Termín:
5. 10. – 5. 10. 2019
Počet dní:
1 (so – so)
Počet nocí:
0
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
https://www.zajezdy.cz/dovolena-osvetim-malopolsko-polsko-z1220439/924379744/

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Koncentrační tábor Auschwitz byl založen na základě rozkazu Heinricha Himmlera ze dne 27. dubna 1940 a tvořily jej tři oddělené tábory, které byly římskými číslicemi označeny jako Auschwitz I, II a III. Auschwitz I, jenž byl původním koncentračním táborem, sloužil jako administrativní centrum celého komplexu. Auschwitz II (Birkenau) byl vyhlazovacím táborem. Auschwitz III sloužil jako pracovní tábor.
V roce 1947 založilo Polsko k uctění památky obětí muzeum na místě prvních dvou táborů. Do roku 1994 prošlo branou s nápisem „Arbeit macht frei“ („Práce osvobozuje“) na 22 milionů návštěvníků (každoročně přibližně 700 tisíc). Dne 27. ledna se každoročně během Mezinárodního dne památky obětí holocaustu připomíná osvobození Auschwitzu sovětskými jednotkami.

-

Program zájezdu

1. den: odjezd ve večerních hodinách předchozího dne. Osvětim – 3,5 hodinová prohlídka s česky mluvícím průvodcem (cca 150 Kč) zahrnující stálé výstavy a budovy hlavního tábora Auschwitz I a nejvýznamnější budovy v táboře Auschwitz II. – Birkenau: vězeňské kasárny, vykládací plošiny, ruiny plynové komory a krematorium II nebo III. Návrat do ČR v podvečer.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • * dopravu autobusem
  • * technický doprovod
  • NÁSTUPNÍ MÍSTA: Týniště nad Orlicí - Hradec Králové - Pardubice - Chrudim (nebo Holice) - Vysoké Mýto - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová.
"

Základní cena nezahrnuje

  • * vstupy
  • * komplexní cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kalousek, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Osvětim
Informace o slevách

Osvětim

Číslo zájezdu: 1220439
Polsko, Malopolsko, Osvětim

Všechny termíny a možnosti (1)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autobusem
So 5.10 – So 5.10.2019
bez ubytování
1 den
bez stravy
854 Kč