Termín:
26. 11. – 9. 12. 2017
Počet dní:
14 (ne – so)
Počet nocí:
12
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

**Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawaa Mamanuca.Prodloužení zájezdu 1053 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi.

Pozn.

V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na webu CK).

Délka tras:

letadlem 50 000 km, po zemi 2800 km, pěšky 4x 6-10 km (volitelně)Počasí: vzduch 28-32 °C (NZ 18-23 °C), voda 27-29 °CNástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Auckland - Apia. Let na Nový Zéland a dálena Samou (Jamesem Cookem označenou jako Plavecké ostrovy),jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří.

4. až 8 den

Samoa. Upolu, Savai´i. Hlavní město Apia: parlament,katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Fiafia show s tradičními zpěvy, tanci a hostinou v Aggie Grey, nejslavnějším hotelu Pacifiku. Ostrov Upolu: Muzeum a hrob R.L.Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua - úžasné„modré díře uprostřed džungle“ a „velké jámě na koupání“, do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (zařazená mezi 10 nejskvělejších míst na koupání na celé planetě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia 55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy - Savai´i, větší, hornatější (až 1866 m), divočejší, ale idyličtější. Desítky krásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie v Tichomoří - obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel Trpasličí jeskyně.Procházka v deštném pralese, po provazových chodnícíchna vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců a skalní bránou. Ponuře krásný mys Falealupo - do r. 2011 nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa - brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu Afu Aau, v gejzírech mořské vody z blowhole Alofa´aga nebo přímo v laguně s velkými mořskými želvami.Přelet do Nadi na Fidži.

9. až 12 den

Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největšíz Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži).Nadi: hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plnéorchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkrys děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: Natadola - nejlepšípláž ostrova. N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami.Výlet do vnitrozemí: lidožroutské tradice a výhled z pevnostiTavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickoudílnou, dešťové pralesy, vodopád. Výlet plachetnicí po souostrovíMamanuca s barbecue a občerstvením: ostrov Monuriki,kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem, ostrov Yanuyas ochutnávkou kavy, koupání, šnorchlování.

13. až 14 den

Nadi - Praha. Návrat domů.

1. až 2 den

Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon. Plavba katamaránemz Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílépláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárníchpodmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modrélaguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

3. až 4 den

Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlovánína útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodýchvesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

5. až 6 den

Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebopotápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálovýchútesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

7. až 8 den

Nadi - Soul - Praha. Návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 1x noc v hotelu v Nadi. Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9700 Kč.

Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, okružní celodenní výlety - Upolu, Savai´i a 2x Viti Levu. Ubytování a snídaně (na Fidži a Samoji). Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajatá auta, taxi, minibusy), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i. Ubytování: Hotely, resp. motely (především na NZ), bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, často s bazény, na NZ a Rarotonze obvykle s možností přípravy stravy, kávou a čajem. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 15 400 Kč. Strava: Součástí ubytování na Samoji a na Fidži jsou snídaně, při výletu lodí na Fidži i barbecue oběd, občerstvení a ochutnávka kavy. *Návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně (cca 500 NZD).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Fidži, Samoa

Fidži, Nový Zéland, Samoa

Tichomoří odedávna lákalo mořeplavce a námořníky k objevování nových míst. Objevte s námi tedy krásu Fidžijského souostroví, ostrovy a ostrůvky rozházené jako perly v oceánu. Tento tichomořský ráj není zasažen turistickým ruchem. Nádherné bílé pláže a tyrkysová modř jsou až neskutečně jasné. Flóra a fauna se zdají být nevyčerpatelnými: palmové porosty, cukrová třtina, mahagonové dřevo, exotické ptactvo, pestrobarevné květiny.

Největším ostrovem je Viti Levu, zde se nacházejí dvě mezinárodní letiště (Nadi a Suva), také správní úřady a kulturní památky. Kolem hlavního ostrova je rozeseto přes 300 ostrovů. Podnebí je tropické se dvěma letními obdobími – vlhká letní sezóna (prosinec–březen) a suchá chladnější zima (duben–listopad). Průměrná roční teplota je příjemných 27 °C. Směsice melanéské, polynéské, indické, čínské a evropské kultury činí z Fidži unikátní kulturní prostředí. Život společnosti není založen na krevních poutech; vůdčím prvkem nyní je komunita, kterou spojují společná práce, obřady, hrdost i smutek. Možná se vám poštěstí zhlédnout některý z místních rituálů. Nejtypičtějším gestem je pití „kavy“, nápoje z kořene pepřovníku. Původní obyvatelé byli kanibalové, nyní tyto tradice jsou již překonané. Oficiálním jazykem je angličtina, měnou je fidžijský dolar.


OSTROVY ZÁPADNÍHO PACIFIKU - SAMOA A FIDŽI

Číslo zájezdu: 856846
Fidži, Nový Zéland, Samoa, Fidži, Samoa

Všechny termíny a možnosti (1)