Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

Francie, Paříž a okolí, Paříž

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky

  Francie, Paříž a okolí, Paříž
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

1 den
Cesta do Paříže, umělecký Montmartre
Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet do Paříže a přejezd na hotel.

V podvečer se vydáme na procházku úzkými uličkami malebného Montmartru. Domy umělců, kavárničky a vůně francouzské kuchyně z něj dělají nejromantičtější pařížskou čtvrť.
Užijeme si výhled na Paříž i bělostně zářící baziliku Sacré-Couer, povíme si pikantnosti ze světa kabaretu Moulin Rouge a v některé z místních restaurací ochutnáme pravou francouzskou kuchyni.

2 den
Lucemburské zahrady, Latinská čtvrť, univerzita Sorbonna, katedrála Notre-Dame, Justiční Palác, La Conciergerie, Musée d´Orsay
Naši ranní kávu si vychutnáme v rozkvetlých Lucemburských zahradách. Rozlehlý parkový komplex zdobí impozantní budova paláce, který dnes slouží jako sídlo senátu. Jen o kousek dál dojdeme do tzv. čtvrti učenců, tedy Latinské čtvrti. Prohlédneme si jednu z nejstarších univerzit na světě, Sorbonnu a římskou historii nám připomenou pozůstatky lázní Cluny. Cestou budeme míjet velkolepou budovu Pantheonu, chrámu, ve kterém jsou uloženy ostatky slavných francouzských spisovatelů, politiků, vědců i myslitelů.

Tradiční francouzský oběd si vychutnáme na bulváru Saint-Michel. Ochutnáme šneky po burgundsku, tradiční cibulačku, kachnu na pomerančích i lahodné creme brulée! Čerstvá francouzská bageta a sklenička vína nebudou chybět!

Na ostrově Île de la Cité si prohlédneme opravu jednoho z největších pařížských klenotů, katedrály Notre-Dame, kterou proslavit příběh krásné cikánky Esmeraldy o ošklivého Zvoníka. Poté zamíříme k Justičnímu paláci a středověké královské pevnosti La Conciegerie, která za Velké francouzské revoluce sloužila jako vězení. K nejznámějším vězňům té doby patřila sama královna Marie Antoinetta.

Na závěr dne mohou milovníci impresionistického umění zamířit do Museé d´Orsay. V krásné budově bývalého železničního nádraží najdete bohaté sbírky impresionistického a postimpresionistického umění. Těšit se tak můžete na obrazy Moneta, Renoira, Cézanna, van Gogha či Matisse.

3 den
Náměstí Concorde, bulvár Champs-Elysées, Vítězný oblouk, La Défense, muzeum Louvre
Po snídani se vydáme na největší pařížské náměstí, La Concorde, s egyptským obeliskem uprostřed. V těsné blízkosti uvidíme mezi stromy prosvítat Elysejský palác, dnešní sídlo prezidentů, a příjemnou procházkou po jednom z nejdelších a nejdražších pařížských bulvárů, po Champs-Elysées dojdeme až k Napoleonově Vítěznému oblouku.

Na oběd zamíříme do moderní čtvrti La Défense. Budovy ze skla, oceli a betonu nám budou až nápadně připomínat Manhattan. Vedle sídel firem, kanceláří a hotelových řetězců zde najdeme velké nákupní centrum a tzv. Grande Arche. Velká archa má symbolizovat okno do světa a je považována za moderní protějšek Vítězného oblouku.

Na závěr dne zamíříme k jednomu z největších a nejslavnějších muzeí světa, k Louvru. Původně pevnost, poté velkolepý královský palác, střeží tisíce uměleckých a historických předmětů. Sbírky nevyčíslitelné hodnoty, reprezentační komnaty císaře Napoleona III., egyptské mumie či slavný obraz Mony Lisy určitě stojí za vidění!

Za chvilku odpočinku pak určitě stojí rozlehlé Tuilerijské zahrady nebo kavárna Café Marly s výhledem na nádvoří Louvru a skleněnou Yo Ming Peiovu pyramidu.

4 den
Tradiční francouzské trhy, zámek a zahrady ve Versailles, romantická plavba lodí
Po snídani se vydáme na cestu příměstským vlakem do nedaleké Versailles. Naší první zastávkou budou tradiční francouzské trhy. Ve stáncích plných čerstvého ovoce a zeleniny, uzenin, kachních paštik, olivových tapenád, sýrů a dalších domácích produktů si můžeme nakoupit na piknik ve versailleských zahradách.

Lehký oběd si poté dopřejme v některé z malebných palačinkáren v blízkosti tržního náměstí.

Poté se již vydáme k impozantní stavbě zámku Versailles, jednomu z největších a nejkrásnějších královských komplexů na světě. Zájemci mohou navštívit soukromé i reprezentativní komnaty Ludvíka XIV. se světoznámou Zrcadlovou galerií a na chvíli se tak vcítit do role nejmocnějšího francouzského panovníka.

Rozsáhlé versailleské zahrady se stovkami fontán jsou příjemným místem odpočinku a rozjímaní. Za vidění stojí také Malý a Velký Trianon se soukromými zahradami a netradiční selská usedlost Marie Antoinetty.

Den zakončíme romantickou projížďkou lodí po Seině. Se zapadajícím sluncem se nám hlavní pařížské monumenty ukážou ve zcela jiné perspektivě.

5 den
Eiffelova věž, Martova pole, Invalidovna, most Alexandra III., průmyslové paláce, návrat domů
Po snídani navštívíme nejslavnější monument Paříže, Eiffelovu věž. Její velikost a krása se nám představí z vyhlídky paláce Trocadéro. Poté se již každý sám za sebe rozhodne, do kterého patra této úchvatné stavby se vydá a zda výtahem nebo pěšky. Ty nejodvážnější čeká ve výšce 300 metrů krásná podívaná i milé setkání s Gustavem Eiffelem.
,
Po stopách francouzského generála a císaře, Napoleona I., se vydáme procházkou po Martových polích, okolo Vojenské akademie až k majestátní budově Invalidovny. Právě zde, pod zlacenou kupolí chrámu, odpočívá v sarkofágu tělo tohoto geniálního stratéga a vojevůdce.

S Paříží se na závěr rozloučíme na nejkrásnějším pařížské mostě Alexandra III. a pohledem na velkolepé secesní průmyslové paláce.

Poté nás už čeká návrat na hotel, přejezd objednaným minibusem na letiště a zpáteční let domů.

SKUPINA 8 - 15 OSOB | PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE | ZACÍLENO NA ZÁŽITKY | 100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

Základní cena zahrnuje

zpáteční letenka včetně palivových poplatků
4x ubytování ve 3* hotelu
4x snídaně
transfer z/na letiště
služby průvodce
pobytové taxy
zavazadlo příruční do 10 kg
100% pojištění proti úpadku CK

Kde budete ubytovaní?
hotel 3* v Paříži s vlastním sociálním zařízením
na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
nedaleko hotelu jsou obchody s potravinami a restaurace

Základní cena nezahrnuje

cestovní pojištění
vstupné do památek
dopravu po Paříži a do Versailles, 25 EUR
společný oběd v typické francouzské restauraci
odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
doporučené kapesné včetně dopravného, 180 EUR

Jak to bude s jídlem?
snídaně formou bufetu
oběd během programu, tříchodové menu od 15 do 25 EUR
večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu

Vstupné do památek, muzeí a atrakcí
Vstupenky je možné objednat u naší cestovní kanceláře nebo s ohledem na počasí v Paříži přímo u průvodce.
Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.
Studenti do 25 let mají po předložení dokladu totožnosti (OP/ PAS) vstup do státních památek jako muzeum Louvre, zámek Versailles,
Invalidovna nebo Pantheon zdarma.

plavba lodí po Seině, 15 EUR - na místě
vstupenka do muzea Louvre, 470 Kč - rezervujte předem u CK
vstupné na Eiffelovu věž, 2. patro výtahem 16,60 EUR, 3. patro výtahem - 25,90 EUR, 2. patro pěšky - 10,40 EUR - na místě
Versailles zámek + zahrady + Velký a Malý Trianon, 27 EUR (lze koupit i samostatné vstupy) - na místě

večeře na lodi, 29-49 EUR (individuální program), rezervujte předem u CK
představení v kabaretu Moulin Rouge, 140 EUR (individuální program), rezervujte předem u CK

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Cestovní zavazadla

zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20 - 23 kg

Přečtěte si více o cestovních zavazadlech a dokladech

Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás
obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

Cestovní doklady

Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.


Důležité informace
Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

Povinné smluvní údaje
Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Cestomilové, IČ: 03617751. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Paříž a okolí
  • Místo dle CK: Paříž

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 663 257
dnes 8–18 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Paříž, Versailles a Eiffelova věž, letecky
  Francie, Paříž a okolí, Paříž

Cena
15 901 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 663 257

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
15 901 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
375 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
290 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 5 dní
0
790 Kč