Památky a příroda Lucemburska

  Lucembursko, Lucemburk

Památky a příroda Lucemburska

    Lucembursko, Lucemburk
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Program zájezdu
1. den

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun přes Německo.

2. den

COCHEM – vinařské město v údolí Mosely s rozsáhlým hradem. TREVÍR – univerzitní město a nejstarší město Německa s bohatou historií. Město je proslulé existencí významných památek z římské éry, které jsou zařazeny na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka historického jádra města. Je zde nejkrásnější tržiště v Německu s fontánami a se spoustou květinových a zeleninových stánků. Nad jedním z náměstí se tyčí nadživotní socha Karla Marxe, který se zde narodil.

3. den

LUCEMBURK – dopoledne prohlídka města, katedrála Notre-Dame – v kryptě sv. Petra spočívají ostatky krále Jana Lucemburského. Můžete si prohlédnout i dřevěnou sošku patronky města Panny Marie Utěšitelky. Square Jan Palach (náměstí Jana Palacha) – Palach zde má pamětní desku. KASEMATY – byly součástí lucemburského opevnění a byly tak dokonalé, že se Lucemburku přezdívalo Gibraltar severu. PROMENÁDA LA CORNICHE – je považována za nejhezčí terasu v celé Evropě. VELKOVÉVODSKÝ PALÁC – stojí na místě středověké radnice. Dnes je oficiálním sídlem lucemburského velkovévody, odehrává se tu mnoho oficiálních státních ceremonií a audiencí. MALÉ LUCEMBURSKÉ ŠVÝCARSKO – jedna z nejkrásnějších oblastí v Lucembursku. Nádherná příroda plná nezvyklých skalních útvarů, jeskyní, propastí a vodopádů. Vycházka do skalního města a údolí Mullerthal. ECHTERNACH – starobylé poutní město ležící nedaleko hranice s Německem. Bazilika sv. Willibrorda s hrobkou patrona města a zahrada prelátů.

4. den

VIANDEN – jeden z nejkrásnějších hradů v Lucembursku. Přezdívá se mu Lucemburský Karlštejn, jedná se totiž o velmi významnou stavbu s bohatou historií. Právě zde se narodil český král Jan Lucemburský. DIEKIRCH zde si prohlédnete historickou armádní techniku, ETTELBRÜCK – Památník a muzeum generála Pattona (taktické plány). LUCEMBURK – prohlídka hřbitova amerických vojáků (hrob generála Pattona) a podvečerní prohlídka čtvrti GRUND.

5. den

Odjezd v ranních hodinách. SCHENGEN – malá vinařská obec nedaleko místa, kde se stýkají hranice Německa, Francie a Lucemburska. V obci žije 425 obyvatel. Krátká zastávka. ŠTRASBURK – město má velký význam v rámci Francie a vůbec celé Evropy. Sídlí v něm Rada Evropy, Evropský soud pro lidská práva a taky v něm pravidelně zasedá Evropský parlament. Významná je katedrála NOTRE – DAME s vyhlídkovou věží. Zajímavá je malebná čtvrť Malá Francie s romantickými domky a hospůdkami. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

6. den

Návrat v ranních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: Lubomír Hoška, IČ 43518621.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Lucemburk
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 050 625
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Památky a příroda Lucemburska
    Lucembursko, Lucemburk

Cena
9 150 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 050 625

Zájezd

za osobu na pevném lůžku
0
9 150,01 Kč
příplatek za tričko - osoba
0
150 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
450 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
348 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč