Termín:
12. 11. – 9. 12. 2017
Počet dní:
28 (ne – so)
Počet nocí:
26
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

**Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawaa Mamanuca.Prodloužení zájezdu 1055 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi.

1.-2.den: Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon.

Plavba katamaránemz Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílépláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modrélaguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

Pozn.

V termínu, programu i ceně může dojít k drobnýmzměnám následkem případných změn v letových řádechpacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuálníinformace v CK nebo na webu CK).

Délka tras:

letadlem 50 000 km (1055), po zemi 2800 km(1055), pěšky 4x 6-10 km (volitelně)Počasí: vzduch 28-32 °C (NZ 18-23 °C), voda 27-29 °CNástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Auckland. Oblet poloviny zeměkoule z Evropypřes Asii na Nový Zéland. Auckland - největší město NovéhoZélandu i celého jižního Pacifiku, vyrostlé na 60 kráterech.

4. až 8 den

Nový Zéland. Severní ostrov. Poloostrov Coromandel:rozeklané mořské útesy, liduprázdné kaňony řek, přepychovépláže. Impozantní pobřežní jeskyně Katedrála, termálnípláž s bazénky, kde horká voda prochází pískem. Matamataa okolí - kulisy Hobitína a Kraje (Pán prstenů). Rotorua: gejzíry, termální vodopád, bahenní sopky. Maorská ves Te Wairoa - novozélandské Pompeje, sopečná jezera. Měsíční krátery, divoké peřeje Huka na řece Waikato. Jezero Taupo, největší v Oceánii. N.P. Tongariro: „nejkrásnější jednodenní trek na světě“ pod sopkou Ngauruhoe s fantastickými výhledy na zasněžené štíty, lávové pouště a jezera. Hora Osudu z Pána prstenů - z Hobitína do Mordoru za 3 dny! Krasové jeskyně Waitomo se světélkujícími červy. Scénická Marokopa Road: skalní brána, jeskyně, vodopády. Návrat do Aucklandu.

9. den

Auckland - Rarotonga. Přelet na Cookovy ostrovy.

10. až 16 den

Cookovy ostrovy. Rarotonga, *Aitutaki. Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua: návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky, mystická Black Rock spojená se záhrobím. „Ostrovní noci“ s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemce přechod ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413 m) nebo možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi,wahoo, tuňáků či merlinů. Možnost celodenního leteckéhovýletu na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně.Nenechte si ujít! - bez nadsázky jde o jeden z nejkrásnějšíchostrovů planety (ideální též pro svatební cestu!). Návrat naNový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).

17. až 22 den

Auckland - Apia, Samoa. Upolu, Savai´i. Let na Samou (Jamesem Cookem označenou jako Plavecké ostrovy), jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří. Hlavní město Apia: parlament katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Fiafia show s tradičními zpěvy, tanci a hostinou v Aggie Grey, nejslavnějším hotelu Pacifiku. Ostrov Upolu: Muzeum a hrob R.L.Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua - úžasné „modré díře uprostřed džungle“ a „velké jámě na koupání“, do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (zařazená mezi 10 nejskvělejších míst na koupání na celé planetě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia 55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy - Savai´i, větší, hornatější (až 1866 m), divočejší, ale idyličtější. Desítky krásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie v Tichomoří - obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel Trpasličí jeskyně. Procházka v deštném pralese, po provazových chodnících na vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců a skalní bránou. Ponuře krásný mys Falealupo - do r. 2011 nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa - brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu Afu Aau, v gejzírech mořské vody z blowhole Alofa´aga nebo přímo v laguně s velkými mořskými želvami. Přelet do Nadi na Fidži.

23. až 26 den

Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži).Nadi: hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plnéorchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: Natadola - nejlepší pláž ostrova. N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickou dílnou, dešťové pralesy, vodopád. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením: ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem, ostrov Yanuya s ochutnávkou kavy, koupání, šnorchlování.

27. až 28 den

Nadi - Praha. Návrat domů.

3. až 4 den

Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

5. až 6 den

Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebopotápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

7. až 8 den

Nadi - Soul - Praha. Návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 1x noc v hotelu v Nadi. Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9700 Kč.

Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, okružní celodenní výlety - Rarotonga, Upolu, Savai´i a 2x Viti Levu. Ubytování a snídaně (na Fidži a Samoji). Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajatá auta, taxi, minibusy), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i. Ubytování: Hotely, resp. motely (především na NZ), bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, často s bazény, na NZ a Rarotonze obvykle s možností přípravy stravy, kávou a čajem. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 36 700 Kč. Strava: Součástí ubytování na Samoji a na Fidži jsou snídaně, při výletu lodí na Fidži i barbecue oběd, občerstvení a ochutnávka kavy. *Návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně (cca 500 NZD).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Apia, Auckland, Cookovy ostrovy, Rarotonga, Samoa

OSTROVY ZÁPADNÍHO PACIFIKU - NOVÝ ZÉLAND, COOKOVY OSTROVY, SAMOA A FIDŽI

Číslo zájezdu: 856848
Cookovy ostrovy, Fidži, Nový Zéland, Samoa, Cookovy ostrovy, Nový Zéland, Samoa, Apia, Auckland, Cookovy ostrovy, Rarotonga, Samoa

Všechny termíny a možnosti (1)