Paříž a zámek ve Fontainebleau s ubytováním v centru Paříže

Francie, Paříž a okolí, Paříž

Paříž a zámek ve Fontainebleau s ubytováním v centru Paříže

  Francie, Paříž a okolí, Paříž
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Francie, konkrétně Paříž, je všeobecně uznávanou zásobárnou romantiky, kultury a památek. Největšímu zájmu se dlouhodobě těší Eiffelova věž, Louvre, katedrála Notre-Dame, romantická plavba lodí po Seině. Navštívíme také často opomenutý zámek ve Fontainebleau, jež patří mezi nejpůvabnější stavby Francie a je jedním z nejrozlehlejších francouzských zámků.

Stravování

Snídaně

Doprava

Autobusem

Program
1. den

1. den - Odjezd v podvečer. Přejezd přes SRN do Francie.

2. den

2. den - V ranních hodinách příjezd do PAŘÍŽE. Společná procházka po nádherném městě nad Seinou, která začne u věhlasného Pantheonu, kde odpočívají největší synové Francie a jediná žena Marie Curie Sklodowská, odtud dojdeme k Sorbonně, univerzitě, která byla vzorem pro založení naší Univerzity Karlovy. Kolem muzea Cluny a starých římských lázní, přes Latinskou čtvrť na městský ostrov Île de la Cité. Zde se zastavíme u požárem poškozeného chrámu NOTRE DAME. Pokračujeme kolem bývalého královského paláce Conciergerie s vězením zřízeným v době Francouzské revoluce (možnost návštěvy kobky Marie Antoinetty) a dále Saint-Chapelle, gotická kaple postavená pro uložení trnové koruny Ježíše Krista. Naše procházka pak bude pokračovat kolem radnice a avantgardní budovy Kulturního centra G. POMPIDOUA. Odtud se vydáme na nádvoří LOUVRU a překrásnými zahradami projdeme na náměstí Svornosti. Francie a Paříž jsou spojeny i se parfémy a proto navštívíme muzeum FRAGONARE, kde je možný i nákup parfémů za zajímavé ceny. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování do hotelu.

3. den

3. den - Odjezd na prohlídku zámku ve FONTAINEBLEAU. Je to místo kde Napoleon Bonaparte podepsal abdikační smlouvu a dne 20.4.1814 se na nádvoří zámku rozloučil se svojí gardou a odešel do vyhnanství na ostrov Elba. V zámku jsou bohatě zařízené interiéry a velký zámecký park. Po návštěvě zámku se vrátíme do metropole Paříže a prohlédneme si tzv. městskou čtvrť La Defense, kterou lze označit jako výstaviště architektury konce 20. století. Nejnovější pamětihodností je La GRANDE ARCHE, odkud je možný pohled až k samému centru Paříže na náměstí Svornosti. Zastavíme se u VÍTĚZNÉHO OBLOUKU, kterým končí známá třída Champs Elysées. Pokračovat budeme v pařížské čtvrti MONTMARTRE, která proslula jako čtvrť umělců, v níž noční život nebere konce. Je zde i Bazilika SACRÉ-COEUR. Poslední co navštívíme, bude mrakodrap Montparnasse, kde je možné koukat z očí do očí na osvětlenou Eiffelovu věž. Ve večerních hodinách návrat do hotelu na nocleh.

4. den

4. den - Dokončení prohlídky Paříže. V ranních krátká zastávka u Invalidovny, místa posledního odpočinku Napoleona Bonaparta. Odtud přejdeme k EIFELLOVĚ VĚŽI, protože navštívit Paříž a opomenout „Dámu v železných krajkách“. Stavba byla postavena za pouhé dva roky u příležitostí světové výstavy v roce 1889 a do roku 1930 byla nejvyšší stavbou světa. Poté přechod k nábřeží a náměstí Alma, kde absolvujeme vyhlídkovou PLAVBU PO SEINĚ, kdy pohodlně z lodi ještě jednou uvidíme nejkrásnější místa Paříže. Odpoledne volno a individuální prohlídka některého z místních muzeí (např. Louvre, Musée d‘Orsay, Musée Picasso, Musée Rodin, Musée Grévin. Je možné se jen tak projít po bulvárech nebo posedět v zahradních kavárnách nebo restauracích. Ve večerních hodinách odjezd z Paříže.

5. den

5. den - Návrat do ČR v poledních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • Dopravu lux. klim. busem, 2x ubytování v hotelu*** v centru Paříže - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x snídani, pobytovou taxu, český průvodce.

Ubytování: hotel v centru Paříže, díky tomu možnost samostatných procházek centrem Paříže.

Základní cena nezahrnuje

  • Vstupné, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci 'Cena zahrnuje'.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Relax Travel, IČ: 09493093. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Paříž

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 036 337
dnes 8–17 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Paříž a zámek ve Fontainebleau s ubytováním v centru Paříže
  Francie, Paříž a okolí, Paříž

Cena
5 971 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 036 337

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
5 970,8 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
2 800 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
375 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
290 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč