Termín:
19. 5. – 10. 6. 2018
Počet dní:
23 (so – ne)
Počet nocí:
21
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

*Pro zájezd 1043

možnost prodloužení o zcelajedinečný 5-denní letecký výlet (pro max. 8 pasažérů) potřech korálových atolech patřících do severní skupinyCookových ostrovů. „Panenské“ perlové ostrovy Tongareva(zlaté perly) a Manihiki (vyhlášený těmi nejkrásnějšímičernými perlami na světě) i legendární Pukapukas úchvatnou lagunou a unikátní ostrovní komunitou. Atolys pouhými několika sty obyvateli, naprosto neposkvrněnémasovým turistickým ruchem, patřící mezi nejodlehlejšía nejobtížněji dostupné na celé planetě. Bližší informaceo ceně (výlet je finančně náročný) a podmínkách vážnýmzájemcům podáme v CK.

Pozn.

V termínu, programu i ceně může dojít k drobnýmzměnám následkem případných změn v letových řádechpacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů.

Délka tras:

letadlem 48 000 km, po zemi 500 km, loděmi150 km, pěšky 3x 4-10 km (volitelně)Počasí: vzduch 26-30 °C, voda 26-28 °CNástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Nadi. Oblet poloviny zeměkoule z Evropypřes Asii do jižního Pacifiku na hlavní ostrov Fidži - Viti Levu. Nadi: hinduistický chrám Sri Siva.

4. až 7 den

Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži).Nadi: hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plnéorchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: Natadola - nejlepší pláž ostrova. N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickou dílnou, dešťové pralesy, vodopád. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením: ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem, ostrov Yanuya s ochutnávkou kavy, koupání, šnorchlování.

8. až 13 den

Tonga. Tongatapu, Fafa. Přelet do království Tongana největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (MístoLásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši?Tonžské národní centrum s muzeem historie ostrovů. Okruhpo ostrově. Stromy obalené „létajícími liškami” - posvátnýmiobřími netopýry kaloni, Mu´a: ruiny královských hrobek.Ha´amonga: „pacifický Stonehenge”, Maui Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulus bazénky na koupání. Gejzíry mořské vody v Mapu´a VacaBlowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek na Pláži lásky s tanečky, pečeným prasetem,obřadem přípravy opojné kavy a její společenská konzumace.Celodenní výlet lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování.

14. až 21 den

Auckland - Cookovy ostrovy. Rarotonga, **Aitutaki. Let na Nový Zéland dále na Cookovy ostrovy (kde se díky překročení časové hranice vrátíme o den zpět). Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua: návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky,mystická Black Rock spojená se záhrobím. „Ostrovní noci“s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemcepřechod ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413m) nebo možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi,wahoo, tuňáků či merlinů. Možnost celodenního leteckéhovýletu na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně.Nenechte si ujít! - bez nadsázky jde o jeden z nejkrásnějšíchostrovů planety (ideální též pro svatební cestu!). Návrat naNový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).

22. až 23 den

Auckland - Praha. Návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet - Viti Levu, okružní výlety - 1x Tongatapu, 1x Rarotonga. Ubytování a snídaně (na Fidži a Tonze). Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajatá auta, taxi, minibusy). Ubytování: Hotely a bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, často s bazény, na Rarotonze obvykle s možností přípravy stravy, kávou a čajem. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 30 400 Kč. Strava: Součástí ubytování na Fidži a na Tonze jsou snídaně, při výletu lodí na Fidži i barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy. **Návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně (cca 500 NZD).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Nadi, Tonga

OSTROVY POD JIŽNÍM KŘÍŽEM - MELANÉSIE A POLYNÉSIE - FIDŽI, TONGA, COOKOVY OSTROVY

Číslo zájezdu: 736043
Cookovy ostrovy, Fidži, Samoa, Tonga, Fidži, Tonga, Viti Levu, Viti Levu

Všechny termíny a možnosti (1)