Dovolená Omán

Dovolená v Ománu se stává stále více oblíbenou novinkou. Moderní doba a ropné bohatství umožnily výstavbu nových luxusních hotelů v nejatraktivnějších lokalitách země. Čekají na vás nejen překrásné pláže, orientální svět a skvělá kuchyně. Omán je řídce osídlený, a proto je jeho zachovalost unikátní. 

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Poslední recenze Omán

Salalah Rotana Resort *****, Omán, Salalah
5
19. 3. 2020 | Lucy
Datum pobytu: březen 2020

5/5 - Úžasné
Hotel bych určitě doporučila a jednou se sem ráda podívám znovu. Omán stojí za návštěvu.. celá recenze
Al Fanar Beach Resort & Spa ****, Omán, Salalah
5
6. 3. 2020 | Alena
Datum pobytu: březen 2020

5/5 - Úžasné
Výborné....... jen malá rada, či spíše doporučení. Vyřiďte si Víza dříve, přes ambasádu. Čakání ve frontě na letišti je otrava. . celá recenze
Salalah Rotana Resort *****, Omán, Salalah
5
5. 3. 2020 | Jiří
Datum pobytu: únor 2020

5/5 - Úžasné
Vlastní pobyt v hotelu super.. celá recenze

Omán

  • hlavní město: Maskat (Muscat)
  • měna: 1 ománský rial
  • časový rozdíl oproti České republice: +3 hodiny

Největší vzestup ze všech exotik zaznamenal Omán. Oficiálně Sultanát Omán je arabský stát v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Leží při Arabském moři a Ománském zálivu. Hlavním městem je Muscat (Maskat). Pouštní země těží z malé hustoty osídlení a slušného ropného bohatství. Vládnoucí aparát výrazně investuje do cestovního ruchu, proto je a bude Omán stále dostupnější.

Dovolená Omán

Dovolená v Ománu vás okouzlí exotickou a skoro pouštní atmosférou. Ideální místo k odpočinku. Kolem hotelů jsou vysázeny aleje palem, které dokreslují idylku. Pobyt v tropickém ráji mohou ozvláštnit výlety. Nejlepší doba na návštěvu Ománu je od října do dubna. Od května je přece jenom velmi horko a v červenci a srpnu se navíc dostaví mírné období dešťů. Do Ománu totiž zvolna zasahuje monzun z Indického oceánu.

Moře, hotely, atmosféra

Pobřeží kolem hotelů v Ománu je písečné, zlatavé, lemují jej háje palem. Moře je krásně vyhřáté po většinu roku. Je otevřené přes Arabské moře směrem na Indický oceán, pokud se vydáte do oblíbeného regionu Salalah.

Hotely v Ománu jsou moderní a luxusní stavby. Jsou zasazeny do palmových zahrádek. Pro pohodlí hostů nabízí často all inclusive stravování. Pokud hodláte poznávat zemi během pobytu, k dispozici je stravování se snídaněmi nebo polopenzí.

Atmosféra v Ománu je orientální a převážně muslimská. Hnacím motorem suché pouštní země jsou ropná naleziště. Sultanát Omán pochopil, že potenciál cestovního ruchu je na pobřežích Arabského moře a Ománského zálivu velký.

Nejzajímavější místa

Pozornost v Ománu se soustředí na úzký pás pobřeží kolem Arabského moře a Ománského zálivu. Nejoblíbenější oblasti exotické dovolené jsou region Salalah u Arabského moře a Muscat (Maskat) v Ománském zálivu.

Zajímavosti v Ománu samozřejmě nekončí na pláži. Výlety jsou směřovány jak za starobylou kulturou hlavního města, tak za přírodními pozoruhodnostmi pouštní země. Oblíbené jsou oázy a vádí (Wadi) – vyschlá koryta řek. Na moři lze vyzkoušet pozorování delfínů.

Nejlepší tipy na výlety do pozoruhodných vádí jsou Wahiba Sands a Wadi Bani Khalid, Wadi Abyad, Wadi Al Arabeen, Sinkhole, Wadi Shaab, Wadi Bani Awf (Auf) a Wadi Sahtan.

Omán je domovem spousty památek na seznamu UNESCO. Nenechte si ujít Pevnost Bahla, Archeologické lokality Bat, Al-Khutm a Al-Ayn, Omán jako zemi kadidla, Zavlažovací systémy Ománu nebo Útočiště přímorožce arabského (z UNESCO nakonec vyřazeno). Velkou specialitou je Zelená hora (The Green Mountain). Ve vysoké nadmořské výšce se ocitnete v zelené oáze mezi jablky, hruškami, meruňkami a vyhlášenými granátovými jablky. Vlhké podnebí je pro Omán jinak velmi ojedinělé.