře a nocleh v hotelu 4*.

11: CASABLANCA – PRAHA
Snídaně, transfer na letiště. Odlet do Prahy. Přílet do Prahy.

Během šestého dne zájezdu máte možnost volby mezi ubytování v Erfoudu a ubytováním v kempu v poušti, které je včetně dopravy do Merzougy a jízdy na velbloudech bez navýšení ceny. Příplatky za dopravu do Merzougy a jízdu na dromedárech se týkají pouze klientů, kteří zvolí ubytování v hotelu v Erfoudu.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Casablanca - Praha
 • transfery klimatizovaným busem dle programu zájezdu
 • 10 x ubytování v hotelech kategorie 4*
 • 9 x stravování formou polopenze, 1 x snídaně (Marrakech)
 • vstupy do všech navštívených památek
 • služby českého průvodce a místních průvodců (min. 10 osob)

Základní cena nezahrnuje

 • výlet do pouště v Erfoudu cca 30,- EUR/osoba (hradí se na místě)
 • jízdu na dromedárech v dunách cca 20 – 25,- EUR/osoba (hradí se na místě)
 • spropitné místním průvodcům (cca 5,- EUR/osoba/1 den)
 • cestovní pojištění
 • nákolady spojené s testy na Covid-19
Poznámka

Minimum: 10 osob

Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Eso travel, IČ: 27957039. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Casablanca

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 745 377
dnes 8–18 h

Maroko

Maroko je perlou přírodních zajímavostí a tradiční kultury na pomezí západního světa, exotiky, orientu a hlavně islámu. Náboženství je v této zemi Maghrebu nejvíce benevolentní, a proto lze využít otevřenosti místního prostředí k cestovatelským toulkám. Nejvíce lákavé jsou místní přírodní kontrasty několika biomů subtropického pásu naší planety. Na jih země zasahuje nekompromisně největší světová poušť Sahara. Směrem na sever přechází ve Vysoký Atlas s nejvyšší horou země Džabal Tubkal se svými 4 167 m n. m. Díky vysoké nadmořské výšce je Atlas v zimě pokryt sněhem. Přes Nízký Atlas se dostáváme k úrodným nížinám středomořského a atlantského pobřeží. Centra kultury a pamětihodností v Maroku jsou zejména vnitrozemský Marrákéš, hlavní město Rabat a pobřežní Agadir nebo Casablanca. Maroko je zemí poznání, přírodních krás a svérázné kultury.

Povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Nezávazná objednávka

Okruh Marokem
  Maroko, Casablanca

Cena
46 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 745 377

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
46 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
5 000 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 397 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
979 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 11 dní
0
1 Kč