Termín:
6. 3. – 21. 3. 2018
Počet dní:
16 (út – st)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 18 000 km, loděmi 300 km, po zemi 300 km, pěšky 10x 4-14 km (volitelně) Počasí: vzduch 28-30 °C, voda 25-27 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 4 den

Praha - Pointe-a-Pitre. Guadeloupe. Odlet na Guadeloupe do hlavního města Pointe-a-Pitre. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova - činnou sopku La Soufriére (1467 m), z níž stále stoupají sirné výpary. Jízda po západním pobřeží ostrova Basse Terre, koupání v Karibském moři. Kaskáda tří vodopádů na řece Carbet s nejvyšším vodopádem východního Karibiku (115 m): koupání v jezírku pod vodopádem. Možnost pěšího výletu deštným pralesem k vysokému, třístupňovému vodopádu Moreau: koupání v jezírku. Alternativně (dle počasí) nejvýchodnější bod ostrova Pointe des Chateaux: procházka po útesech, koupání v korálových lagunách.

5. až 9 den

Pointe-a-Pitre - Roseau. Dominika. Rychlolodí na ostrov Dominika (2,5 hod). Hlavní město Roseau: botanická zahrada s papoušky a velkou endemickou žábou „horské kuře“. Možnost návštěvy přírodních termálních jezírek. Trafalgarské vodopády: koupel v přírodních bazéncích s horkou sirnou vodou. Vyhlídka na Middlehemský vodopád, jezero Fresh Water Lake. Jižní cíp ostrova Scotts Head s krásnou pláží a vyhlídkou na místo, kde se stýká Atlantický oceán a Karibské moře. Okružní jízda kolem ostrova. Portsmouth: loďkou po indiánské řece do baru hluboko v džungli (cca 18 EUR). Horskou džunglí na východní pobřeží. Carib Territory - území, kde žijí karibští indiáni, poslední původní obyvatelé východního Karibiku. Po Ecsaliére Tete Chien na vyhlídku na útesy. Celodenní pěší túra k nejkrásnějšímu místu na ostrově - jezeru Boiling Lake s vroucí vodou, cestou koupání ve skalní soutěsce s jezírkem. Smaragdové jezero, vodopád Sari Sari Falls, Boetica-Glassé: sestup na pruh lávy končící v burácejícím moři. Pobyt na oblázkové pláži Champagne.

10. až 14 den

Roseau - Fort-de-France. Martinik. Rychlolodí na ostrov Martinik (2,5 hod), přejezd na východní pobřeží. Procházka po poloostrově Caravelle, koupání. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova, vulkán Mont Pelée (1395 m): výhledy do kaldery. Hlavní město Fort-de-France s tržnicí. Jižní část ostrova: koupání s výhledem na skálu Rocher du Diamant. Koupání na nejjižnější pláži ostrova s palmami a bílým pískem, nejjižnější obec Ste-Anne. Bazilika Sacré-Coeur nad Fort-de-France, botanická zahrada Balata (13 EUR): procházka po lávkách zavěšených v korunách stromů, kolibříci. Jízda deštnými lesy s kapradinami, anthuriemi a bambusy po Route de la Trace, procházka podél vodního kanálu Beauregard. Grand Riviére: pěší výlet tropickým porostem v přírodní rezervaci k pláži Anse Couleuvre na severním pobřeží, koupání, motorovým člunem podél pobřeží zpět k autu (15 EUR).

15. až 16 den

Fort-de-France - Praha. Návštěva muzea rumu s ochutnávkou, odpočinek u moře. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Vstupy do národního parku na Dominice, výstupní daň z Dominiky. Ubytování. Český průvodce, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, 2x loď mezi ostrovy, po ostrovech mikrobusy nebo auty. Ubytování: V penzionech nebo v apartmánech/bungalovech (14x) ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím na pokoji, resp. v apartmánu/bungalovu (v jednom jsou 1-2 ložnice), k dispozici vždy malá kuchyňka nebo kuchyňský kout.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Fort-de-France, Pointe-a-Pitre, Roseau

OSTROVY MALÝCH ANTIL - GUADELOUPE, DOMINIKA, MARTINIK

Číslo zájezdu: 856859
Dominika, Dominika, Martinik, Fort-de-France, Pointe-a-Pitre, Roseau

Všechny termíny a možnosti (1)