OKRUH SEVERNÍM OMÁNEM

Omán, Maskat

OKRUH SEVERNÍM OMÁNEM

  Omán, Maskat
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Poznejte s námi pohostinný Omán, historii této prastaré velmoci a jeho přírodní krásy. Navštívíme množství zajímavých lokalit v severním Ománu. Uvidíme historická města a jejich pevnosti, tradiční súky, hliněné paláce a domy, horské kaňony a nádherná vádí, oázy datlových palem, okraj pouště s písečnými dunami. Při večerním safari budete moci pozorovat vzácné želvy – karety, které připlouvají na místní písečné pláže, aby zde zajistily své potomstvo.

Doprava

Letecká vč. tax (limit 14 000 Kč), minivan s místním řidičem, terénní auta pod Džabal Šams, loďka ve vádí Shab

Ubytování

9x hotely nebo apartmány (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (9x)

Stravování

6x snídaně

Délka tras

letadlem 10 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 5x 3-7 km (volitelně)

Program
1. až 2 den

Letecky do Maskatu, metropole Ománu. Prohlídka města na pobřeží Ománského zálivu, promenáda Mutrah Corniche, šíitský okrsek Soor al Lawatia, pevnost Mutrah, park Al Riyam, staré město, palác Al Alam, portugalské pevnosti z 16. století - Mirani a Al Džalali, prohlídka velkolepé vstupní haly hotelového paláce Al Bustan.

3. až 4 den

Návštěva rybího trhu, Velká mešita Sultána Qaboose - jeden z největších koberců světa, Královská opera, muzeum Bait al Baranda s expozicí historie a prehistorie, rozsáhlý Mutrah súk provoněný kadidlem. Propast vzniklá propadem jeskynního stropu zalitá vodou (20 m hluboká, 50 m široká), koupání. Vádí Shab - plavba loďkou do nitra vádí, průchod kaňonem s nádhernými scenériemi, možnost koupání, „Ománský Zanzibar“ - přístav Sur, historické hlavní centrum ománského obchodu a překladiště afrických otroků: návštěva doků s ruční výrobou slavných arabských lodí dhow z týkového dřeva. Pobřežím do Ras al-Hadd, možnost večerního safari v přírodní rezervaci Ras Al Džinz s nádhernými pohledy na Arabské moře a členité pobřeží. Večer možnost pozorování vzácných želv karet obrovských při kladení vajec na pláži.

5. až 6 den

Místní pevnost s tradičním pohoštěním kávou a datlemi, podél pohoří do Vádí Bani Khalid - zelené zahrady a přírodní jezírka v horském kaňonu, možnost koupání, výstup do vesnice Muqal na hřebeni kopce s nádherným výhledem do kaňonu. Nocleh na okraji pouště Wahiba Sands. Vesnice Al-Mudayrib s hliněnými domy a četnými strážními věžemi, Ibra - důležitý ochranný bod obchodní cesty mezi Maskatem a Surem. Staré město s opuštěnými domy a paláci.

7. den

Zelená oblast pod svahy pohoří Džabal Al Achdar, kterou umožňují zavlažovací systémy, tzv. afláže (UNESCO), v Ománu více než 3000 stále funkčních. Historické hlavní město Ománu - posvátná Nizwa (UNESCO) - orientální súk se stříbrem a starožitnostmi, návštěva zvířecího trhu, pevnost s kruhovou obrannou věží ze 17. stol., zastávka u Faláže Daris (UNESCO) - jeden z největších zavodňovacích kanálů, krápníková jeskyně Al Hoota, jízda vláčkem, procházka hliněným městečkem Al Hamra, horská vesnička Misfat al Abriyeen.

8. až 9 den

Průjezd Vádím Ghul a výjezd terénními auty na planinu pod vrchol nejvyšší hory Džabal Šams (Sluneční hora, 3009 m). Procházka s nádhernými výhledy do 1000 m hlubokého ománského „Grand kaňonu“ - Vádí Nakhar. Bahla (UNESCO) - největší pevnost v Ománu, oáza za 12 km dlouhou zdí: výroba keramiky. Džabrin - mohutný hrad ze 17. století, prohlídka bývalého imámova paláce, zdobené stropy popsané arabskými básněmi a koránem, učebny studentů koránu, tajné chodby a místnosti. Vádí Al Ain - archeologické naleziště 5000 let starého osídlení s hroby, tzv. „včelími úly“. Výhledy na masiv Džabal Misht, přejezd na sever. Rustaq - město pod zubatými vrcholy pohoří Al Hajar: prohlídka pevnosti, horký pramen Ain al Kasfah. Průjezd kamenitým Vádím Bani Awf.

10. až 12 den

An-Nachal: vojenská pevnost na útesu nad oázou, horké prameny Ain Thowara (36 °C) - možnost koupání v bazénku, pobřeží Ománského zálivu - relaxace, koupání. Odlet zpět do ČR.

Základní cena zahrnuje

V ceně je zahrnuto

Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká vč. tax (limit 14 000 Kč), minivan s místním řidičem, terénní auta pod Džabal Šams, loďka ve vádí Shab. Ubytování: 9x hotely nebo apartmány (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (9x). Strava: 6x snídaně. V ceně není vízum do Ománu 500 Kč.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Nomád, IČ: 49970844. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Maskat

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 727 086
dnes 8–18 h

Omán

Přijměte pozvání do sultanátu Omán s hlavním městem Muscat na východním cípu Arabského poloostrova. Omán je cestovatelským zážitkem – nabízí vynikající klima, bohatou kulturu a mnohé turistické cíle, bělostné písčité pláže a moderní služby. Po celé věky byl Omán pro cestovatele zcela nedostupnou zemí. Snad právě proto jsou zde ve velké míře zachovány typicky arabské prvky, které přes současnou moderní kulturu naleznete nejen v náboženství a architektuře, ale hlavně v denním životě zdejších obyvatel. Obrovské bohatství získané díky těžbě ropy, jejíž zásoby jsou však přece jen omezené, bylo investováno do nových hotelů a kvalitních turistických služeb, takže dnes vítá Omán cestovatele z celého světa.

Víza
• mohou turisté vyřídit elektronicky - přes webovou stránku https://evisa.rop.gov.om (pouze v angličtině)
• nebo po příletu do destinace

Nezávazná objednávka

OKRUH SEVERNÍM OMÁNEM
  Omán, Maskat

Cena
55 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 727 086

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
55 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
2 616 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 860 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 12 dní
0
1 Kč